آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8138704
بازديدکنندگان : 6473139

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

دانش وپژوهش

محدوديت ها
شناسایی شهر باستانی مصر با کمک رادار
محققان «حيات مصنوعي» توليد كردند
انيشتين بعدي يك جوان ايراني است
جنین هم دارای حافظه است !
خطرات استفاده از كولر خودرو
استخراج تصاویر رویاها از مغز انسان
آزمايش تاريخی سياهچاله در ژنو؛ «نگرانی از نابودی جهان»
قرص برنج
موش ها
کشف سرنخ ژنتيکی منشا رشد اچ آی وی در انسان
نقش کلیدی تلفن های همراه برای جوانان
گزارشی از کنفرانس بين المللی ژنتيک انسانی
کاوش مغز در جستجوی علائم خوشبختی
احتمال داشتن فرزندان دوقلو برای زنان مسن تر بيشتر است
زنگ خطر انقراض برای 800 گونه به صدا درآمد
موفقيت در تبديل سلول های پايه به سلول های بدوی بدن
دانش وپژوهش


گزارشی از کنفرانس بين المللی ژنتيک انسانی چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
سه شنبه, 16 آبان 1385 11:10

پنج شنبه 10 اوت 2006 - 19 مرداد 1385- همايون خيری - روزنامه نگار علمی از محل برگزاری همايش

کنگره بين المللی ژنتيک انسانی که با شرکت بيش از ششصد نفر از متخصصان تراز اول و گروهی از دانشجويان اين رشته از ششم اوت در بريزبن استراليا آغاز به کار کرده محلی برای تبادل مهمترين دستاوردهای پژوهشی در علم وراثت است.

ادامه مطلب ...
 
کاوش مغز در جستجوی علائم خوشبختی چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
دوشنبه, 15 آبان 1385 20:04

دکتر مورتون ال کريگلباخ
عصب شناس در دانشگاه آکسفورد

برای هزاران سال بشر در جستجوی شادی، رضايت و خوشبختی بوده است، اما مشکل اين است که رضايت و شادی همواره مفاهيمی مبهم و دست نيافتنی تلقی شده اند.

اخيرا دانشمندان متخصص مغز و اعصاب در يک برنامه بی بی سی تحت عنوان "دستورالعمل خوشبختی"، گفته اند که رضايت يک حالت ملموس و حاصل فعاليت مغزی است که می توانيد آن را ببينيد و حتی اندازه بگيريد. مقاله دکتر کرينگلباخ که به تهيه اين برنامه کمک کرده است را می خوانيد.

ادامه مطلب ...
 
احتمال داشتن فرزندان دوقلو برای زنان مسن تر بيشتر است چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
دوشنبه, 15 آبان 1385 19:18

مطالعه تازه ای در هلند نشان می دهد احتمال آنکه مادران مسن تر دوقلو آبستن شوند بيشتر است زيرا بدن آنها در مقايسه با زنان جوانتر برای توليد چند تخمک به طور همزمان در يک سيکل قاعدگی آمادگی بيشتری دارد.

ادامه مطلب ...
 
زنگ خطر انقراض برای 800 گونه به صدا درآمد چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
دوشنبه, 15 آبان 1385 19:06

ريچارد بلک
خبرنگار امور محيط زيست بی بی سی

پژوهشگران نقشه نقاطی در جهان که زيستگاه حيوانات و گياهانی است که با خطر قريب الوقوع انقراض مواجه هستند را تهيه کرده اند.
ادامه مطلب ...
 
ادبیات علم است یا هنر؟ چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
چهارشنبه, 10 آبان 1385 21:13

هنر در اصل همانند مترادفش فیزیک هنر،  مرهون پیشرفت تدریجی بشر بوده است. امروزه پیشروترین نوع بیان،  خلاقیت انسان است. تعریف هنر همان اندازه سخت است که ارزش گزاری آن، با این فرض که هر شخص هنرمندی پارامترها و قواعدی را انتخاب می کند که کار او را هدایت می نمايد.  هنوز می توان گفت که هنر فرآیند محصول انتخاب یک محیط، یک دسته از قواعد برای استفاده در آن محیط، و یک سری از ارزشهایی که تعیین می کنند که چه چیزی مستحق بیان از طریق آن محیط است، می باشدو برای رساندن یک باور، یک ایده، یک شور، یا یک احساس در موثرترین حالت ممکن برای آن محیط.
نظريات برای اینکه چه چیزی را می توان یا نمی توان هنر نامید، متفاوت است؛ برای مثال، آیا کسی می تواند هنر بیافریند اگر خلق آن برای هنر انشاء نشده باشد؟ آیا هنر همیشه یک شکل از بیان فردی است؟ آیا یک کار هنری تنها موقعی هنر محسوب است که کامل باشد؟

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدي > پايان >>

صفحه 5 از 6

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar