آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6070626
بازديدکنندگان : 4633623

عضویت در خبرنامه

وحدت خانواده و برابري زن و مرد
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 11:49

ريور برَندون، طرّاح ارشد مجلّهء وان One و يكي از شركاي واحد اي Unit.E – مؤسّسهء طرّاحي كه با همسرش هيتر Heather اداره مي‌كند – تازه پدر شده است. او و هيتر از مين Maine جنوبي به غرب ماساچوست نقل مكان كردند تا ريور بتواند در مؤسّسه‌اي تبليغاتي شغل جديدي را شروع كند. از ريور پرسيدم تازه پدر شدن چه احساسي دارد و تحوّلات ديگري كه در زندگي‌اش ايجاد شده و اين كه چه معضلات جديدي پيش روي او قرار گرفته است

ادامه مطلب ...
 
صلا ي اعتلا و برتري
خواندنیها
جمعه, 26 شهریور 1389 11:56
جامعهء بين‌المللي بهائي: دفتر سازمان ملل متّحد. اين نام مهمّ تلقـّي مي‌شود و با ابهّت، پرصلابت و پرشور جلوه مي‌كند. وقتي فهميدم كه در دفتر مزبور به عنوان كارورز مشغول به كار خواهم شد، هفته‌ها رؤياهاي گوناگوني در ذهنم به رقص و پايكوبي پرداختند. ديپلماتهاي متنفّذي را كه ملاقات خواهم كرد،
ادامه مطلب ...
 
خودتان بخوانید
مقالات شما
يكشنبه, 25 شهریور 1386 23:02

به نام گوينده توانا

تمامي كائنات جهان هستي دائمأ در حال تغير و تحول بوده و هستند حتي كوهها، درياها، شهرها وقريه ها همه و همه همچنان در حال تغير و تكامل هستند. در اين رابطه انسان ها نيز مستثني نبوده اند.

با جستجو و تلاش در زمينه هاي علمي،پزشكي، مذهبي و... به دنياي كنوني رسيدند. هر كس آمد نظريه هاي قبلي را يا رد كرد و يا با ادله جديد كامل تر كرد. مثلأ در زمينه هاي پزشكي زماني مي گفتند فلان دارو جهت درمان فلان بيماري مفيد است ولي با گذشت زمان و تحقيقات كامل تر به نتيجه اي جديد تر دست يافته اند كه نظريه قبلي را يا رد مي كند يا تكميل تر مي كند. در مسائل اعتقادي و ديني نيز اين قضيه صدق مي كند. قبل از شروع گفتار،بنده با توجه به تحقيقاتم ، بايد اين نكته را مورد تاكيد قرار دهم كه بنده قصد بي احترامي به هيچ يك از اديان الهي را نداشته و تمام مظاهر ظهور الهي از ديدگاه بنده مورد احترام بوده و هست. از زمان زرتشت شروع مي كنم. احكام اجرايي و ديني حضرت زرتشت را كه مطالعه مي كنيم مي بينيم تمام مسائل آن احكام براي جو امروز و ذهن و آگاهي مردم امروز نامتناسب بوده و به درد جهان امروز نمي خورد. كتاب مقدس انجيل را كه مي خوانيم درمي يابيم كه احكام و آئين مسيح آئين زيبايي است، ولي باز با نياز مردمان امروز مطابقت ندارد. پس از مطالعه قرآن و بررسي در مورد كتب اسلامي درمي يابيم كه احكام و دستورات اسلامي باز جوابگوي نياز بشر امروز نمي باشد. حتي احكام ثانويه كه توسط مراجع تقليد به مردم القاء مي شود نيز جوابگوي نياز دهكده جهاني نمي باشد. در ارتباط با مسائل اسلامي به چند نكته زير اشاره مي كنيم:

ادامه مطلب ...
 
سرما سخت سوزان است
مقالات شما
يكشنبه, 25 شهریور 1386 23:20

سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت

سرها در گریبان است

کسی سربرنیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را

نگه جز پیش پا را دید نتواند

که ره تاریک و لغزان است

وگردست محبت سوی کس یازی

به اکراه آورد دست از بغل بیرون

که سرما سخت سوزان است .

« مهدی اخوان ثالث»

براستی چرا چنین است؟ رخوت، سردی و بی تفاوتی انسانها در روابط برای چیست و سرمنشاء آن کجاست؟

ادامه مطلب ...
 
چشمها را بايد شست
مقالات شما
دوشنبه, 26 شهریور 1386 20:03

این روزها صحبت های زیادی در مورد حجاب می‌شنویم. این كه چه اتفاقاتی افتاد و چه اقداماتی انجام شد، و این كه آیا این اقدامات درست بود یا غلط، موضوع این نوشته نیست. درباره فلسفه حجاب و درستی و غلطی آن هم نمی‌خواهم صحبت كنم. حرفهایم حتی در مورد اهمیت یا عدم اهمیت طرح این مسأله در شرایط كنونی نیز نیست. در رادیو و تلویزیون برنامه‌های زیادی در مورد حجاب پخش شده است. كارشناسان و مردم عادی در این باره زیاد صحبت كرده و نظراتشان را گفته اند و من نمی‌خواهم به این حرف ها چیزی اضافه كنم.

ادامه مطلب ...
 
احترام
مقالات شما
سه شنبه, 27 شهریور 1386 14:19

یکی از معانی احترام که اکثراًً آن را می دانیم، گوش دادن به حرف بزرگترها به خصوص پدر و مادر است. می دانیم که پدر و مادر از کسانی هستند که اگر به آنان احترام نگذاریم، نه فقط آن ها بلکه خدا از ما ناراضی می شود و اگر خدا ناراضی شود، تأییداتش شامل حال ما نخواهد شد.

ادامه مطلب ...
 
دلتنگي
مقالات شما
سه شنبه, 27 شهریور 1386 14:22

خدايا چه آرامم وقتي كنار تو ام. وقتي با تو حرف مي زنم. از بي وفايي زمانه مي گويم و تعلق انسانها به دنيا. و تو چه زيبا از حبت مي گويي كه به راستي فراتر از تمام عشقهاست.

ادامه مطلب ...
 
ترک عادت موجب مرض نیست
مقالات شما
چهارشنبه, 28 شهریور 1386 21:10

با این سوال نوشته خود را آغاز می کنم، به نظر شما ترک عادت موجب مرض است؟ درست است که ترک عادت گاهی اوقات امراضی را در پی دارد ولی به نظر من این ضرب المثل نادرست است.

ادامه مطلب ...
 
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مقالات شما
پنجشنبه, 05 مهر 1386 13:01

آيا خدا واقعاً مي تواند كاري بكند؟ اگر مي تواند چرا بشر را از بدبختي نجات نمي دهد؟ آيا كسي كه ادّعا مي كند به فكر آسايش تمام مردم دنيا است، تنها كاري كه براي نجات بشر مي كند، دعا خواندن است؟ آيا اگر به خدا رو آوريم، مشكلاتمان حل خواهد شد؟

ادامه مطلب ...
 
سياست و پرسشهاي يك جوان-3
مقالات شما
پنجشنبه, 05 مهر 1386 13:03
اگر سياستهاي بشري نتوانسته اند كاري براي بهبود اوضاع دنيا انجام دهند، پس چه عاملي مي تواند دنيا را درست كند؟ آيا بايد منتظر بمانيم تا دنيا از اين كه هست خراب تر شود؟ حس مسئوليتمان كجا است؟ آيا خدا مي تواند كاري بكند؟ اگر مي تواند چرا بشر را نجات نمي دهد؟ در جستجو به دنبال پاسخ با نوشته هايي از "شوقي ربّاني" روبرو شدم كه اتفاقات دنيا را تحليل كرده بودند. آنچه فهميدم را با شما در ميان مي گذارم.
ادامه مطلب ...
 
برخيز...تاكي...ودرانتظاركيستي؟
مقالات شما
پنجشنبه, 12 مهر 1386 01:09

خسته ام، خسته از این دنیای سیاه و سفید قلبم و مردمانی که خاکستری را نمی شناسند. آبی آسمان را نمی بینند و بر سبزی سبزه ها می خندند. خسته ام، خسته از دل بستگی هایی با رنگ عشق، با نام عشق و با هر چه دروغین است از عشق، خسته ام از این چشم های پر دروغ که پیشه ی شان فریب است و رسم شان نیرنگ. خسته ام، خسته ام از خودم، دنیای خودم و مردمان دور و اطرافم. خسته از روزگار تیره و مکار که همه را با کام شهوت پرستی و راحت طلبی می بلعد و ذره ذره انسانیت و صداقت را می سوزاند و از بین می برد و جز افسانه ای از آن باقی نمی گذارد. خسته از بیهوده بودن ها، خسته از بودن و بدین سان زیستن. خسته ام آری، خسته ام.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar