آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8138635
بازديدکنندگان : 6473070

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مطالب خواندنی از منابع دیگر

دانش وپژوهش

محدوديت ها
شناسایی شهر باستانی مصر با کمک رادار
محققان «حيات مصنوعي» توليد كردند
انيشتين بعدي يك جوان ايراني است
جنین هم دارای حافظه است !
خطرات استفاده از كولر خودرو
استخراج تصاویر رویاها از مغز انسان
آزمايش تاريخی سياهچاله در ژنو؛ «نگرانی از نابودی جهان»
قرص برنج
موش ها
کشف سرنخ ژنتيکی منشا رشد اچ آی وی در انسان
نقش کلیدی تلفن های همراه برای جوانان
گزارشی از کنفرانس بين المللی ژنتيک انسانی
کاوش مغز در جستجوی علائم خوشبختی
احتمال داشتن فرزندان دوقلو برای زنان مسن تر بيشتر است
زنگ خطر انقراض برای 800 گونه به صدا درآمد
موفقيت در تبديل سلول های پايه به سلول های بدوی بدن
دانش وپژوهش


تفکر چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
چهارشنبه, 07 فروردين 1387 09:45

بزرگترین انقلاب در کجا اتفاق افتاده است ؟ فجیع ترین جنایت درکدام محل به وقوع پیوسته است ؟ وحشتناک ترین جنگ در چه محل روی داده است ؟ بهترین اختراع در کجا ؟ عظیم ترین کشف درکجا ؟ . . .

شاید شما برای هر یک از پرسش های بالا جوابی داشته باشید و محلی تعیین کنید. ولی حقیقت این است که قبل از این که هر کدام از موارد فوق در جایی اتفاق بیافتد در تفکر بشر به وقوع پیوسته است؛ یعنی ابتدا تفکری به وجود می آید وسایر اتفاقات و مسائل، بروزات این تفکر است .

مردم ایران بخصوص جوانان ایرانی و در سطحی وسیع تر بشرّیت و تاریخ بشر از این قاعده مستثنی نبوده و نیست؛ زیرا لازمه هر عملی ، دستور العملی می باشد که ما به آن تفکر می گوییم؛ حال این دستور العمل می تواند سالها قبل از عمل در ذهن موجود باشد، یا در کسری از ثانیه قبل از آن . بنا به مطالب فوق ، اگر نگوییم حادترین ، یکی از حادترین مشکلات جوامع بشری ، تفکر و طرز تلّقی آنان از مسائل پیرامون خود می باشد (اعم از مسائل شخصی یا اجتماعی) که در این مقاله سعی شده تا گوشه هایی از معضلات تفکر مورد بررسی قرار گیرد .

ادامه مطلب ...
 
چرا دانش؟ چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
سه شنبه, 20 آذر 1386 11:33

در روزگار ما به معرفت و کسب آن  توجه بسياری می شود. در بيانات فرستادگان خدا، بارها و بارها نوشته های متفاوتی را در اين زمينه می بينيم.

 به طور مثال حضرت محمد(ص) دراین باره می فرمایند:

اطلبوا العلم و لو باالصین

يکی از دوازده تعليم آيين بهايی نيز تطابق دين با علم و عقل است. اگر به تاريخ حیات بشر نظر افکنيم، می بينيم که در صد و شصت سال پیش، جامعه ی علمی به سطح قابل توجّهی رسيده بود. اختراعات و اکتشافات در اوج خود بود؛ مخابرات، برق، نيروی بخار، حمل و نقل، سفرهای هوايی، روانشناسی، علم فيزيک و علم پزشکی به ناگهان متحول شد و در کشورهای مختلف دنيا فلاسفه و محققين و انديشمندان بسياری ظاهر شدند که هر کدام دريايی از دانايی را به دنيای ما آوردند. از قديم تا به امروز، آن چه که در تمام بندگان خدا- به جز عده ای معدود-  يافت می شود و خصوصيت بارز جدايی انسان از ساير موجودات است، «عقل» می باشد. انسان به حکم اشرف مخلوقات بودنش، آگاهی  را به مرور زمان کسب می کند و از اندوخته های ذهنی و فکری خود برای زندگی بهتر بهره می گيرد، زيرا جميع کائنات اسير طبيعت هستند مگر انسان که به ياری علم خود بر طبيعت حاکم است.

ادامه مطلب ...
 
قرص برنج چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
چهارشنبه, 21 شهریور 1386 10:48
تنها طي چهار ماه گذشته بيش از 90 نفر در اثر مسموميت با قرص برنج به بيمارستان لقمان الدوله حكيم تهران مراجعه و حدود 30 درصد آنا فوت كرده اند . به گزارش ايسنا ، اين در حالي است كه با توجه به اين كه در طي سال گذشته 322 نفر دچار مسموميت با اين قرص شده بودند انتظار مي رفت با تبليغات و اطلاع رساني گسترده اي كه در خصوص خطرات اين قرص و جلوگيري از سوء مصرف آن شده بود‌،
ادامه مطلب ...
 
موش ها چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
شنبه, 23 تیر 1386 02:52

دانشمندان متوجه وجود حس کمک به همنوع در موشها شده اند . به نوشته روزنامهاینترنتی روسی ایزوستا ، گروهی از دانشمندان آلمانی طی بررسی های خود به این نتیجهرسیده اند که موشها آمادگی کمک به موشهای نا آشنا را حتی در صورت عدم دریافت کمک،از آنها دارند .

ادامه مطلب ...
 
ناداني سلاحي فريادرس چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 08 تیر 1386 04:47

همه می گویند نادانی چیز بدی است و علم و دانائی پسندیده ترین و گرانبهاترین گوهری است که یک انسان می تواند داشته باشد؛ اما یک نوع نادانی وجود داردكه نه تنها بد نیست، بلکه بسیار عالی است و صاحب این نوع نادانی باید از داشتن آن به خود ببالد.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدي > پايان >>

صفحه 3 از 6

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar