آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8696935
بازديدکنندگان : 6994702

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

فقر
اعلاميه حقوق بشر و ...
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
قانون و قانونمندي
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
محله فقير نشين
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
گنه کرددربلخ آهنگری
عشاق خياباني
درجستجوي هويت
به جرم جواني
وسائل ارتباط جمعي
تاریخ عزیز، ما رابه کجا می بری؟
اتاق گفتگو
نگاهی کوتاه به وضعیت کنونی قشر جوان ایرانی در روزگار ما
رقص نور در آئينه ء وجود
فقروتنگدستي
فقر و پيامدهاي آن
مهريه هنگفت وخانه تهي
مرگ بار تر از بم
در حاشیه انتخابات
یلدا و والنتاين
آيا نجابت قالب خاصي دارد يا اينكه من وتو براي آن قالبي ايجاد كرده ايم؟
نگاهي به انتخابات
رستم واسفندیارقرن بیست ویکم
پول سرنوشت ساز است !
فقراامانت منند
سرگشتگي
اچ آی وی مثبت هاسلام
بی عشق جهان مرده است
احیای ایران عزیزم
احیای ايران
ازتنبیه تاتغییر
سرگذشت دودانه
ثروتمندبودن
ايجادروابط اجتماعي مناسب
روسپيگري
دانه ي خردل
حرف دهنتو بفهم
همجنسگرايي ازنظرگاه تعاليم بهائي
دردي جانكاه
شايعه وتئوري توطئه
گردن بي طمع
من به عنوان يك جوان چه كاري براي اطرافيانم كردم؟
ياشانس ويااقبال(قسمت دوم)
ظهور و سقوط امپراتوري هاي ميليارد دلاري
يك سبد گل
گوش كن وتفكرنماكه چه سان بايدزيست

مطالب خواندنی از منابع دیگر

شلاق چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
نوشته شده توسط ساناز-ح   
دوشنبه, 06 مهر 1388 10:53
تعداد بازدید :7845

درد شلاق برگرده را حس می کنی؟ صدای نفیری که در هوا می پیچد و سکوت را می درد می شنوی؟ کبودی پوست را می بینی؟ اینها همه ارمغان پدران است برای پسران که چون ارثیه ای به آنها می رسد. ارثیه ای بدون کم و کاست که پسران نیز به پسرانشان تقدیم می کنند و دریغ که نمی دانند گذشت زمان ضربه شلاق را سخت تر و دردش را افزون تر کرده است.

دیر زمانی است که از تمدن نوائی به گوش می رسد ،تمدنی که فرمان می دهد که کمربندها تنها برای نگه داشتن حیثیت و آبروی خود پدر است و با آن نمی توان حفظ آبروئی کرد که پسر موجب ریختنش می شود.

تمدن امروزی شاید به سختی توانست این را به پدران بیاموزد اما افسوس که نتوانست حقیقت تلخ درد شلاقی را که به تنهائی تفکر بر گرده پسران می نشاند نشان دهد.شاید خود نیز هنوز پی نبرده، اثری که تفکر خشک پدران بر جای می گذارد کبودیش بسیار ماندگارتر از جای پای شلاق بر پوست پسران است. تفکری که خود موجب عدم تفکر می شود ،این اعتقاد پوسیده که پدرانمان چون موهایشان را در آسیاب سفید نکرده اند یا آنها چند پیراهن بیشتر از ما پاره کرده اند و حتماً آنچه می گویند عین حقیقت و واقعیت است لحظه ای جای درنگ دارد زیرا همین تفکر نشان از ان دارد که پدران پسران را آدمی محسوب نمی کنند زیرا تنها ممیزه انسان از حیوان قدرت تفکر و تعقل اوست،که پدران به پشتوانه محبت پدری نه تنها آن را به پسران نمی آموزند ،بلکه اجازه آن را نیز نمی دهند.

باید آفرین و هزاران درود بر پسرانی گفت که عنوان "ناخلف" را به جان خریدند و هنری نو پدید آوردند، چرا که اگر به راه پدرانشان می رفتند هرگز اختراعی واکتشافی و بدایتی پدید نمی آمد.

تا به امروز دنیای تمدن همچنان با همه تلاشش نتوانسته برای دست به دست گشتن این شلاق کاری کند و آن را از دستان پدران بستاند. پدرانی که به آنان باید گوشزد کرد که آنچه طبیعت از شما در وجود پسرانتان به جاودان باقی می گذارد برای تمام نسل کافی است؛ دیگر نیازی به حفظ سنن پوسیده تربیتی تان نیست. دریغ که طبیعت بی هوش نیز انتخاب و گزینش می کند و بهترین صفات را به نسل بعد انتقال می دهد اما انسان باهوش خرد تمامی سعی خود را به کار می بندد تا پسر درست پا بر جای پای پدر بگذارد و آن را صحیح می داند.

همه پدران گناه کارند، گناه کارانی بدون تقصیر؛ زیرا خود نیز آنچه آموخته اند از پدرانشان است و بالاتر از آن، خود جزیئ از طبیعت هستند و مشمول قوانینش. همه پسران نیز مظلومند، مظلومانی مقصر؛ زیرا خود نیز آنچه پدران بر سرشان آورده اند با قالبی جدید بر سر پسرانشان خواهند آورد.

همه اینها نشان از این دارد که شاید آدمی فراموش کرده که دارای خرد و اختیار است و با شناخت قوانین طبیعت می تواند آنها را در هم شکند. صدای نفیر شلاق آنقدر بلند است که فریاد خرد را در خود می بلعد و خفه می کند. این شلاق در هوا می چرخد و تا کی بر زمین خواهد نشست؟

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
سمير |1388-8-8 14:59:40
درد دل بسياري از جواناني را گفته اي كه فكر مي
كنند سنت ها و فرهنگ هاي ديرين گاه به اشتباه
برجا مي مانند تا زندگي هاي بيشماري را
تباه كنند. به راستي آيا بايد چنين باشد؟

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar