آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8779844
بازديدکنندگان : 7071287

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

"به کجا چنین شتابان؟؟؟" چاپ پست الكترونيكي
شنبه, 16 دی 1385 11:36
تعداد بازدید :4440

می گویند روزی لوئی شانزدهم گفت:"بعد از من هرچه بادا، خوش باد"

واطرافيانش نیز اورا به خاطر این طرزفکر ستودند.

چقدر خوبست همه چیز برای من مهیا باشد و همه کارها بر وفق مراد من گردد.همه در خدمت من باشند و به خاطر راحت و آسایش من، راحتی و آسایش خودشان را فدا کنند. همه امور عالم تا جایی اهمیت دارند که به خوشی وآسایش من ختم شودو بقیه اصلا اهمیت و ارزشی ندارند.

البته من فقط به فکر خود نیستم؛ بلکه برای جامعه ای که در آن زندگی می کنم نیزچنین اهداف بلندی را دارم. من می خواهم نفع جامعه ام تامین شود (البته به شرط آنکه منافع شخصی ام از بین نرود)؛ من می خواهم بقیه جوامع در خدمت جامعه من باشند و منافع، راحت و آسایش خودشان را فدای منافع، راحت وآسایش جامعه ي من کنند. من می خواهم ثروتمندترین و پرقدرت ترین جامعه را داشته باشم وبرای این کارچرا من زحمت بکشم و منافعم را به خطر اندازم؟ جوامع دیگر باید این کارها رابرای جامعه من و براي من انجام دهند.

اما آیا واقعا اگر چنین شود وبقیه برای رفاه من کارکنندویا آنکه اگر بتوانم با زوریا پول ویا با قدرت ،این شرایط را برای خود وجامعه ي خود فراهم آورم؛ خوشبخت و سعادتمند خواهم بود؟ این طرز تفکر و نگرش در دنیای امروز ما نیز خود را نشان می دهد و کم وبیش بر تمامی روابط واعمال ما سایه افکنده است . اگر این نحوه تفکر در زمان لوئی شانزدهم سبب نابسامانی اوضاع یک ملت و کشور می شد، در دنیای امروز که تمام اجزایش به هم ارتباط یافته است، سبب ایجاد مشکلاتی بین المللی و همگانی می شود. چنین نگرشی باعث می شود که اوضاع واحوال دنیا کلا به هم بریزد.

دنیایی را در نظر بگیرید که درآن هرکس به فکر خودش است؛ هرکشور تنها به تامین مصالح خود مشغول است وبرای تامین این مصالح از لطمه زدن به حقوق ومصالح بقیه ابائی نداشته و بی رحمانه با پشتوانه زوروزر خود می تازاند؛ یا فردی که برای تامین منافع خود به مصالح جمع توجه نداشته و به قیمت زیر پا گذاشتن افراد وحقوق آنها، منافع زودگذر خود را تامین می نماید.

و یکی نیست که از این افراد و جوامع بپرسد:"به کجا چنین شتابان"؟ آیا نمی بینید که اقدامات شما وامثال شما سبب ایجاد مشکلات بسیاری در عالم شده است؟ آیا درد ورنج حاصل از این مشکلات را حس نمی کنید؟ آیا در نیافته اید که نفع جزء تنها در نفع کل حاصل می شود؟ آیا آینده نگری و عاقبت اندیشی آن را ندارید که دریابید اگر چنانچه بر اثر این تفکر و اعمال، منافع آنی و زود گذر شما در مقطعی از زمان حاصل شود، باز هم در دراز مدت مصالح کلی شما به خطر خواهد افتاد و ضرر خواهید کرد؟ اگر جامعه و عالمی که در آن زندگی می کنیم مریض، دردمندوفلج باشد؛به زودی این درد و مرض شما و همه مارا فرا خواهد گرفت وفلج خواهد ساخت؟ به کجا چنین شتابان؟ 

            

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar