آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6070503
بازديدکنندگان : 4633524

عضویت در خبرنامه

خواندنیهای جدید

اجتماع و اقتصاد

هرگز با خودت قهر نكن
ارزش انساني
درس هاي زندگي
يك طنز از ايتالوكالوينو
هنر خوب زندگي كردن
راستگويي ايرانيان به زير40درصد رسيده است
آنسوی رنگین کمان
و انها چه زشت بزرگ مي شوند
جوانان ايرانی و جامعه در ورای پرسشنامه ها
زير ۱۸ ساله های ايران: اين جمعيت ۲۷ ميليون نفری
نجواهایی که فردا فرياد شود ....
تصويب قطعنامه عليه ايران در پارلمان اروپا
اجتماع و اقتصاد
قانون و قانونمندي چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 11 شهریور 1384 11:31

بشر از دير باز ، در واقع از زماني كه زندگي اجتماعي را هر چند در مقياسهاي بسيار كوچك، آغاز نمود؛ خود را نيازمند قواعد و اصولي يافت كه روابط گوناگون خود را بر اساس آنها تنظيم نمايد . زندگي  انسانها، صرف نظر از خصائص بي شمار اجتماعي بودن كه ذاتي وجودآدميان بود، اين مطلب را آشكار ساخت كه خواسته هاي آنها بنا به فطرت، با هم شباهت هاي زيادي دارد و در بسياري از موارد، اين نيازها كاملأ با يكديگر مشترك بودند . منابع و امكانات محدود در يك منطقه كه محل تأمين نيازها و خواسته هاي افراد آن اجتماع بود، بر دامنه نزاع بر سر كسب منافع بيشتر و تامين رفاه مادي و انگيزه سود جويي، مي افزود . انسان خردمند كه دريافته بود به تنهايي نيز قادر به رسيدن به اهداف فوق الذكر نمي باشد؛ به اين نتيجه رسيد كه بقاء اجتماع او با آشوب و زورگويي امكان ندارد و رفاه و آسايش كه مد نظر اوست بدون وجود قواعدي كه بر روابط اشخاص حاكم باشد و نظم اجتماعي را بر پا سازد، حاصل نمي گردد و اين سر آغاز شكل گيري قوانين حكومتي، به معني اعم كلمه بود .

ادامه مطلب ...
 
نگاهي ساده به مسائل ايران چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 07 مرداد 1384 09:05

امروز حدود 3/2 از جمعيت كل كشورايران را افراد بين 12- 35 سال تشكيل مي دهند و اين خود نمودي از وضعيت استثنائي اين سرزمين است.  بديهي است كه برآورد وضعيت كلي نسل جوان  در ايران در چهار چوبه تفحص و تحقيق اوضاع و احوال كلي كشوري امری است بس مهم. در تمامي سطوح حيات مادي و معنوي كل كشور تحولي عميق و بي صدا در حال وقوع است . شايد بتوان كليت شرايط مادي ، سياسي و اجتماعي كشور را به كوه آتشفشاني تشبيه كرد كه در اعماق ناشناخته آن نيروهاي عظيمي در جريان است و آنچه كه اكنون احساس مي شود غرش ها و تپش ها و تنش هاي قبل از انفجار بزرگ است . تغير و تحول افكار و عواطف ، ايده ها و آرمانهاو حالت ها و حركت هاي بخصوص نسل جوان از خصائص برجسته اين دوران بارز تر از آن است که ناديده انگاشته شود . نمودهاي بيروني اين تحول عمقي بسيار است كه از جمله مي توان به معكوس شدن ارزشها و فرايندهاي رشد ثروت طلبي و دنيا دوستي از يك طرف و خردمندي و عزت گرائي از طرف ديگر اشاره كرد ،به اين معنا كه هر چه التفات و عطش نسل قديم به تجمع ثروت و كسب قدرت فزوني مي يابد ، توجه و گرايش نسل جوان به عقلانيت و شرافت انساني كاهش مي پذيرد ؛ و نيز مي توان به گسل عميق ميان عقايد نسل گذشته و بت ها و آرمان هاي نسل جديد ، توجه نمود . البته شايد بتوان گفت كه اينها شرايط و خصائصي هستند كه در بسياري از جوامع در حال رشد مشاهده مي گردد و لهذا نمي توان آنها را مختص اينجا و آنجا در نظر گرفت . اما جا دارد با توجه به ويژگيهاي كلي فرهنگي بر شمرده ، به ترتيب اولويت ، به اهم مسائل و مشاكل بخصوص نسل جوان ، نظري اجمالي مي افكنيم.

نكته مهم لازم به ياد آوري در اين است كه اين نگارش صرفأ توصيفي است تراويده از درون تفكر و تجربه نويسنده كه عمدأ مستند به مدارك و شواهد نگشته و صرفأ صادقانه و بي پيرايه عرضه شده است . واضح است كه در مراحل بعدي، هر كدام از اين مباحث ، حتي الامكان مبتني بر آمار و ارقام لازم و متكي به مستندات و مدارك كافي بايد توسط ديگر پژوهنده گان به تفصيل شرح داده شوند. عناوين مذكوره ممكن است لازم و ملزوم يا علت و معلول و يا شامل ومشمول يكديگر در نظر آيند؛ اما به لحاظ نقش و اهميت و تأثيري كه هر كدام از آنها در حيات نسل جوان دارد ، مستقلأ نيز مورد توجه واقع شده اند.

ادامه مطلب ...
 
آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 07 مرداد 1384 09:03

اين مقاله سخن كوتاهي است درباره جوانان و جامعه جوان و نوجوان در كشور ايران.

ادامه مطلب ...
 
تأثير گذاري بر انديشه و كنش فردي از طريق گروههاي كوچك چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 07 مرداد 1384 09:01

در بررسي آسيبهاي اجتماعي ، مانند هر پديده اجتماعي ديگر ، بايد سطوح مختلف واقعيت اجتماعي را در نظر گرفت . اين سطوح واقعيت اجتماعي از جهتي در يك پيوستار خرد – كلان قرار دارند كه نقاط اساسي آن عبارتند از : نظامهاي جهاني ، جوامع ، سازمانها ، گروهها ، كنش متقابل ، انديشه و كنش فردي[i] . براي پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و درمان آنها بايد در همه اين سطوح اقدامات متعددي صورت گيرد تا از مجموعه آنها نتيجه قابل قبولي حاصل شود  . اما آنچه در اين مقاله به آن پرداخته مي شود خرد ترين سطح ، يعني انديشه و كنش فردي است كه خود به عقيده نگارنده مهمترين و قابل دسترس ترين سطح واقعيت اجتماعي براي هر فرد انساني است .

ادامه مطلب ...
 
اعلاميه حقوق بشر و ... چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 07 مرداد 1384 08:47

اعلاميه حقوق بشر در دهم دسامبر 1948 ( 19 آذر 1327 شمسي ) در مجمع عمومي سازمان ملل به تصويب رسيد . در فرداي دومين جنگ جهاني نويسندگان اين اعلاميه خواستار ابلاغ اين پيام شدند : " حقوق بشر بايد در تمام دنيا رعايت شود تا به بناي صلح ياري رساند . "

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 21 22 23 بعدي > پايان >>

صفحه 23 از 23

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar