آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6124592
بازديدکنندگان : 4676150

عضویت در خبرنامه

اب چقدر مي ارزد چاپ پست الكترونيكي
شنبه, 02 تیر 1386 09:59
تعداد بازدید :4179

بحران آب هر روز اسباب نگرانی بیشتری می شود. جمعیت زمین که امروز حدود شش میلیارد نفر است طی چند نسل آینده به مرز نه میلیارد نفر خواهد رسید. غذای این جمعیت روزافزون چگونه تامین خواهد شد؟ دو سوم مصرف کنونی آب صرف آبیاری می شود و نیازهای کشاورزی هر روز افزایش می یابد.به علاوه صنعتی شدن با ایجاد تقاضای جدید و خطر آلودگی ، خسارت شدیدی بر ذخایر اندک آب وارد می کند

بحران آب هر روز اسباب نگرانی بیشتری می شود. جمعیت زمین که امروز حدود شش میلیارد نفر است طی چند نسل آینده به مرز نه میلیارد نفر خواهد رسید. غذای این جمعیت روزافزون چگونه تامین خواهد شد؟ دو سوم مصرف کنونی آب صرف آبیاری می شود و نیازهای کشاورزی هر روز افزایش می یابد.به علاوه صنعتی شدن با ایجاد تقاضای جدید و خطر آلودگی ، خسارت شدیدی بر ذخایر اندک آب وارد می کند.

متخصصان آب و مهندسان عمران برای مساله کمبود آب پاسخ حاضر و آماده ای دارند. افزایش تعداد سدها ، ایجاد کارخانه های آب شیرین کن و حتی کشیدن خط لوله برای انتقال آب از مناطق مرطوب به مناطق خشک. این راه حل های فنی نه تنها نتوانسته اند جوابگوی تقاضای فزاینده باشند بلکه از لحاظ بوم شناختی و اقتصادی هم بسیار پرهزینه اند.

امروز مدافعان حفاظت محیط زیست و اقتصاددان ها دست به دست هم داده اند تا دیدگاه ما را نسبت به مسائل آب تغییر دهند. اکنون به جای این پرسش که " چگونه می توانیم منابع آب را افزایش دهیم؟" آنها بر این پرسش اصلی تاکید می کنند که "چگونه می توانیم تقاضای آب را کاهش دهیم؟" دغدغه های آنها نشان دهنده تناقض مهمی است : ما منبعی را هدر می دهیم که زندگی بدون آن ممکن نیست.راه دسترسی به مدیریت عقلانی منابع آب ساده به نظر می رسد: مطالبه آب بهای مصرفی از مصرف کنندگان.در عین حال به سایر ساز و کارهای بازار به چشم راه حلی برای تخصیص کارآتر منابع آب نگاه می شود.برای مثال قوانین ایالت کالیفرنیا در آمریکا کشاورزان را تشویق می کند که در زمان خشکسالی به جای استفاده از منابع آب برای آبیاری محصولات کشاورزی ، امتیاز آن را به شهرها بفروشند. حتی صحبت از ایجاد بازار بین المللی آب هم به میان آمده است تا کشورهایی که از لحاظ آب در مضیقه هستند بتوانند از کشورهایی که دارای ذخایر غنی اند آب خریداری کنند.اما این رویکرد چه هزینه های سیاسی و اجتماعی ای در بر خواهد داشت؟ آیا می توانیم این منبع حیاتی را نظیر دیگر کالاهای معمولی خرید و فروش کنیم؟ خلاصه اینکه آب چقدر می ارزد؟

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar