آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6123033
بازديدکنندگان : 4674666

عضویت در خبرنامه

ايران نا امن ترين راه های جهان را دارد چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط BBCPERSIAN.COM   
سه شنبه, 30 آبان 1385 20:11
تعداد بازدید :4938
شمار سوانح رانندگی در جاده های جهان به سرعت روبه افزايش است. تعداد قربانيان تصادف های رانندگی، در جهان طبق آمارها به يک ميليون 200 هزار نفر در سال رسيده است.
اين آمارها که توسط سازمان بهداشت جهانی و بانک جهانی منتشر شده حاکی از اين است که دست کم 50 ميليون نفر نيز سالانه در سوانح رانندگی مجروح می شوند.

ايران طبق برخی آمارها، در صدر فهرست کشورهای دارای نا امن ترين راه ها قرار دارد و اقدام های سازمان های مسئول نيز نتوانسته از رشد حوادث رانندگی جلوگيری کند.

آمار تصادفات رانندگی در ايران بيش از ۴۰۰ هزار مورد در سال است که از بالا ترين آمارهاست.

به گفته کارشناسان حمل و نقل، عامل بيش از ۷۰ درصد تصادفات منشا انسانی دارد و به خطای راننده مربوط می شود اما نقايص و کمبودهای جاده ها و خيابان ها نيز در اين زمينه موثرند.

سازمان بهداشت جهانی، روز چهارشنبه هفتم آوريل را روز ايمنی راهها نام نهاده است تا توجه جهانيان را به تأمين سلامت و ايمنی مسافرتها و آمد وشدهای جاده ای جلب کند.

اين سازمان که روز چهارشنبه، برنامه هايی در زمينه ايمنی جاده ها در دانشگاه های رشت و لاهيجان برگزار کرد، اعلام کرده که سوانح جاده ای به يک بحرانی جهانی قابل مقايسه با بيماری ايدز بدل می شود.

خطای انسانی، اصلی ترين عامل تصادف های جاده است
خطای انسانی، اصلی ترين عامل تصادف های جاده است

بنابه گزارش سازمان بهداشت جهانی، کشورهای درحال توسعه بيش از ساير کشورها از نا امنی راه ها آسيب ديده اند به طوری که 90 درصد کل تلفات جاده ای جهان به اين کشورها مربوط می شود، درحالی که به گفته اين سازمان اکثر اين تلفات قابل پيشگيری است.

اين سازمان خواستار وضع قوانينی جدی پيرامون کمربند ايمنی و رانندگی تحت تاثير مشروبات الکلی است. اين سازمان همچنين خواستار اولويت بخشيدن به ايمنی عمومی به هنگام احداث جاده هاست.

اين اصلاحات ممکن است پرهزينه باشد، اما سازمان بهداشت جهانی می گويد که تلفات جاده ای هزينه های معادل دو درصد توليد ناخالص ملی برای کشورهای درحال توسعه به جا می گذارد.

در ايران برآورد شده که ميزان خسارات ناشی از تصادف های رانندگی رقمی بيش از چهار و نيم ميليارد دلار است.

مشکل ديگر کشورهای در حال توسعه، فرسوده بودن اکثر خودروهايی است که در اين کشورها تردد می کنند.

در ايران حدود نيمی از ۵ ميليون دستگاه خودرو که در جاده ها روانند فرسوده هستند و نقش موثری در تصادفات دارند. حتی بسياری از خودروهايی که جديدا توليد شده اند نيز به خاطر اينکه از استانداردهای قديمی برخوردارند، به اندازه کافی ايمن نيستند.

فرسودگی خودروها در مورد خودروهای عمومی مانند اتوبوس ها يا خودروهای باری نيز صدق می کند و خطرناکترين حوادث رانندگی در کشورهای جهان سوم به ويژه ايران در کمين همين خودروهای جمعی است که گاه و بيگاه رخ می دهد و گاه در يک زمان ده ها نفر را به کام مرگ می کشاند.

منبع

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
مملی |1386-9-20 07:08:38
ای بابا من چند ساله راننده ام

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar