آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8779830
بازديدکنندگان : 7071273

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

لزوم وجود اديان
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
پرتو اميد
جواهر وجود انسان
درد دل
ارزش زندگي و جنگ
قاچاقچي بيداردل
حيات نسل جوان ازديدگاه اخلاقي
چرا نماز می خوانیم؟
دین و علم
علم حقيقي
شاه کلید موفقیت
تجمل : راحتی یا اسارت؟
کدام مهمترین بود؟
نظري به توافق علم و دين
علم به تنهايي؟
یک اتفاق ساده
آسمانهانشانه ی بزرگی من است...
محبت
اکسیر
وحدت ادیان، امّا چگونه ؟
آیا علم می تواند خلاء روحانی ما را پر کند ؟
آمال
مهرجانان
نور رو پيدا كرديد؟
شيك بپوشيم اما....
دین و دنیای جدید
آرسنال 6- لیورپول3
شهرخالي است زعشاق
توانسانی یاشیطان؟
شعرفاصله
دین گریزی
درزيرآفتاب
خودتان بخوانید
به نام دوست دارانسان ها
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مهرانورازآن کشوردرخشید
نهایت ظلمت وبدایت نور
ردپا
همچون خدا
زندگی شیرین است
پائیز
ازکجاآمده ام ، آمدنم بهرچه بود؟
یگانه پرستی در دیانت بهایی
گفتگويي باخودم درايام صيام
راه حقیقت
رازونياز
قانون سوم نيوتن يامسيح؟
عشق آفرينان لحظه ها

مطالب خواندنی از منابع دیگر

پرتو اميد چاپ پست الكترونيكي
سه شنبه, 05 مهر 1384 12:46
تعداد بازدید :6269

 دستهايش مي لرزدواشكهايش نيز . شهامت گشودن چشمان خويش را ندارد . جسارت دوباره ديدن آنچه ازپيش ديده است از وجودش رخت بر بسته است و لبهايش در نجواي مداوم ؛اما با چه كسي و چرا ؟! چرا در تاريكي با خود، اينگونه پريشان احوال، مي نالد؟ گوئي چهار ستون هويتش به لرزه در آمده است .آيا به راستي سالياني دراز در پي سراب پوييده است ؟

اگر عمري اعتقاد همه همانندخواب وچون نقشي بر آب بوده است، پس به كدامين سوگندمي تواند دل بندد؟ دستهايش مي لرزدوسرشگ چشمهايش نيز؛ پس به كدامين ريسمان و چگونه چنگ بايد زند ؟

اشكهايش هراسان از هويدايي، در زير پلكهاي بر هم فشرده ، مجبور به بيررون جهيدنند؛ اما به كدامين روزنه چشم بايد دوخت ؟ لبهايش در حركتند و همان نجواي ساليان پر ملال ، همان كلمات تهي و حروف تكراري و هزار دغدغه و خيال واهي . با كدامين نيايش بايدآرامش بجويد؟

آن زمان كه نمي فهميد ، گفته بودند راه رستگاريش آن است كه پدرانش پيموده بودند و مأمن آسايشش همان كه دانايان قوم گفته بودند. پس از گذشت سالها ، حال كه مي فهمد ، مي بيند كه نه پدرانش آنچنان رستگار بوده اند  و نه دانايان قوم آنسان پرهيزگار ؛ نه پيشينيان ميراثي ماندگار گذاشته اند و نه امروزيان ثمري به بار خواهند آورد.

در اين هنگامه پربلا ، در اين عرصه پر غوغا ، در اين ميدان تهي از مهرووفا ، به راستي راه سعادتش كدام است ؟ هراسان ازريزش اعتقادات پيشين و گريزان از تغيير باورهاي به ظاهر راستين ، باورهاي پوچ و بي حاصل ديرين : مدتي در پي درس و مشق بودن ؛ زماني به دنبال علم رفتن و منت استاد كشيدن ؛ روزهادويدن وشبها نخوابيدن ؛گاهي با رؤياهاي آنچناني خوش بودن و دمي به توفيقات مادي دل بستن و عاقبت پول پرستيدن و در لذات نفساني غرق شدن. عمري با حسرت وناكامي، به سردويدن و به جايي نرسيدن . باورهاي بي اساس ، تلاشهاي بي نتيجه وآرزوهاي بربادرفته .

قلبش در تكاپوي پروازي به دور دست هااست ؛ دستانش در آرزوي رسيدن به آزادي ؛ افكارش درحسرت انتظامي پايدار و چشمانش در انتظار نوري بر قرار؛ و آنچه در اين ميانه از يادها رفته است روح او است :اين گوهر تابناك ماندگار ، اين آيه راستين پروردگار كه سخت ملتمس اتصال به سرچشمه حيات حقيقي است.اما اي واي كه:

هميشه نواهاي درونش سركوب شده ،

همواره آوازهاي خوشش در سكوت مانده ،

هميشه صلاي والايش بي پاسخ رها شده،

همواره حريم پاكش پايمال اقدام اجانب گشته ،

هميشه زيبايي اصيلش، آلوده غبار ماديات شده

و اين اسير صد زنجير ، اين آواره هزار پاره ، اين روح ،همواره

 يك قرباني بوده است .....

   ..... ديگر بس است ....

كه اين است نجواي نهائي اين روح روينده: 

   پوسته ام را خواهم شكافت و جوانه خواهم زد . اگر تا به حال اسير تاريكي بودم و زنداني خاك ؛ حال سر سبز ، تا اوج بلند افلاك خواهم رست . پوسته باورهاي سست و بي حاصل پيشين را خواهم شكافت و پوشالهاي غرور و منيت هاي ديرين را كه به جانم افتاده اند، بيرون خواهم ريخت ؛ بايد جستجو كنم ،آفتاب در همين نزديكي است ؛حرارت حيات بخشش راحس مي كنم.

 بايد شهامت تغيير را بدست بياورم؛ بايد گوش و دل و ديده را از آنچه ديده و شنيده ، پاك گردانم . آفتاب راستي تابان است ؛ تنها كافي است از سايه ديوار غفلت و خودپرستي قدم فراتر نهم تا نوازش سر انگشتان مهربانش را احساس كنم؛ مي دانم كه تابش يك شعاعش ،فروزش يك پرتوش، مسير زندگي ام را تا پايان نورافشان خواهدساخت.

و حالادستهايم ميلرزدو اشكهايم نيز.اما اينبار، به شوق تماشاي جمال خورشيد.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar