آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8696901
بازديدکنندگان : 6994668

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

شيلی با اينترنت دو ميليارد دلار ماليات جمع کرد چاپ پست الكترونيكي
دوشنبه, 15 آبان 1385 18:53
تعداد بازدید :5984

بانک جهانی اعلام کرد که بازده پروژه های توسعه الکترونيکی، به شرط مديريت صحيح مخاطرات، فراوان است و می تواند در کشورهای فقير و غنی در بخشهای گوناگون تحولات بزرگی پديد آورد.

گزارش "توسعه الکترونيکی: از هيجان زدگی تا کارآمدی" که در آستانه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی سازمان ملل در تونس منتشر شده، اينترنت را به عنوان ابزار توسعه بررسی کرده و توصيه هايی را در زمينه سياستگذاری برای افزايش تاثير و پايداری طرحهای توسعه الکترونيکی ارايه می کند.

کتی سيرا، معاون امور زير ساخت بانک جهانی می گويد: "اين گزارش بررسی می کند که ما در زمينه به حداقل رساندن خطر شکست و به حداکثر رساندن مزايايی تکامل اينترنت در کشورهای در حال توسعه چه درسهايی آموخته ايم. اين گزارش روی آماده سازی محيط برای توسعه الکترونيکی، کاربردهای دولت الکترونيکی و نقش اينترنت در يادگيری انسان در طول حيات متمرکز می شود."

بانک جهانی بزرگترين اهداکننده بين المللی در زمينه فناوری اطلاعات و مخابرات است و در بيش از ۸۰ کشور به ارزش سه ميليارد دلار پروژه دارد. بخشی از اين مبلغ مشخصا صرف ابتکارهای دولت الکترونيکی می شود.

اين نهاد هشدار می دهد که معرفی کارکردهای فناوری اطلاعات و مخابرات در سراسر جهان می تواند مخاطره آميز باشد، مگر اين که با استراتژيهای مناسب و اصلاحات ساختاری توام باشد.

نظرسنجی بانک جهانی نشان می دهد تنها چهل درصد شرکتهايی که سيستم خريد آنلاين دارند، وقتی توانسته اند در هزينه ها صرفه جويی کنند که بخشی از روند تغيير مديريت بود.

نسبت شرکتهايی که بدون تغيير مديريت توانسته اند صرفه جويی کنند، تنها سه درصد است. اين خطر زمانی که دولتها اينترنت را با ديوان سالاری می آميزد، نيز ديده می شود.

در کنار خطرات، سود پروژه های توسعه الکترونيکی سرشار است. مثلا در سال ۱۹۹۷ دولت کره جنوبی يک سيستم خريد اينترنتی براه انداخت که اطلاعاتی را درباره بيش از ۴۲۰ هزار کالا ارايه شده بود. اين سيستم جايگزين سيستم خريدی شد که عموما عقيده داشتند غير شفاف، پيچيده و فاقد حسابرسی است. تا سال ۲۰۰۲ سرمايه گذاری ۲۶ ميليون دلاری اين دولت ساليانه بيش از دو و نيم ميليارد دلار صرفه جويی به ارمغان آورده بود.

نمونه ديگر شيلی است که در سال ۱۹۹۸ سيستم اخذ اينترنتی ماليات را به اجرا گذاشت. سه سال بعد، بيش از ۴۰۰ هزار ماليات دهنده اظهارنامه خود را از طريق اينترنت چک کرده بودند، بيش از ۱۸۳ هزار نفر متعهد شدند ماليات خود را بپردازند و ماليات بر درآمد ۸۹ هزار نفر دريافت شد. خزانه داری شيلی توانست نزديک به دو ميليارد دلار ماليات را از طريق اينترنت گردآوری کند.

منبع

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar