آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8843397
بازديدکنندگان : 7133236

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

نجواهایی که فردا فرياد شود .... چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 08 آذر 1385 14:31
تعداد بازدید :6692

امروز: نويسنده : شهاب الدین طباطبایی

امروز جوانان اين مرز و بوم، جوانان نوگرا و نوخواستة ايران اسلامي، دغدغه هاي فراواني دارند. درست است كه مشكل بيكاري، فقر اقتصادي، نبود امكانات مناسب آموزشي و تفريحي، تورم و گراني، ازدواج و هزاران درد بي درمان ديگر بخش عمده اي از دلواپسي ها و دل نگراني هاي آنان را تشكيل مي دهد، امّا اگر كمي دقيق تر بنگريم، كمي به دلهاي با صفا و صداقت آنان نزديك شويم و احساسات پاك و شريف جوانان را بفهميم، حتماً خواهيم ديد كه آنان دغدغه ها و دل مشغولي هاي ديگري هم دارند.

جوان متعهد و ديندار ايراني، امروز نگران به خطر افتادن دين و مذهبي است كه در دست مدعيان دروغين اسلام به هر شكل و رنگي در مي آيد، امروز جوانان ما نه از دين كه از مقدس نماهايي مي گريزند كه نام و نانشان را به اسم اسلام و به نام دين كسب مي كنند. امروز او وحشت زده نظاره گر زَر و زور و تزويري است كه جامة تقدّس و تقوي و ديانت به خود پوشانده و هر عمل خلاف اسلام و ضد دين را بهانة در خطر افتادن اسلام و شريعت مرتكب مي شود.

بر خلاف همة آنچه بعضي كسان به او نسبت مي دهند، امروز جوان مسلمان ايراني تشنة اسلام است، اسلام رحمت و عدالت، اسلام رأفت و عطوفت. او با تمام وجود نگران بروز و ظهور اسلام تحجّر و خشونت و انحصارطلبي است. جوان جستجوگر و متعهد امروز ايران به هر كجا سر مي كشد و بدنبال راهنمايي است كه او را به سرچشمة ديانت و معنويت راستين رهنمون باشد.

جوان حقيقت طلب و حقيقت جوي ايراني امروز دل نگران حقيقتي است كه در چنگ قدرت مسلّح به مصلحت پرستي گرفتار آمده است. او ياري طلبِ ياريِ "مرادي" است كه "مريدوار" در كنار او و با پشتيباني و حمايت او "مرواريد" حقيقت را از "پوستة" مصلحت بيرون كشد. او تمام توش و توان خود را بكار بسته تا اجازه ندهد حقيقت در مسلخ مصلحت ذبح شود.

جوان انديشمند و با فرهنگ ايراني، امروز از انديشه، فرهنگ، معنويت، هنر و ديني كه ابزاري شده است در خدمت سياست، بيزار است. سياستي كه خود البته در غُل و زنجيرِ قهر و زور به بند كشيده شده است. و او امروز تصميم گرفته تا "سياست" را از سلطة "زور" و فرهنگ و هنر و انديشه و دين را از بندگيِ سياست آزاد كند.

نسل آينده ساز ايران اسلامي، جواناني كه روزي در گهواره، پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران را نظاره مي كردند، امروز به يكي از اهداف مهم اين انقلاب با دل نگراني مي انديشند. آنان تبعيض ها و نابرابري ها و زياده طلبي ها را مانعي جدي براي رسيدن به الگوي "عدل علي" در سرلوحة اهداف انقلاب مي دانند. جوانان ما امروز، آشفته و دل نگران، اما صبور و بردبار انتظار تحقق جامعة "دادبنياد" را مي كشند.

جوانان قدرشناس و فهميدة ايراني، امروز همانگونه كه اداي دِين به ايثارگران عرصة جهاد و شهادت را صادقانه به جان مي خرند، و فداكاري ها و جانبازي هاي سلحشوران اين مرز و بوم را پاس مي دارند، استفادة ابزاري از اين سرمايه هاي گرانقدر و وارونه جلوه دادن فضيلت مجاهدت را خيانتي آشكار به آرمان شهدا، آزادگان و ايثارگران مي دانند.

جوانان پرسشگر امروز، براي سوالات بي شمارشان، پاسخگوياني "صادق" و "بي ريا" مي طلبند تا عطش سيري ناپذير ذهن حقيقت طلب و افكار بلندشان را با پاسخي در خور، سيراب كنند. جوانان ما امروز، ديگر روشهاي غير مدني و خشن اقتدارگراياني را كه با ايجاد ترس و وحشت، جرأت ابراز پرسش را مي ستاندند، برنمي تابند. آنان ديگر نمي پذيرند كساني از ترس آنكه نمي توانند و نمي دانند كه چگونه پاسخ دهند، پرسشگران را به اتهاماتي واهي گرفتاركنند. امروز متهم كردن جوانان به بي بندوباري، ولنگاري، هرج و مرج و فساد ديگر پاسخ به پرسش هاي فروان آنان نيست و نمي تواند باشد. امروز محدود و مسدود شدن راه شناخت هاي متفاوت و اكتفاء به قرائتي خشك و بسته از مذهب، فرهنگ، تمدن و… آن چيزي است كه ذهن هاي فعال و نوگرا و نوخواه جوانان را به خود مشغول ساخته است. امروز جوانان هشيار و فكور اين سرزمين نگران برچيدن اساس انسانيت يعني تعقّل و تفكّرند كه با توجه نكردن به اسباب تعقل و تفكر كه همان پرسشگري است فراهم مي شود.

وحالا جوانان ما آهسته نجوا مي كنند: باور كنيد كه نوخواهي، تنوع طلبي، تحرك و نشاط خواهي لازمة جوان بودن است، اينها ضد ارزش و شرك مطلق و تجدد و وابستگي و … نيست. باور كنيد كه نسل جوان ايراني نسلي بيدار، ممتاز و آگاه است. باور كنيد كه آينده در دستهاي پرتوان همين جوانان است.

بيائيد جوانان را صادقانه باور كنيد و يكبار براي هميشه به دل نگراني هايشان گوش كنيد.

اينها "نجواهايي" است كه شايد فردا "فرياد" شود!

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar