آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8696928
بازديدکنندگان : 6994695

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

مقالات شما

مشورت خانوادگي
برخي بيم ها در تأمين خا نواده
كجاست يك گوش شنوا؟
فقدان روابط عاطفي بين نسل ها
بياييد با پدر و مادرانمان آشتي
بررسي مسئله طلاق يا از هم گسيختگي
روابط والدين و جوانان
واژه اي در قفس است
والدين نازنينم، چقدرعزيزيد
قاچاقچي بيداردل
سنگ صبور
فقدان روابط صحيح عاطفي و منطقي بين والدين و جوانان و اص
كمبود روابط صحيح عاطفي بين والدين و جوانان و اصولا نسله
ابرو به من كج نكن، كج كلا خان يارمه...
ايجاد انگیزه مطالعه
زندگي و خوشبختي
خواهي نشوي رسوا هم رنگ جماعت شو!!!
ازدواج
آیا هنوز هم می خواهید صدای ما دو تا رو بشنوید؟
نگاه سرد
ازدواج یک اتحاد است
دوستي پسرهاودخترها
انصاف وارتباط
جوان ووالدين
رابطه
جنس مخالف
قهر
بی عشق جهان مرده است
دوبال برای پرواز
پاسخی ازاعماق
دوستی
ازدواج هدف یاوسیله؟
پیوندابدی
پدر!مادر! صدایم را می شنوید ؟
تربيت كودكان
زهرشیرین
بیاباهم حرف بزنیم
رابطه ي والدين وفرزندان
كودك ديروز، ...امروز
گام هایی استواردرمسیرآرامش
دری به سوی خوشبختی
سرما سخت سوزان است
احترام
دنیای آدمها
درباره عشق
ازدواج موقت
توبه فكرجنگل آهن وآسمون خراش من به فكريه اتاق اندازه ي تو
دگرگونی قلوب
عشق دردناك
پيوند عشق وعقل

مطالب خواندنی از منابع دیگر

مقالات شما

مقالات شما
پيش از ازدواج (قسمت پنجم) چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط ترجمه :ع-ت   
پنجشنبه, 21 مرداد 1389 18:06

                                                  بخش                                          دوّم   

                                        ازدواج کردن

 ازدواج کردن یکی از مهمترین کارهای زندگی است ـ مخصوصاً در دنیائی که موجب ارتباط هر روزه فرهنگها، نژادها و ملّیتهای متنوّع  شده و ازدواجهای بین فرهنگی، بین نژادی و بین المللی را رایج ساخته است. هر چقدر بیشتر درباره فرصتها و چالشهای ازدواج آموخته و بهتر خود را آماده سازیم احتمال اینکه به نحو صحیحی انجامش دهیم بیشتر خواهد شد. در این بخش، برای به حدّاکثررساندن احتمال ازدواجتان با شریکی شایسته، راههای آماده کردن خودتان را مورد بررسی قرار می دهیم ـ و نگرشها و انتظاراتی را که کمکتان می کنند انتخاب صحیح را انجام بدهید و جلوی سرخوردگیتان را می گیرند. مشخّصه هائی را درباره سازگاریهای گوناگونی که برای یک ازدواج مؤفّق ضروری هستند در اختیارتان می گذاریم ـ و کمکتان می کنیم که به دنبالشان بگردید.

ادامه مطلب ...
 
پيام كوتاه نوزاد: اُقون چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط سپيدار   
دوشنبه, 14 تیر 1389 12:43

وقتی بچه ای تازه به دنیا می آید، منتظر هستیم تا هر چه زودتر مثل آدم بزرگها بشود. یعنی حرف بزند، بشیند، راه برود، جمله بسازد، تحلیل کند و . . . .

 

 

معمولاً اولین کلمه یا در واقع صدایی که بچه  از خودش در می آورد، چیزی است شبیه "اقون" و با همین یک کلمه هم، کارش راه می افتد. وقتی شیر می خواهد یا خودش را کثیف می کند، همراه با گریه می گوید "اوقون". وقتی تنها می ماند با حالتی بی حوصله می گوید "اوقون". وقتی خوشحال است می خندد و می گوید "اقون" وقتی هم که می خواهی به زور مجبورش کنی پستانک بخورد با حالتی ملتمسانه نگاهت می کند و می گوید "اقون" که در این مورد یعنی "تورو خدا ولم کن."
ادامه مطلب ...
 
پيش از ازدواج(قسمت چهارم) چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط ترجمه:ع-ت   
يكشنبه, 19 ارديبهشت 1389 05:59

 

  ازدواج امروزی در پیش گفتار بیان کردیم که به نظر ما ازدواج می تواند به طرقی به زوج خدمت کند که هیچ قرار دیگری قادر نیست، اگر زوج احساس تعهّد نسبت به مؤفّقیّت آن و رغبت به انجام کار از خود نشان دهد. بخشی از کار، نوسازی هم افکار و هم اعمالمان است تا رابطه ای که همیشه بشریّت را بارور کرده بتواند به انجام این عمل در اوضاع و احوال عصر مدرن ادامه دهد. در حال حاضر، ازدواجها در سراسر دنیا با مشکل مواجه هستند. آیا دلیلش این است که بعد از مدّتها بالاخره ازدواج منسوخ شده است؟ این البتّه صحیح است که الگوی قدیمی ازدواج ناکارا شده و نیازمندیهای امروزی ازدواج اساساً از بسیاری جهات متفاوت هستند. اگر ازدواجی شکوفان می خواهیم باید عاداتی تازه اتّخاذ کنیم.  
ادامه مطلب ...
 
پيش از ازدواج(قسمت سوم) چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط ترجمه:ع-ت   
يكشنبه, 20 دی 1388 14:28

                         مفاهیم اساسی درباره ازدواج

 

مثلی شرقی می گوید: « دو نعمت معمولاً تا از دستشان نداده ایم به چشم نمي آیند: سلامتی و ایمنی.» خوب است بقیّه نعمتهای فردی و جمعیمان را نیز به این دو اضافه کنیم. در ازدواج هم بعضی از نعمتهائی که به طور قابل ملاحظه ای بر زوج اثر می گذارند همیشه به وضوح دیده نشده یا قدرشان دانسته نمی شود. چند تای آنها در زیر آورده شده اند.ezdevaj2

 

ادامه مطلب ...
 
پيش از ازدواج(قسمت دوم) چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
نوشته شده توسط ترجمه:ع-ت   
دوشنبه, 11 آبان 1388 05:26

                                              

                                           بازاندیشی ازدواج

 

مقدار زیادی آشفتگی بر ازدواج سایه افکنده. بعضی معتقدند که آن رسمی کهنه است، بعضی دیگر آنرا ارضاء کننده نیافته قرارهای دیگری را امتحان می کنند ـ امّا بسیاری نیز با آرزوهای بزرگ دست به انجامش می زنند.

 

در این بخش ما مسائلی را که برای موفّقیّت ازدواج اساسی هستند مورد بحث قرار می دهیم ـ و نصائحی درباره چگونگی معامله با آنها در اختیار می گذاریم. به مسائلی مانند رسوم متغیّر اجتماعی و فرهنگی، مطالبات زندگی امروزی، و وفق دادن مواضع ظاهراً متضادّ پرداخته می شود. به بازاندیشی ازدواج تأکید می کنیم ـ تا آن را جوابگوی نیازهای زوج بسازیم. همه جنبه های زندگی به تندی در حال تغییرند، و ازدواج نباید در برابر این جریان همگانی مقاومت کند. او می تواند و باید از تغییر استقبال کرده و ادامه دهد به برآوردن نیازهای جفتی که برای پیوندی مادام العمر با هم متّحد شده اند.

ادامه مطلب ...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 1 از 12

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar