آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8843278
بازديدکنندگان : 7133117

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

'جوانان ايرانی آسيب پذيرند' چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 17 آبان 1385 13:33
تعداد بازدید :8043

یک مقام سازمان جهانی بهداشت در امر مبارزه با ایدز که به تازگی از ایران بازدید کرده است، می گوید دولت ایران یک استراتژی فراگیر ملی را برای مقابله با ایدز در پیش گرفته است.

اندرو بال، مسوول بخش اروپا و شرق مدیترانه در اداره اچ آی وی و ایدز سازمان جهانی بهداشت، همچنین می گوید ایران در منطقه از جمله کشورهایی است که عمدتا بدلیل استفاده از مواد مخدر تزریقی، موارد آلودگی به ویروس اچ آی وی و ابتلا به این بیماری در آنجا قابل توجه است.

آقای بال که حدود دو هفته پیش سفر خود را به ایران به پایان رساند گفت اخیرا سه بار از ایران بازدید کرده است.

او در اين سفرها با مقامات در وزارت بهداشت و درمان، سازمان زندانها و سازمان بهزیستی و همجنین با مقامات در سازمان های غیردولتی در تهران شیراز و کرمانشاه ملاقات داشته و نیز از تعدادی از زندان ها، بیمارستان ها و درمانگاهها بازدید کرده است.

بر اساس آخرین آمار، حدود 5000 مورد آلودگی به ویروس اچ آی وی، عامل ایدز و 700 مورد ابتلا به این بیماری در ایران ثبت شده است و 634 نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته اند.

با این حال اندرو بال ضمن تایید موارد ثبت شده می گوید چنین برآورد می شود که در ایران حدود 20 هزار نفر به ویروس اچ آی وی آلوده هستند.

اندرو بال گفت ایران یک استراتژی بسیار فراگیر ملی را برای کنترل اچ آی وی و مبارزه با ایدز در پیش گرفته است. وی افزود این استراتژی تنظیم شده و مقامات در این مرحله هستند که ببینند بهترین روش برای اجرای این طرح چیست.

وی خبر داد که ایران موفق شده است شرایط مورد نیاز سازمان جهانی بهداشت را برای دریافت دو مورد کمک مالی برای کنترل و درمان ایدز از طریق "صندوق جهانی کنترل بیماری های سل، ایدز و مالاریا" کسب کند و به محض تنظیم طرح اجرایی برای نحوه هزینه کردن کمک ها، قرارداد اعطای کمک در اوایل سال میلادی آینده امضا خواهد شد.

او گفت این برنامه با همکاری نزدیک سازمان جهانی بهداشت با وزارت بهداشت و درمان ایران و سایر سازمان های دولتی و غیر دولتی آن کشور صورت می گیرد.

آقای بال گفت سازمان جهانی بهداشت در صدد اجرای طرح یاد شده به بهترین نحو است.

آقای بال گفت در حالی که دولت ايران يک استراتژی ملی بسيار فراگير را برای کنترل اچ آی وی و ايدز از جمله در ميان معتادان تزريقی در پيش گرفته است، اما دشواری های عمده دسترسی به اين افراد و يافتن موارد آلودگی در ميان آنان است.

او گفت درمانگاه هايی برای ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی اوليه در ارتباط با اچ آی وی و ايدز از جمله در کرمانشاه راه اندازی شده است.

اين مقام سازمان جهانی بهداشت در امر مبارزه با ايدز گفت که حال چالش اصلی برای ايران گسترش حوزه اين فعاليت ها و وصل آن به سراسرکشور است.

آقای بال از طيف وسيعی از پشتبانی های فنی سازمان جهانی بهداشت طی سال های آينده برای کنترل بيماری ايدزدر ايران خبر داد.

اين پشتيبانی ها شامل طرح هايی برای امکان دسترسی ارزانتر افراد آلوده به اچ آی وی و مبتلا به ايدزدر ايران به داروهای ضد ايدز می شود.

مقام مسئول سازمان جهانی بهداشت در امر مبارزه با ايدز در اروپا و شرق مديترانه برای فارسی زبانان وايرانيان اين پيام را داشت: " پيام من برای ايران اين است که بسياری از جوانان در ايران در مقابل آلودگی به ايدز و اچ آی وی آسيب پذيرند، اما راه های بسيار موثرتری برای پيشگيری از اين آلودگی وجود دارد. استفاده از کاندوم برای جلوگيری از انتقال بيماری از طريق تماس جنسی و عدم استفاده ازسرنگهای مشترک برای معتادان تزريقی."

منبع

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar