آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8843324
بازديدکنندگان : 7133163

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

'فقر در خاور ميانه و شمال آفريقا کاهش پيدا نکرده است' چاپ پست الكترونيكي
دوشنبه, 24 مهر 1385 19:49
تعداد بازدید :6477

خشايار مهيم
دفتر بخش فارسی بی بی سی در واشنگتن

بانک جهانی می گوید کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا در بیست سال گذشته موفقیت چندانی در کاهش فقر نداشته اند.

بر اساس گزارش بانک جهانی، که روز چارشنبه منتشر شد، در فاصله سال های 1987 تا 2001، یازده میلیون نفر به جمعیت فقیران در این کشورها اضافه شده است.

این گزارش می افزاید، تعداد افرادی که در کشورهای این منطقه روزانه کمتر از دو دلار درآمد دارند، بین 20 تا 25 درصد کل جمعیت آنها است.

مصطفی نابلی از کارشناسان ارشد اقتصادی بانک جهانی علت بهبود نیافتن شاخص فقر در خاورمیانه و شمال آفریقا را عدم تناسب رشد اقتصادی با میزان رشد جمعیت در کشورهای این منطقه می داند.

از سوی دیگر به گزارش بانک جهانی، در حالی که شاخص فقر در خاورمیانه و شمال آفریقا بهبود نداشته است، شاخص های مربوط به توسعه انسانی در این منطقه از رشد خوبی برخوردار بوده اند.

نرخ باسوادی در این منطقه به 69 درصد رسیده است و متوسط دوران حضور پسران در مدرسه به 5 سال و دو ماه افزایش یافته است.

به گفته آقای نابلی، بهبود این شاخص ها بیانگر بهبود ارائه خدمات عمومی است.

به عنوان مثال، کاهش نرخ مرگ و میر کودکان با افزایش آموزش مادران جوان در ارتباط بوده است.

گزارش بانک جهانی در ادامه می افزاید که برای کاهش تعداد افراد تنگدست، دولت های این منطقه با حرکت در جهت افزایش رشد اقتصادی، باید زمینه اشتغالزایی در بخش خصوصی را تسهیل کنند.

از سوی دیگر اين سازمان با توجه به بهبود آموزش نیروی انسانی، اظهار اميدواری می کند شاخص های مربوط به تامین اجتماعی نیز بهبود يابد.

بانک جهانی می گوید در صورت برآورده شدن این شرایط ، می توان به کاهش تعداد فقیران این منطقه به میزان 22 میلیون نفر تا سال 2015 امیدوار بود.

خط فقر در این گزارش بر اساس معیارهای جهانی و درآمد سرانه کمتر از 2 دلار در روز تعریف شده است.

منبع

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar