آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8779749
بازديدکنندگان : 7071192

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

چت : مفید یا مضر چاپ پست الكترونيكي
يكشنبه, 03 دی 1385 16:16
تعداد بازدید :7195

سه نکته مهم در رابطه با چت کردن 

نکته اول : چت یک ابزار مفید ارتباطی است که می تواند وسیله ای برای ارتباط میان افراد با ملیت ها و فرهنگ ها باشد . ارتباط برقرار شده توسط چت نظیر هر ارتباطی ديگري می تواند مفید و یا مضر باشد . البته این يك واقعيت است که فواید چت به مراتب از زیانهای آن بیشتر است . یک چت عادی که بدون هیچ مقصود خاص و مفیدی انجام شود دست کم می تواند ما را سرگرم کند . اما گاهی چت کردن با مقاصدی غیر مثبت انجام می شود و اینجاست که چت به یک عامل زیان رسان تبدیل می گردد . از این هم ساده تر، چت خیلی وقت ها با این که با هیچ قصد سوئی انجام نمی شود ما را به خود معتاد کرده، بخش بزرگی از وقت ما را از بین می برد؛ وقتی که ميسربوده، خیلی بهتر و مفید تر مصرف شود . یک لحظه فکر کنیم اگر چت یا به طورکلی اینترنت در زندگی ما نبود با چه وضعي روبرو می شدیم ؟ آیا همه پیامدهاي آن منفی و مخرب است؟ و آیا نبود اینترنت هم می تواند فوایدی برای ما داشته باشد؟ اگر مثل خیلی از جوانان ایرانی، روزانه چندین ساعت از وقت خود را آنلاین هستید، مطمئنا پاسخ شما به این سوال، مشابه پاسخی است که من به عنوان یک کاربرو پافرض چت كردن به این پرسش می دهم . این پاسخ به این شرح است :

 " چت کردن یک سرگرمی است و یک سرگرمی تا زمانی مفید است که به یک الویت در زندگی ما تبدیل نگردد و در حقیقت جای امور اصلی زندگی ما را نگیرد . پس نه چت کردن ، بلکه این زیاد چت کردن است که زیانمند و مضر است "

نکته دوم : چت کردن یک رابطه دو نفره کوتاه مدت است و کمتر رابطه ی اینترنتی را   می توان یافت که تداوم طولانی مدتی داشته باشد . رابطه ای که شما با یک نفر روی اینترنت دارید مشروط به این است که طرف مقابل بخواهددرفضاي اینترنت باقي بماند و چنانچه او تصمیم بگیردمدت زیادی باشمامرتبط نباشد، هیچ دسترسی دیگری به او ندارید و نمی توانیدازمصاحبت اوبهره بريد. پس چت علاوه بر کوتاه مدت بودن ؛ غیر قابل اعتماد و اتکا است . چت شاید متزلزل ترین نوع رابطه نزدیک میان دو فرد است . با این تفاسیر نباید آن را چندان جدی بگیریم و به آن امید چندانی داشته باشیم .

از سوی ديگرشناختي كه ما از طریق چت از سایرین حاصل مي كنيم به احتمال زیاد بخش کوچکی ازحقیقت را تشکیل می دهد؛ زیرا اولا این اطلاعات در طی یک رابطه محدود به ما می رسند؛ یعنی آنکه چون ارتباط ما با مخاطب خود در چت محدود به زمان هایی خاص است، نمی توانیم آن را نمایی از شخصیت وجودی طرف مقابلمان بدانیم و به واسطه شناختی که از این راه بدست می آوریم خود را به وی عادت دهیم . دیگر آنکه خیلی ازاطلاعاتي كه ما از طریق چت از مخاطبمان به دست مي آوريم، معرف شخصيت واقعي اونيست و به احتمال زیاد فقط خصوصیاتی هستند که او دوست دارد داشته باشد. واضح است که اطلاعاتی که اینگونه بدست می آیند برای برقراری یک رابطه بلند مدت و مستمر به هیچ وجه مناسب نیستند.

نکته سوم : با وجود مشکلات فراوانی که به برخی از آن ها اشاره شد، هنوز بر صحت جمله نخست متنمان اصرار می کنیم : " چت یک ابزار ارتباطی مفید است " اما این مفید بودن امری مشروط است که به خیلی چیز ها نظیر طرز استفاده ما از چت بستگی دارد. در حقیقت این ما هستیم که باید از ابزاری که ذاتا مفید است، به طرزی مفید استفاده کنیم و نگذاریم این وسیله ارتباطی مفید در زندگیمان به عاملي مضرتبديل شود. در این شرایط است که یک ابزار ارتباطی ساده هیچگاه  نخواهد توانست مسیر زندگی ما را تغییر دهد .

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
esmail |1387-10-5 11:04:26
سلام عزیز
حامد |1387-7-21 03:01:30
سلام کسی جواب نیست
حامدپهید با یغام مفیدی نداشت س |1387-7-21 02:59:00
سلامپهید با یغام مفیدی نداشت سعی خودتان ر
دوباره انجم دت
roya |1387-6-16 12:47:00
khub bud.
shaghaygh |1387-6-6 03:11:58
اصلا پیغام مفیدی نداشت سعی خودتان ر دوباره
انجم دهید با تشکر
چت  - چت با ديگرا ن |1387-5-28 03:49:17
سلا م
omid feizi  - پیشنهاد |1386-9-10 08:50:07
متن خوبی بود اما به طور کامل توضیح نداده بود
jahan  - جت |1386-8-19 08:24:58
بقبقبق
mojgan |1385-10-15 02:53:37
kheily khub bud vaghean be nokate ghabele tavjohi eshare karde budid
.estedlalhaye shoma vaghean ghabele tahsine .

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar