آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8779763
بازديدکنندگان : 7071206

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

فقر
اعلاميه حقوق بشر و ...
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم
نگاهي ساده به مسائل ايران
قانون و قانونمندي
عامل نظام گسيختگي ياعامل پيشرفت و تكامل؟
محله فقير نشين
به توسعه چگونه مي نگريم ؟
گنه کرددربلخ آهنگری
عشاق خياباني
درجستجوي هويت
به جرم جواني
وسائل ارتباط جمعي
تاریخ عزیز، ما رابه کجا می بری؟
اتاق گفتگو
نگاهی کوتاه به وضعیت کنونی قشر جوان ایرانی در روزگار ما
رقص نور در آئينه ء وجود
فقروتنگدستي
فقر و پيامدهاي آن
مهريه هنگفت وخانه تهي
مرگ بار تر از بم
در حاشیه انتخابات
یلدا و والنتاين
آيا نجابت قالب خاصي دارد يا اينكه من وتو براي آن قالبي ايجاد كرده ايم؟
نگاهي به انتخابات
رستم واسفندیارقرن بیست ویکم
پول سرنوشت ساز است !
فقراامانت منند
سرگشتگي
اچ آی وی مثبت هاسلام
بی عشق جهان مرده است
احیای ایران عزیزم
احیای ايران
ازتنبیه تاتغییر
سرگذشت دودانه
ثروتمندبودن
ايجادروابط اجتماعي مناسب
روسپيگري
دانه ي خردل
حرف دهنتو بفهم
همجنسگرايي ازنظرگاه تعاليم بهائي
دردي جانكاه
شايعه وتئوري توطئه
گردن بي طمع
من به عنوان يك جوان چه كاري براي اطرافيانم كردم؟
ياشانس ويااقبال(قسمت دوم)
ظهور و سقوط امپراتوري هاي ميليارد دلاري
يك سبد گل
گوش كن وتفكرنماكه چه سان بايدزيست

مطالب خواندنی از منابع دیگر

احیای ايران چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 20 بهمن 1385 01:35
تعداد بازدید :6674

وقتي كودكي بينوا را مي بينيم كه در سرماي زمستان و گرماي تابستان براي پول ناچيزي دست به دامان افرادي مي شود كه از كنارش مي گذرند، وقتي به فوق ليسانسه اي بر مي خوريم كه بيكار است، وقتي فساد اخلاقي قشر جوان و نوجوان را مي بينيم،و... آهي مي كشيم و از عقب ماندگي جامعه مان سخني مي رانيم ،آنگاه راه خود را گرفته و مي رويم. امّا آيا هيچ به خود گفته ايم چه كسي بايد با اين فساد و عقب ماندگي مبارزه كند؟ اگر ما به فكر ايران عزيزمان نباشيم، چه كسي مي تواند ويا حق دارد، ايران را آباد كند؟جهان از حرف خسته شده و محتاج عمل است.

                                                                                                                                                     وقتي كودكي بينوا را مي بينيم كه در سرماي زمستان و گرماي تابستان براي پول ناچيزي دست به دامان افرادي مي شود كه از كنارش مي گذرند، وقتي به فوق ليسانسه اي بر مي خوريم كه بيكار است، وقتي فساد اخلاقي قشر جوان و نوجوان را مي بينيم،و... آهي مي كشيم و از عقب ماندگي جامعه مان سخني مي رانيم ،آنگاه راه خود را گرفته و مي رويم. امّا آيا هيچ به خود گفته ايم چه كسي بايد با اين فساد و عقب ماندگي مبارزه كند؟ اگر ما به فكر ايران عزيزمان نباشيم، چه كسي مي تواند ويا حق دارد، ايران را آباد كند؟جهان از حرف خسته شده و محتاج عمل است.

كم نيستند كساني كه يكجا نشسته اند و مدام انتقاد مي كنند و توقّع دارند ديگران به فكر اصلاح باشند و تمام مشكلات را حل كنند. آيا به راستي چنين تفكّري جامعهء ما را آباد خواهد ساخت، جامعه اي كه از تك تك ما تشكيل شده است؟

بارها شنيده وخوانده ايم كه هر سيستم، عبارت از مجموعه اعضاي متّحدي است كه براي رسيدن به هدف يكساني تلاش مي كنند و اگر يكي از اجزاي مجموعه به وظيفهءخود بدرستي عمل نكند كل مجموعه از رسيدن به هدف باز مي ماند . با اين وجود چطور مي توان انتظار داشت جامعه اي بدون تلاش اعضايش پيشرفت كند و اصلاح شود ؟ 

تا كي مي خواهيم علّت در جا زدن و پس رفت خود را در استعمار بيگانگان و توطئهءآنان جستجو كنيم؟ مگر ما فرزندان همان پدران نيستيم كه در علم و فرهنگ و ادب وشيوهء حكومت وكشورداري، سر دفتر عالميان بودند؟ پدراني كه به خاطر عقل و هوش خداداد زبانزد خاص و عام بودند؟ مگر ايران عزيز در معادن و منابع طبيعي چه چيزي كم از كشورها ي پيشرفته دارد؟ آيا ما در ايراني زندگي نمي كنيم كه به سازگاري و تنوّع آب و هوايي مشهور است؟ پس چه چيز سبب شده ميراث تمدّن با شكوه پيشينيان خود را فراموش كنيم و خودمان و كشورمان را تا حدي خوار و ضعيف تصوّر كنيم كه خود را بازيچهء بيگانگان بدانيم و با اين سخن خود را قانع كنيم كه بيگانگان هر چه خواسته اند با ما كر ده اند؟ تنها جوابي كه به اين سؤال مي توان داد، طرز تفكّر راحت طلب و فرافكني است كه بر فرهنگ ما چنبره زده و تا به فكر اصلاح آن نيفتيم سايه اش را از سرمان كم نخواهد كرد. بدون اصلاح اين طرز تفكّر هيچ كوششي در راه احياي شكوه از دست رفته ء ايران عزيز راه به جايي نخواهد برد. تا ما اجازه ندهيم ، هيچ عامل بيگانه و آشنايي نميتواند جلوي پيشرفت ما را بگيرد. مشكل از خود ماست.

اگر نگاهي به جوامع پيشرفته اندازيم، با افرادي روبرو مي شويم كه همّت كرده اند و از خود شروع كرده اند؛ از مشكلات استقبال كرده اند و براي پيشرفت، هر سختي اي را تحمّل كرده اند. بدون تعصّب از علم و فرهنگ ديگر جوامع بهره برده اند و خوبي هاي فرهنگ خود را بهبود بخشيده اند. اتّحاد، ارزشي است كه بدون آن هيچ كاري پيش نمي رود. گذشت و محبّت براي مقابله با مشكلات و كاستي ها، از نان شب هم واجب تر است. درستي و راستي، مسئوليت پذيري و تمام فضيلتهاي اخلاقي كه ميراث تاريخ بشري است و انبياي الهي از جهان جاوداني به ما هديه داده اند، همه از صفاتي است كه فرد علاقه مند به آيندهء مملكتش بايد در خود پرورش دهد. 

اگر مي خواهيم ايران عزيز شكوه گذشته اش را باز به دست آورد، بايد پيش از هر تلاش ديگري، از خودمان شروع كنيم. بايد همّت كنيم، غيرت كنيم و عزّت نفس خود را بدست آوريم ؛ كسالت و بطالت را با مقاصد بلند جايگزين سازيم، نفع شخصي و حرص را كنار بگذاريم و تقوي و خيرخواهي عمومي را كه عين منفعت است، در خود پرورش دهيم، از تقليد بي چون و چرا و از خود بيگانگي و دگر شيفتگي بكاهيم و بر جذب علوم و فضائل سايرين در عين حفظ اصالت خود، بيفزاييم. در يك كلام، نصايح خداوندي را كه دوست حقيقي ماست و براي خوشبختي ما مربيان آسماني را فرستاده ومي فرستد، بجوئيم و عمل نماييم.

                                                                           

 

 

 

 

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
Random |1386-11-1 06:29:21
کاملا با نظرت موافقم فدا.
امیدوارم که به قول
خودت :" نصايح خداوندي را كه دوست حقيقي ماست
و براي خوشبختي ما مربيان آسماني را فرستاده
ومي فرستد، بجوئيم و عمل نماييم."
ANISA_D  - از ماست که بر ماست |1386-3-29 08:50:58
فدا جان متن خوب و پر محتوایی نوشته ای .
واقعاً برای سازندگی قلبهایی با ایمان و
اعتماد و ذهنی خوش بین لازم است. و اینکه این
شهامت را دشته باشیم که بتوانیم ایرانی پاباد
و نورانی را تجسم کنیم . همان ایرانی که مرکز
توجه و شادمانی عالم خواهد شد. فداکاری و از
خود گذشتگی برای رسیدن به چنین آرمان والایی
لازمه کار است. و اینکه روز به روز روابط خود
را با همسایگان و دوستان و مردم محل خود بیشتر
نماییم و بتوانیم تجسمی از یک انسان درست و
راست برای آنان باشیم و با هم برای ساختن
جامعهای بر مبنای عدل و عشق وقت و انرژ ی
بگذاریم.
کسری |1385-12-10 16:23:05
ابهی
mehran |1385-11-24 17:02:21
دیدگاه شما در بیان مسائل اجتماعی و
رویکردتان نسبت به مسئلۀ پیشرفت و ترقی که با
سایر کشورها مقایسه شده بود جالب بود .
انشاءالله که همگی به آنچه بدان مأموریم واقف
گردیم و به انجام آن عامل.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar