آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8843332
بازديدکنندگان : 7133171

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

مجلس ايران طرح لباس ملی را تصويب کرد
راهیابی اولین زن به مجلس بحرین
رتبه سوم جهان برای پیشی گرفتن خودکشی زنان ایرانی از مرد
درخواست برای برکناری زن روبنده پوش
جایگاه و نقش زن ایرانی چیست؟
به تعداد زنان سيگاری در جهان مرتباً افزوده ميشود
دختران ايران: دانشگاه یا ازدواج
چالش های تحصیلات دانشگاهی زنان در ایران
اعتراض مفتي عربستان به اظهارات وزير فرهنگ مصر درباره ح
هشدار پليس ايران به بانوان در مورد 'سوء استفاده تصويری'
وضعیت زنان در ایران: دیدگاه دو زن
دختران فراري
جزيره اي براي تفريح زنان ايراني
تبعيض جنسي فقر راتشديد مي كند
با حجاب به كجا مي رويم
به خانه بر نمي گرديم
فقط دو درصد جرائم توسط زنان انجام مي شود
هشتاد ودو ميليون زن بيكارند
راهپيمايي مادران در ميدان مايو
از مشكلات نگوييم
زنان و سرگرمي
همايش زنان و اينترنت در ايران
تصويب قانون سقط جنين در ايران
آمار سقط جنين در ايران
گواه صادق وشاهد مدعا
از كنار گود قدم برداشتن
دختران درسراسرجهان درمعرض خشونت
زن عامل مهم تحول اجتماعی و اقتصادی
من و خزان زندگی
روز بين المللی خاتمه‏ی ظلم عليه زنان
تساوی حقوق زنان و مردان

مطالب خواندنی از منابع دیگر

هشتاد ودو ميليون زن بيكارند چاپ پست الكترونيكي
شنبه, 23 تیر 1386 03:03
تعداد بازدید :8117

روز به روزبر حضور زنان در مشاغل مختلف افزوده می شود و ... ثروتمندان زن هم زیادند و زیادتر می شوند اما سکه حضور اجتماعی زنان یک روی دیگر هم دارد و آن بیکاری فزاینده در میان زنان است.

روز به روزبر حضور زنان در مشاغل مختلف افزوده می شود و ... ثروتمندان زن هم زیادند و زیادتر می شوند اما سکه حضور اجتماعی زنان یک روی دیگر هم دارد و آن بیکاری فزاینده در میان زنان است.

گزارش سازمان بین المللی زنان نشان می دهد که هر چه پیشتر می رویم، زنان بیشتر از گذشته بیکار می شوند. آنها هم که هنوز بیکار نشده اند، یا در چرخه کارهای کمتر مولد در کشاورزی و خدمات گیر افتاده اند یا به ازای انجام کار مشابه، کمتر از مردان مزد می گیرند. این دو گروه هم عملا بیکار به حساب می آیند. تعداد این جور زنان در دنیا به حدود 82 میلیون نفر رسیده است.

سازمان بین المللی کار ارزیابی کرده که در سال 2006 ، 2/1 میلیارد از 9/2 میلیارد کارگر موجود در سطح جهان زنان بوده اند. با این حال، این سازمان همچنین به این نتیجه رسیده که توزیع سن کاری زنان در برخی مناطق به خاطر اینکه زنان بیشتر از کار به یادگیری و آموزش روی آورده اند از رشد بازمانده یا کاهش پیدا کرده است. کارشناسان این سازمان معتقدند وجود یک فاصله دائمی در جایگاه شغلی، امنیت شغلی، دستمزد و آموزش شغلی بین زن ها و مردها، نشان می دهد که فقر دارد زنانه می شود، یعنی هر چه می گذرد، زنان بیشتر از مردان فقیر می شوند.

هرچند تعداد زنانی که هم اکنون در بازار کار شرکت دارند _ یعنی چه آنها که کار می کنند و چه آنها که به طور جدی و فعال دنبال کار هستند _ در بالاترین نقطه قرار دارد اما چیزهای دیگری هست که فعالان حقوق شغلی زنان را نگران می کند. جان سوما ویا _ دبیر کل سازمان بین المللی کار _ معتقد است با وجود برخی پیشرفت ها، خیلی از زنان هنوز گرفتار کارهایی هستند با دستمزد بسیار پایین که غالبا در اقتصاد غیر رسمی ( یعنی مشاغل کاذب و بی پشتوانه) طبقه بندی می شوند.

آنان ناچارند با حقوقی ناکافی، حمایت اجتماعی کم و ضریب نا امنی شغلی بسیار بالا بسازند. این کارشناسان توصیه می کنند ترویج "کارشایسته" به عنوان یک ابزار برای اجرای عدالت جنسیتی در اشتغال زنان دنبال شود. آنان امیدوارند "کار شایسته" ، به افزایش درآمدها و فرصت ها برای زنان بیانجامدو به رهایی خانواده ها از فقر کمک کند.

این گزارش می خواهد برای خروج از فقر، به زنان در راستای کار خودشان و خانواده شان فرصت های شغلی شایسته ای داده شود تا به آنها برای کار پر سود، سازنده و امن به شرط حفظ آزادی، امنیت و کرامت بشری کمک شود. در غیر این صورت، روند فقیر شدن هرچه بیشتر زنان ادامه پیدا می کند و به نسل بعد آنان هم منتقل می شود.

گزارش سازمان بین المللی کار به افزایش حضور زنان در عرصه اشتغال از 9/42 درصد به 9/47 درصد در 10 سال گذشته اشاره کرده ولی یادآوری کرده که متاسفانه در مناطق فقیرتر جهان، احتمال این بیشتر است که زنان در ازای کاری که انجام می دهند به عنوان یک عضو خانواده مزدی دریافت نکنند یا به عنوان یک کارگر خود اشتغال، درآمد کمتری داشته باشند. دریافت مزد در این قبیل موارد، گام بزرگی برای استقلال و خودمختاری خیلی از این زنان خواهد بود.

بر اساس ارزیابی های سازمان بین المللی کار در سال 2006 نرخ بیکاری زنان 6/6 درصد بوده، در حالی که این نرخ برای مردان 1/6 درصد است. همچنین شواهد نشان میدهد که فاصله دستمزدی بین مردان و زنان هنوز پابرجاست، یعنی اینکه در بسیاری از مناطق جهان، زنان به ازای کاری مشابه با مردان، کمتر از آنان ( نزدیک به 90 درصد یا کمتر) مزد می گیرند. این طور که اعلام شده، این تبعیض حتی برای مشاغلی مانند پرستاری و معلمی هم که به طور سنتی زنانه محسوب می شود، وجود داشته است.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
قطره  - لزوم تساوي حقوق رجال و نسا |1386-4-24 15:10:53
بي عدالتي تا كي ؟ خاموش نشستن تا چند ؟ بيا
ييد دست به دست هم داده و از حقوق زنان در
جامعه دفاع كنيم ، بيا ييد نگرشها يمان نسبت
به زن را به حقيقت نزديكتر كنيم و واين بينشها
و نگرشهاي جديد را با ديگران نيز در ميان
بگذاريم .

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar