آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8843370
بازديدکنندگان : 7133209

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

جهان به کجا می رود؟ چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 30 شهریور 1386 19:04
تعداد بازدید :6430
در حال تماشای تلویزیون بودم و مدام کانال ها را عوض می کردم. شبکه ای از کشتار مردم در عراق صحبت می کرد، دیگری بحران کم آبی و گرسنگی مردم را مطرح می نمود، یکی آسیب های جبران ناپذیر مواد مخدر و تاثیرات آن بر اجتماع را بر می شمرد و . . .

در فکر فرو رفتم. آخر این همه مشکل و بحران از کجا آمده؟ با وجود چنین مصایبی عاقبت این دنیا چه خواهد شد؟ آیا با این همه کشتار و انفجار در عراق کسی زنده خواهد ماند؟ احتمالا اگر زنده ای هم باقی ماند فرار را بر قرار ترجیح می دهد. بحران های محیط زیست چه طور! با وجود افزایش آلودگی آب، هوا و خاک بی شک جنگ های آینده بر سر غذا و آب است و انسان مانند حیوانات به اصل تنازع بقا خواهد رسید. تازه اگر انسان از این مشکلات جان سالم در برد آیا کسی خواهد توانست این مردم افسرده و ناامید را جانی تازه بخشد و آنها را شاد کند؟ یا اینکه هر کس برای کسب لحظه ای شادی هرچند پوچ و کذایی به مواد مخدر رو آورده و زندگی خود را به ورطه نابودی می کشاند. موادی که هر روز در رنگ ها و طرح های مختلف تولید و عرضه می شوند. با این اوضاع و احوال احتمالاً دیگر خانه و خانواده ای هم باقی نخواهد ماند و تمامی حریم ها شکسته خواهد شد و این دفعه به جای شهاب سنگ ها، عامل تخریب و نابودی زمین، انسان ها خواهند بود .

به خودم آمدم. دیدم مشکلات چون هاله ای دنیای امروز را احاطه کرده است. بر طبق اصول عقلانی هر معلولی مستلزم داشتن علتی است، پس این مسایل هم علتی دارد. وقتی خوب بنگریم می فهمیم تمامی این دردها و رنج ها از منبع مشابهی سرچشمه می گیرند که از طریق رقابت های بین المللی و اعتراضات علیه آنها رفع نخواهد شد و یافتن راه حل اصلی برای این مشکلات نیازمند تغییری بنیادی در ذهن وفکر مردم است. اگر قلب مردم با محبت خالصانه نسبت به تمام نفوس سرشار باشد، آیا دیگر کسی حاضر می شود دیگران گرسنه و تشنه باشند، در جنگ کشته شوند و یا مورد ظلم قرار گیرند، و او با خیال راحت زندگی خود را بکند. اگر انسان خود را مسئول رفاه خود و دیگران بداند دیگر چنین ظلم ها و بی عدالتی هایی رخ نخواهد داد. و زمانی که فرد فرد ما زندگی خودمان را بر اساس محبت و خدمت به خلق متمرکز سازیم به دنیایی مملو از عشق خواهیم رسید.

بیایید به جای حرف زدن عامل باشیم که دنیای امروز محتاج عمل است و وقت آن رسیده که هر فرد انسانی در خود احساس مسؤولیت برای رفاه و سعادت همه هم نوعان خود نماید. پس تلویزیون را خاموش می کنم و فرصت را از دست نمی دهم؛ چرا که این وقت را دیگر نبینم و این زمان را هرگز نیابم.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
نارون  - آگاهي مبناي اقدام سنجيده است |1386-6-31 04:21:16
به مطلب دقيقي اشاره نموديد. شايد هر كس فكر
كند ايجاد صلح ، روابط دوستانه يا خيلي از
كارها به روساي امور مربوط است اما واقعيت
اينست كه تا زماني كه خود را در سرنوشت بشريت
دخيل ندانيم و فكر كنيم كه اين كارها مربوط به
به سايرين است ، قدم مثبتي برداشته نخواهد شد
اما تصور بفرمائيد اگر هر كس نقش خود را در
ايجاد باور ها و عادت هاي مثبت در جامعه
بپذيرد ، ابتدا بنيان خانواده ها مستحكم
خواهد شد و در نتيجهء آن ،روابط اجتماعي سالم
و مناسبي شكل خواهد گرفت و ارتباط جوامع
مختلف نيز در پي آن بر اساس اصول متين و صحيح
برقرار خواهد شد ام...
نايئ |1386-6-30 23:25:55
دوست عزبز حق با تو است انشاءلله كه در ايده ات
موفق باشي. آري بايد كار كرد و بر اساس هدايت
الهي تلاش نمود.
هديه |1386-6-30 22:45:59
شيدة عزيز،
من هم موافقم كه بايد عمل كرد و
اگر به موقع عمل نكنيم، خيلي دير ميشود. اما
شايد علتي كه خيلي از ما كاري را كه بايد انجام
نمي دهيم اين است كه نمي دانيم چه كار بايد
كرد. مثلا راه صحيح ابراز محبت چيست يا براي حل
مشكلات ديگران چه اقدامي بايد انجام داد. نظر
شما در اين مورد چيست؟

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar