آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8779785
بازديدکنندگان : 7071228

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

مجلس ايران طرح لباس ملی را تصويب کرد
راهیابی اولین زن به مجلس بحرین
رتبه سوم جهان برای پیشی گرفتن خودکشی زنان ایرانی از مرد
درخواست برای برکناری زن روبنده پوش
جایگاه و نقش زن ایرانی چیست؟
به تعداد زنان سيگاری در جهان مرتباً افزوده ميشود
دختران ايران: دانشگاه یا ازدواج
چالش های تحصیلات دانشگاهی زنان در ایران
اعتراض مفتي عربستان به اظهارات وزير فرهنگ مصر درباره ح
هشدار پليس ايران به بانوان در مورد 'سوء استفاده تصويری'
وضعیت زنان در ایران: دیدگاه دو زن
دختران فراري
جزيره اي براي تفريح زنان ايراني
تبعيض جنسي فقر راتشديد مي كند
با حجاب به كجا مي رويم
به خانه بر نمي گرديم
فقط دو درصد جرائم توسط زنان انجام مي شود
هشتاد ودو ميليون زن بيكارند
راهپيمايي مادران در ميدان مايو
از مشكلات نگوييم
زنان و سرگرمي
همايش زنان و اينترنت در ايران
تصويب قانون سقط جنين در ايران
آمار سقط جنين در ايران
گواه صادق وشاهد مدعا
از كنار گود قدم برداشتن
دختران درسراسرجهان درمعرض خشونت
زن عامل مهم تحول اجتماعی و اقتصادی
من و خزان زندگی
روز بين المللی خاتمه‏ی ظلم عليه زنان
تساوی حقوق زنان و مردان

مطالب خواندنی از منابع دیگر

روز بين المللی خاتمه‏ی ظلم عليه زنان چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط نقل از سايت دنياي زن   
دوشنبه, 11 خرداد 1388 11:18
تعداد بازدید :7764

خبر18 Nov 2008

 

سازمان ملل روز سه شنبه پنجم آذر ۱۳۸۷ مطابق با بيست و پنجم نوامبر ۲۰۰۸ را روز خاتمه‏ی ظلم عليه زنان و دختران تعيين کرده است. سعی در اين است که در اين روز اذهان عمومی در سراسر عالم بر اين مسئله تمرکز يابد. سازمان‏های ملی و بين المللی و دواير حکومتی در اکثر نقاط دنيا در اين روز با برپا کردن مجامع گوناگون، توجه عموم را به اين اصل مهم معطوف خواهند کرد. باوجودی که سازمان‏های حقوق بشر و گروه‏های مختلف دينی و انسان‏دوستانه در سراسر جهان پيوسته کوشش در جهت پيشرفت ارزش‏های انسانی نموده‏اند، ولی کم نيستند افرادی که به اسم دين نظرات و عقايدی را عملاً به کار می‏برند که موانع بزرگی را در جهت خاتمه‏ی ظلم عليه بانوان و دختران و سوء استفاده از آنان ايجاد می‏کند.

جهت خاتمه دادن به ظلم عليه بانوان و دختران، تنها کافی نيست که قوانين مملکتی تغيير يابد و يا مقررات سياسی تعويض شود و يا اديان مختلف گردهم آيند و جلسات طولانی شور برقرار سازند، بلکه بايد در اين راه هر فردی، اعم از زن و مرد، دختر و پسر با ارزش‏هايی آشنا شوند که هرگونه تبعيض بين زن و مرد را از ميان برمی‏دارد و تفکری جديد و ديد ديگری به دست می‏دهد.

نکته اين جاست که هر اقدام و تغيير اجتماعی بايد با اعتقاد شخصی و علم به نيک بودن آن انجام پذيرد، بايد حس مسئوليت شخص در مقابل خانواده،اجتماع و افراد آن تقويت شود. هر فرد - مرد يا زن - بايد عميقاً افکار و اعتقادات خود را زير سؤال برده و به بررسی ارزش‏هايی که به جنس مقابل می‏گذارد و يا نمی‏گذارد، بپردازد و عواقب آن را در خانواده و اجتماع نيز با تيزبينی زير نظر قرار دهد.

چنانچه دبير اول سازمان ملل متحد، بنی کی مون، در ۲۵ فوريه ۲۰۰۸ در جلسه‏ی کميسيون حقوق زنان همين سازمان در نيويورک به مناسبت کمپين يک ساله در کوششی جدی برای خاتمه‏ی ظلم عليه بانوان، بيان کرده است، ظلم بر زنان هرگز قابل پذيرش نيست، هرگز بخشودنی نيست و هرگز نمی‏توان در مقابل آن شکيبا بود.

جهت از بين بردن اين ضايعه‏ی فردی، خانوادگی و اجتماعی، مردان و زنان بايد با يکديگر همکاری کنند. هر دو بايد به ارزش‏های يکسان، يعنی ارزش‏های انسانی يکديگر، ارج نهند و در عملی شدن آن کوشا باشند.

کم نيستند زنانی که بر اثر تربيت خانوادگی و اجتماعی، واقعاً خود را کمتر و ضعيف‏تر جنس مرد می‏شمارند. البته اين اعتقاد تغيير پذير است و مردان می‏توانند و بايد در تقويت فکری زنان کوشا باشند. بافت اجتماعی بعضی ممالک متأسفانه به زن اجازه‏ی شکوفايی و پرورش نمی‏دهد. در اين جا می‏توان از زنان باسواد و هنرمندِ همان اجتماع بهره گرفت که بتوانند دوره‏های هنری و سوادآموزی را در خانواده‏ها تشکيل داده، به همنوعان خود از اين طريق کمک نمايند.

اميد است که همه‏ی افراد در ازاله‏ی اين نقص دست به دست يک ديگر دهند.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar