آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6070739
بازديدکنندگان : 4633717

عضویت در خبرنامه

دری به سوی خوشبختی
مقالات شما
سه شنبه, 30 مرداد 1386 12:10

مرد در ابتدا در بهشت تنها بود و کامل ترین مخلوق خدا، و نیاز به موجود دیگری نداشت تنهایی او کم کم باعث شد که خداوند بر او رحم آورد و بخشی از وجود او یعنی دنده ی چپ او را به موجودی دیگر تبدیل کند و به همین علت از همان روز، نه زن به تنهایی کامل است ونه مرد و هر یک دنبال نیمه ی گمشده ی خودش می گردد.و از آن زمان بود که زن و مرد به عنوان مکمل یکدیگر شناخته شدند. از آن زمان بود که امر مقدس ازدواج شکل گرفت. اما اینکه این امر تا به امروز چقدر تقدس خود را حفظ نموده است، باید به جامعه ی امروز خود بنگریم و ببینیم که امروزه به امر ازدواج همانند چندین سال گذشته اهمیت داده می شود و مقدس شمرده می گرددیا نه.

ادامه مطلب ...
 
نامه ای به یک هم وطن
مقالات شما
چهارشنبه, 28 آذر 1386 12:02

هموطن عزيزم،امروز مي خواهم قدري از آنچه در دلم مي گذرد براي شما بگويم ومنظورم تنها بازگوكردن مطالب براي كسي است كه مي دانم گوش شنوا دارد.

من هم مثل شما و ساير هموطنان، عاشق ايران زمين هستم و از طرف ديگر به اندازه ي كافي عواقب زندگي در يك حكومت مذهبي را تجربه كرده ام؛ ولي اين دليل بر آن نمي شود كه چشم خود را بر روي بسياري از واقعيت هاي تاريخي ببندم و با يك لجبازي كودكانه منكر بسياري از مسايلي شوم كه به واقع در كشورم و براي ملتم اتفاق افتاده است؛ يعني درست همان كاري كه بسياري از هموطنان ايراني چه در داخل و چه در خارج از كشور به آن مشغول شده اند.

ادامه مطلب ...
 
نقشبندعشق
مقالات شما
يكشنبه, 28 مرداد 1386 08:26

داری بیش نبودم. نه تنها سودی به اطرافیان نمی رساندم؛ بلکه مکانی را پر کرده بودم که شاید می توانست محل اشیایی باشد که رزق وجودشان عالم را روزی می داد . امیّد وطیدم چنان بود که قالیباف مرا به جمال نقشی زینت دهد، تا بلکه فرش وجودم به الیاف هستی زندگی یابد . طی این سبیل مستلزم آن بود که بی هیچ لرزشی تسلیم چنگ قالیباف می گشتم؛ تا مرا به الگوی مورد رضای خود درآورد .

ادامه مطلب ...
 
تعالي انديشه
مقالات شما
يكشنبه, 28 مرداد 1386 08:18

كه مي گويد جهان تاريك وناهنجار،

به هر سو بنگري كورت نموده تيرهاي جنگ،

عطوفت مانده پشت برج و باروي تن ما؟

زمين سنگ است و دلهاسنگ تر از سنگ

ولي زايشگه آب است سنگي(1)

و ديگر سنگ گندم را مي كند رام

و يا سنگي دگر در بيستون ها

رساند از دلي با عشق پيغام.

به سنگي بودن دل ها غمي نيست

دريغي بر تمام غصه هاهم.

ادامه مطلب ...
 
چشم انداز: سیارۀ آبی: بحران اقیانوسها
خواندنیها
چهارشنبه, 24 مرداد 1386 15:14
فضانوردان آپولو18، در نخستین مأموریت به دور ماه در سال 1968عکسی به نام طلوع زمین "Earthrise"، گرفتند که امروزه بسیار معروف است " این عکس افق خاکستری وعاری از حیات ماه رانشان می دهد- و سیارۀ تابناک و آبی رنگی که وطن ما است، در مقابل سیاهی لایتناهی فضا، در بالای آن معلق است."
ادامه مطلب ...
 
چشم انداز: آزادی دین و نبرد علیه افراط گرائی
خواندنیها
چهارشنبه, 24 مرداد 1386 15:08

هر چند موضوع آزادی دین یا عقیده با توجه به نگرانیهای موجود در زمینۀ حقوق بشر اغلب در زمرۀ موضوعات درجه دوم قرار می گیرد، امروزه در مرکز بسیاری از عاجلترین چالشهای جهانی ما قرار دارد.

 به عنوان مثال، توسعۀ موفقیت آمیز اجتماعی و اقتصادی به گونه ای چشمگیر تحت تأثیراعتقادات مذهبی متصدیان آن قرار دارد،چنین باورهائی برعوامل کلیدی فرایند توسعه از قبیل انگیزۀ فردی، همبستگی اجتماعی، و مشارکت زنان اثر گذاشته-و بنابر این حق آزادی دین یا عقیده نسبت به فرایند توسعه حقی اساسی محسوب می گردد.

ادامه مطلب ...
 
همايش زنان و اينترنت در ايران
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 10:57

همایش دو روزه اینترنت و زنان در هزاره سوم از امروز در تهران کار خود را آغاز کرده است؛
این در حالی است که صاحب نظران ارتباطات و مسائل زنان معتقدند موانع و مشکلات بسیاری در راه دسترسی زنان به اطلاعات در اینترنت وجود دارد.

ادامه مطلب ...
 
محيط زيست وسلامتي كودكان
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 11:09

گزارش سازمان بهداشت جهانی که روز چهارشنبه منتشر شد حاکی است یک سوم بیماریها در کودکان زیر پنج سال ناشی از آلودگی های محیط زیستی است.

ادامه مطلب ...
 
اسلام و سقط جنين
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 11:12

نشريه‌ حقوق، اخلاق و طب در شماره ۲۳ خود که در هفته اول نوامبر ۲۰۰۶‌ متشر شده مقاله ‌ای از سه محقق ايرانی که در سه دانشگاه مختلف در ايران، آمريکا و فرانسه سرگرم تحقيق در زمينه‌ علوم پزشکی هستند به چاپ رسانده که به موضوع سقط جنين در ايران از منظر پزشکی و فقه پرداخته است.

ادامه مطلب ...
 
گواه صادق وشاهد مدعا
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 11:16
ليلي ميللر- بشير، 25 ساله، موقع اين مصاحبه در شهر وين، در ايالت ويرجينيا، سكونت داشت. او اخيراً مركز عدالت طاهره را تأسيس كرده بود؛ اين مركز از طريق تأمين كمك‌هاي حقوقي و خدمات اجتماعي به مساعدت زناني مي‌پردازد كه حقوق بشر آنها نقض شده است
ادامه مطلب ...
 
از كنار گود قدم برداشتن
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 11:19

اوّلين روز مدرسه بود؛ در كلاس هنرهاي نمايشي نشسته بودم. تكليفي كه به ما داده بودند اين بود كه دو به دو تقسيم بشويم و هر يك با شريك گروهمان مصاحبه‌اي انجام داده گزارشي دربارهء او بنويسيم و بعد در كلاس آن را بخوانيم. در پايان گزارش مي‌بايستي نظر خودمان را در مورد آن فرد بنويسيم

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar