آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6124637
بازديدکنندگان : 4676195

عضویت در خبرنامه

خواب کامل به تقويت حافظه کمک ميکند چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط VOANEWS.COM   
سه شنبه, 16 آبان 1385 13:11
تعداد بازدید :3950
دانشمندان کشف کرده اند که خواب کامل حافظه را تقويت ميکند.پژوهشی که برروی شصت نفرازجوانان انجام شده نشان ميدهد که کمبودخواب اثرات منفی درتنظيم ونگاهداشتن اطلاعات حافظه دارد.

 

پژوهشگران پزشکی در دانشگاه «هاروارد» و «پنسيلوانيا» پس از آموزش مطالبی به دانشجويان از آنها خواستند بخوابند، و سپس روز بعد پيرامون مطالب تدريس شده از آنها امتحان بعمل آوردند. نتيجه امتحان نشان ميداد که دانشجويانی که بطور کامل خوابيده بودند نمرات بهتری نسبت به دانشجويانی که کمبود خواب داشتند کسب کردند.

دکتر «جفری الن باگن»، يکی از مديران اين پژوهش، ميگويد: «خواب مستقيماً با حافظه در ارتباط است و به نگهداری، تقويت، و ثبات آن کمک ميکند

عليرغم اينکه، ارتباط خواب و حافظه در دهه های اخير همواره مورد مطالعه قرار داشته است، ولی از آنجا که نحوه نگهداری اطلاعات در حافظه هنوز کشف  نشده است، اين ارتباط مورد بحث های جنجال بر انگيزی قرار داشته است.

اگرچه کارشناسان امور بهداشت و تندرستی هفت تا هشت ساعت خواب کامل را در شبانه روز توصيه ميکنند، ولی پژوهشی، که از سوی «بنياد ملی خواب» بعمل آمده است، نشان ميدهد؛ نوجوانان آمريکائی بيش از ساير گروهای سنی کمبود خواب دارند. بر اساس همين پژوهش ميانگين طول خواب آمريکائيهای بين هجده تا پنجاه و چهار سال در شبانه روز تنها شش ساعت است.

منبع

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar