آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6123095
بازديدکنندگان : 4674728

عضویت در خبرنامه

افزايش آمار سکته و بيماری های قلبی در ميان جوانان چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط bbcpersian.com   
يكشنبه, 08 بهمن 1385 01:49
تعداد بازدید :4808

 مهدی پرپنچی

رئيس انجمن متخصصان داخلی ايران، نسبت به افزايش آمار سکته و بيماری های قلبی در ميان جوانان هشدار داد.

دکتر ايرج خسرونيا، از مشاهده موارد سکته قلبی در بين افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله ابراز نگرانی کرد و از جمله دلايل اين مسئله به تحرک کم، و رژيم غذايی نامناسب اشاره کرد.

با اين حال برخی کارشناسان، برخی شاخص های زندگی اجتماعی امروز ايران را نيز، در بروز بيماری های قلبی در ميان جوانان، بی تاثير نمی دانند.

درباره تاثيرات زندگی ناسالم روی بدن انسان چيزهای زيادی گفته و نوشته شده است و نگاهی به آمارهای منتشره در گوشه و کنار دنيا يا حتی اتکا به حافظه پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها و شنيدن تجربيات و خاطره های آنان به آسانی نشان می دهد که در طول سی چهل سال گذشته هر چه زندگی آدم ها به اصطلاح مدرن تر شده و به تبع آن تحرکشان کمتر غذاهايشان ناسالم تر و فشار روحی و استرسشان بيشتر شده ميزان مرگ و مير در جوانی هم به همان نسبت بالاتر رفته است.

قلب به عنوان موتور محرک بدن البته در اين ميان اولين قربانی تغييرات در شيوه زندگی انسان ها و مدرن تر شدن جوامع شده و بهترين شاهد اين مدعا افزايش چشمگيری است که در آمار مرگ و مير ناشی از سکته و بيماری های عروق کرونر در سراسر جهان مشاهده می شود.

ايران هم در اين ميان البته نه از تغييرات در شيوه زندگی انسان ها بی نصيب مانده است و نه از پيامدهای مثبت و منفی آن و به اين لحاظ افزايش بيماری های قلبی در اين کشور را / شايد به يک معنا بتوان نشانه ای از مدرن تر شدن جامعه / البته به سبک ايرانی آن دانست.

با اين حال به گفته متخصصان اين روند رو به افزايش يک تفاوت چشمگير با ديگر جوامع دارد و آن گروه سنی مبتلايان به بيماری های قلبی است.

دکتر ايرج خسرونيا، رئيس انجمن متخصصان داخلی ايران، می گويد بايد اقدامی عاجل برای جلوگيری از اين موضوع صورت می گيرد.

پژوهش های انجام شده نشان می دهد چيزی بين نيم الی يک درصد مبتلايان به سکته قلبی در ايران بين سنين ۲۰ الی ۳۰ سال قرار دارند و به گفته پزشکان متخصص ميزان سکته قلبی و انجام جراحی های قلبی در ميان جوانان رو به افزايش گذاشته است.

بيماری های قلبی را بيماری های جوامع مدرن توصيف کرده اند. شايد افزايش بيماری های قلبی در ايران را هم بتوان با حرکت اين کشور به سمت تجدد در ارتباط دانست.

بيماری های قلبی، خطرناک اما غالبا قابل پيشگيری است.

کارشناسان می گويند داشتن زندگی سالم کار چندان پيچيده ای نيست و کافی است دستورالعمل های ساده ای را وارد زندگی خود کرده و به انجام مستمر آن ها عادت کنيم تا از زندگی سالم لذت و استفاده ببريم.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
فاطمه قوامی  - سوراخ قلبی |1386-11-10 16:17:07
اگر میشود مقاله ای با این عنوان و روش درمان
ان بنویسید . با تشکر

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar