آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8779571
بازديدکنندگان : 7071014

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

لزوم وجود اديان
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
پرتو اميد
جواهر وجود انسان
درد دل
ارزش زندگي و جنگ
قاچاقچي بيداردل
حيات نسل جوان ازديدگاه اخلاقي
چرا نماز می خوانیم؟
دین و علم
علم حقيقي
شاه کلید موفقیت
تجمل : راحتی یا اسارت؟
کدام مهمترین بود؟
نظري به توافق علم و دين
علم به تنهايي؟
یک اتفاق ساده
آسمانهانشانه ی بزرگی من است...
محبت
اکسیر
وحدت ادیان، امّا چگونه ؟
آیا علم می تواند خلاء روحانی ما را پر کند ؟
آمال
مهرجانان
نور رو پيدا كرديد؟
شيك بپوشيم اما....
دین و دنیای جدید
آرسنال 6- لیورپول3
شهرخالي است زعشاق
توانسانی یاشیطان؟
شعرفاصله
دین گریزی
درزيرآفتاب
خودتان بخوانید
به نام دوست دارانسان ها
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مهرانورازآن کشوردرخشید
نهایت ظلمت وبدایت نور
ردپا
همچون خدا
زندگی شیرین است
پائیز
ازکجاآمده ام ، آمدنم بهرچه بود؟
یگانه پرستی در دیانت بهایی
گفتگويي باخودم درايام صيام
راه حقیقت
رازونياز
قانون سوم نيوتن يامسيح؟
عشق آفرينان لحظه ها

مطالب خواندنی از منابع دیگر

عشق آفرينان لحظه ها چاپ پست الكترونيكي
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1386 23:15
تعداد بازدید :5485

بحریست بحر عشق که هیچش کناره نیست         

 آنجا جز آنکه جان بسپارند چاره نیست

می خواهم در مورد چیزی بنویسم که از آن بسیار گفته اند و نوشته اند . چیزی که زبان ها با آن آشناست ، و قلبها با آن همصدا. یکی را به دیدار رساند و دیگری را بر سر دار . یکی را زخم لای لای چرکین شود و دیگری را مرهم درد و تسکین. یکی زهر شیرینش خواند و آن یکی نوشدارویی پر ثمین. می توان از آن دریاها ورق نوشت و تمام نمی شود. می توان از آن سالها گفت و به آخر نمی رسد. هزار جلوه و راز دارد و هزار روی نماز. آری از عشق می نویسم اما ، اینبار نظرگاه من آنانی هستند که در عمل اثبات نموده اند که عشق می تواند چه ها کند !

 سالها بی درنگ و بی رحم به سرعت می گذرند . ماهها و روزها از پی هم می آیند و می روند و ساعات و ثانیه هار ا پدید می آورند. آری ثانیه ها ، این کوچکترین زمان زندگی . این کمترین فرصت آزمایش. برای من شاید ثانیه ها بی ارزش و بها باشند. مگر 2 ساعت خواب بعد از ظهر چقدر از عمر من می کاهد ؟! مگر 10 روز سفر تفریحی چه اندازه زندگی مرا هدر می دهد ؟ مگر می توان از فرصت افکار و خیالات ، هر قدر بیهوده و غیر واقعی، گذشت ؟ مگر می شود به آینده و گذشته فکر نکرد ؟ بیرون نرفت، در خیابان پرسه نزد ، با دوست و رفیق و آشنا و غریبه حرفهای روزانه و گپهای دوستانه نداشت ، مگر می شود تلویزیون ندید و تمام روز غرق در موسیقی و فیلم و داستان و شعر نبود ،...مگر می شود ؟

اینها چیزهایی است که ما در توجیه وقت کشی خود و نداشتن انگیزه ای برای دوست داشتن لحظه ها آنطور که گویی دیگر ، هرگز باز نخواهند گشت – و به راستی مگر جز این است ؟ - برای خود و دیگران می آوریم.

اما کسانی هستند که در لحظه عشق آفرینند. که در لحظه به اندازۀ یک روز زندگی می کنند . اینان لحظه ها را معنا می دهند و با عشق اعجاز می کنند . می پرسید چه اعجازی؟

اعجاز بر داشتن قدمهایی استوار و سودمند با وجود داشتن تنی ناتوان و دردمند. در زمین راه می روند و نفس می کشند و زندگی می کنند اما نگاهشان به آسمان است ، به آنسوی افقهای تاریک و محدود بشری . به ورای توفیقات و شکستهای بی بهای زندگی . اینان با هر قدم که راه می روند فرسنگها پرواز می کنند ، با هر نگاه که می افکنند کتابها سخن بر زبان می رانند و با هر حرف که می زنند هزاران عمل را مجسم می نمایند. تنشان فرسوده از هجوم بار پاکیهاست و پایشان خسته از پیمودن راه دشوار مسئولیتها . همه جا هستند و هیچ کجا نیستند . یارانی با وفا ، که عشق را درعبودیت و بندگی یافته اند و در خدمت و سازندگی شناخته اند . یارانی که چون درختانی تنومند و استوار در طوفان و زمهریر امتحانات و بلایای بی شمار قد خم ننموده اند و با عشق اعجاز کرده اند. زبان به بیان گشوده اند ، بیان خوبیها و پاکیها ، بیان بهترین ها و ارزنده ترین ها . گفته اند آنچه را که خداوند خواسته است و پیموده اند راهی را که مقرّبان رفته اند . برای ما از دست دادن ثانیه های کوچک و کم بها و مشغول نمودن خود به دهها و صدها امر بی بها خطاء هم اگر باشد چنان در خور سرزنش و نکوهش نیست ، لیک برای اینان ، عشق آفرینان ، گناهیست نا بخشودنی ، که گفته اند «حسناتُ الاَبرار سَیِّئاتُ المُقرَّبین».

صبح به آرزوی خدمتی در خور خلق و خالق چشم می گشایند و تا دیر هنگام شب ، آنگاه که چشمی نیست تا ببیند و گوشی نیست تا نالۀ جانکاهی بشنود بر این عبادت که خدمت است قائم اند و با جسمی خسته و نحیف که از هر سلولش آوای آزادگی و عبودیت و عشق پروری بلند است سر بر بالین امید و آرزوی فردایی دیگر می گذارند.

اگر بتوانیم دستهایی نیرومند و قدمهایی ثابت ، قلبی پاک و زبانی گویا ، فکری آزاد و تنی پر توان ، ذهنی فارغ و دلی شائق داشته باشیم بی شک ما نیز می توانیم در لحظه عشقها بیافرینیم و یادگارها بر جا نهیم و قلبها روشن سازیم. فقط باید نگاهی به خود بیافکنیم و مقیاسی در دست داشته باشیم تا ببینیم تا چه حد لحظه هایمان جاودانه خواهند شد و تا چه میزان از عشقی لایزالی در هر ثانیۀ عمرمان سرشار می شویم.

                                                           

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar