آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8779745
بازديدکنندگان : 7071188

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

احياي ايران چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 28 مرداد 1384 10:22
تعداد بازدید :4473

 حمد وثنا سزاوار پروردگاري است كه انسان را به صرف محبت خويش خلق فرمود و او را از ميان كافه مخلوقات به زيور عقل و دانش ممتاز نمود و به اين عطيه كبري مطرز فرمود و به او آموخت و ياد داد كه زمان آن فرا رسيده كه اين كره خاكي را يك وطن داند و جميع ساكنان زمين را اهل اين وطن واحد شمرد .

       خواننده عزيز و دوست گرامي ، درباره آينده كشور ايران در جايي چنين آمده است :

        "ايران مركز انوار گردد . اين خاك تابناك شود. " 

   به نظر مي رسد براي درك بهتر اين جملات بهتر است در ابتدا تفكر و تعمقي در  گفتار زيبا و  بيان پر معنايي كه در ادامه ذكر مي شود بنماييم .

" به نام يزدان مهربان ، پاك يزدانا خاك ايران را از آغاز مشك بيز فرمودي و شور انگيز و دانش خيز و گوهر ريز . از خاورش همواره خورشيدت نور افشان و در باخترش ماه تابان نمايان . كشورش مهر پرور و دشت بهشت آسايش ، پر گل و گياه جان پرور و كهسارش پر از ميوه تازه و تر و چمنزارش رشك باغ بهشت . هوشش پيغام سروش و جوشش چون درياي ژرف پر خروش . روزگاري بود كه آتش دانشش خاموش شد و اختر بزرگواريش پنهان در زير روپوش . باد بهارش خزان شد و گلزا ر دلربايش خار زار . چشمه شيرينش شور گشت و بزرگان نازنينش آواره و در به در هر كشور دور . پرتو اش تاريك شد و رودش آب باريك . تا آنكه درياي بخششت به جوش آمد و آفتاب دهش در دميد . بهار تازه رسيد و باد جان پرور وزيد و ابر بهمن باريد . پرتو آن مهر مهر پرور تابيد . كشور بجنبيد و خاكدان گلستان شد و خاك سياه رشك بوستان گشت . جهان جهاني تازه شد و آوازه بلند گشت . دشت و كهسار سبز و خرم شد و مرغان چمن به ترانه و آهنگ همدم شدند . هنگام شادماني است. پيغام آسماني است . بنگاه جاوداني است ، بيدار شو بيدار شو . اي پروردگار بزرگوار ، حال انجمني فراهم شده و گروهي همداستان گشته كه به جان بكوشند تا از آن باران بخششت بهره به ياران دهند و كودكان خود را به نيروي پرورشت در آغوش هوش پرورده ، رشك دانشمندان نمايند . آيين آسماني بياموزند و بخشش يزداني آشكار كنند . پس اي پروردگار مهربان ، تو پشت و پناه باش و نيروي بازو بخش تا به آرزوي خويش رسند و از كم و بيش درگذرند و آن مرز و بوم را چون نمونه جهان بالا نمايند . "  

       آنچه بعد از اين ذكر مي گردد ، ادراك نويسنده است از اين بيان فصيح پر معنا . پاك يزدان مهربان ، كشور ايران را از گذشته هاي بسيار دور و آغاز تاريخ تمدن بشر، از مواهب و مراحم بي پايان خود بهره مند فرمود . خاك اين سرزمين پربركت، و مردمان و ساكنانش پر از دانش و هوش و حركت بودند . نور الهي و راستي و درستي از خاك ايران بر همه دنيا مي تابيد . كشور ايران منبع علوم و فنون و صنايع بود و معدن فضائل و خصائل پسنديده انساني . مردمانش به صفات و اخلاق پسنديده متصف و متخلق بودند و زبانزد ملت هاي ديگر و به طور كلي در آن روزگاران ديرين خطه مبارك ايران ، سرزميني بوده است كه از لحاظ مادي و معنوي تفوق و برتري بر جميع ملت هاي عالم داشته و ايران و ايرانيان محسود عالميان بودند و اين حقيقتي است كه كسي را ياراي انكار آن نيست؛ زيرا مستند به جميع كتب تاريخي است . ايران مقدس ما ، بزرگترين رهبران و متفكران تاريخ بشريت، همچون كورش و داريوش ، جلال الدين رومي و حافظ شيرازي ، ابن سينا و                                   ذكرياي رازي ودهها امثال آن ها را در دامان پر مهر خود پرورانده است و به عالم انساني تقديم نموده است . آري اين است وصف گذشته هاي ايران زمين و پارسيان ساكن در آن . وليكن روزگاري آمد كه آتش دانش ايران و ايرانيان خاموش گشت . ستاره هاي بزرگواريش پنهان شدند و فصل خزانش فرا رسيد و در عرصه تمدن و مدنيت سير قهقرايي و نزولي را به سرعت آغاز نمود . بزرگانش آواره و در به در گشتند و فروغ نور راستي و درستي در قلوب مردمانش ضعيف شد و به سو سو افتاد. ملت ايران كه برترين ها بودند ، خوار و ذليل گشتند و به توحش و انجام دادن اعمال شيطاني و دروغ گويي مشهور گشتند. چنانچه در زمان سلسله قاجاريه اين سير قهقرايي به اسفل درجات خود رسيد و ايران عزيز ، تاريك ترين زمان در تاريخ تمدن خود را مشاهده نمود . ذلت و دنائت و ظلالت و جهالت قوم ايراني در زمان قاجار تا بدان حد رسيد كه بسياري از مورخين و مستشرقين اروپايي در آثار قلمي خود ، نفرت و انزجار خود را از حركات و سكنات اين قوم اعلان نمودند .وليكن تاريك ترين و ظلماني ترين لحظات شب ، درست قبل از دميدن سپيده صبحگاهي است و يا به عبارت ديگر ، اوج تيرگي و سياهي و ظلمت شب ، بشارت طلوع صبح صادق را در دل خود دارد . پس درياي بخشش به جوش آمد و آفتاب دهش در دميد و بهار تازه رسيد . بايد تفكر و تحقيق نمود كه اين درياي بخشش ، اين آفتاب دهش و اين بهار تازه چه مفاهيمي در خود دارد ؟

     مسلمأ احياي سرزمين ايران در درجه اول مستلزم احياي وجدان و اخلاق و معنويت مردمان آن است كه هم اكنون ضعيف و مرده است و بعد از آن احياي كشور است از لحاظ علمي و صنعتي و مادي و تا پي هاي وجدان و معنويت محكم و مطمئن و سالم و بديع نگردد ، ديوارهاي بلند علم و صنعت و خانه ها و قصرهاي رفاه و آسايش حقيقي و ترقي و پيشرفت، هرگز بنا نخواهد شد و ايران احيا نخواهد گرديد ؛ آري بايد بيدار شد .

       همچون بسياري از نيك انديشان و بلند همتان ديگر، حال  هم به حقيقت گروهي همداستان گشته اند كه فرزندان سرزمين ايران را با نيروي پرورش خداوند مهربان بپرورند و آيين آسماني بيا موزند .

      در آخر گفتار فوق اينگونه به درگاه خداوند مهربان دعا شده است  :" پس اي پروردگار مهربان ، تو پشت و پناه باش و نيروي بازو بخش تا به آرزوي خويش رسند و از كم و بيش در گذرند و آن مرز و بوم را چون نمونه جهان بالا نمايند . "

 

 

 

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar