آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 5948748
بازديدکنندگان : 4535725

عضویت در خبرنامه

خواندنیهای جدید

زن و جامعه

تساوی حقوق زنان و مردان
راهپيمايي مادران در ميدان مايو
زنان توانا، جهان را توانا می کنند!
روز بين المللی خاتمه‏ی ظلم عليه زنان
من و خزان زندگی
زن عامل مهم تحول اجتماعی و اقتصادی
دختران درسراسرجهان درمعرض خشونت
جایگاه و نقش زن ایرانی چیست؟
از كنار گود قدم برداشتن
گواه صادق وشاهد مدعا
آمار سقط جنين در ايران
تصويب قانون سقط جنين در ايران
زن و جامعه
به نداي قلبمان گوش كنيم چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 14 ارديبهشت 1386 15:36

 گام هاي سست من بر زمين کشيده مي شد و تنها به صداي موتورهايي که از اطرافم  مي گذشت توجّه داشتم تا اتّفاقي برايم نيفتد. به درب خانه رسيده، کليد را درقفل کرده، به خانه رفته و به طرف اتاقم حرکت کردم، وسايلم را گوشه اي انداختم و خود را روي مبل پرتاب کردم. در فکر بودم . ذهنم بسيار مشغول بود. نمي توانستم اين تفاوت ها را هضم کنم. چرا قانون همواره طرفدار پسران است!؟ چرا زنان نمي توانند از حق خود دفاع کنند؟ نه در ايران، بلکه در همه جاي دنيا اين بي عدالتي حکمفرماست. به اطرافم مي نگرم به راحتي تفاوت ها و بي عدالتي ها ملموس است. پسران به راحتي تا هر موقع شب که بخواهند خارج از خانه هستند و البتّه امنيّت نسبي دارند؛ امّا دختران چه؟ نه مي توانند و نه اجازه دارند؟

ادامه مطلب ...
 
وضعیت زنان در ایران: دیدگاه دو زن چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
چهارشنبه, 16 اسفند 1385 18:56

چهارشنبه 07 مارس 2007 - 16 اسفند 1385

در آستانه روز جهانی زن ( هشتم مارس)، از دو زن جوان ایرانی سوالاتی در باره وضعیت زنان در ایران و چشم اندازهای پیش رو پرسیده ایم. فاطمه محرابی ۲۳ ساله دانشجوی علوم تربیتی دانشگاه الزهرا و دلارام علی ۲۴ ساله، مددکار اجتماعی در تهران از دو دیدگاه متفاوت به سوالات ما پاسخ داده اند:

بطور کلی وضعیت زن در جمهوری اسلامی را چگونه می بینید؛ زن در این نظام از جایگاه مناسبی برخوردار است؟

ادامه مطلب ...
 
فریادی ازاعماق قرون چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
پنجشنبه, 03 اسفند 1385 12:32

 اين منم يك زن

 با تني رنجور

 با لبي خاموش

ادامه مطلب ...
 
آيا مغز مردان بزگتر از مغز زنان است ؟ چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
پنجشنبه, 14 دی 1385 18:52

پنجشنبه ها عصر كه مي شود من و دوست عزيزم حميد به پارك مي رويم و درباره ي موضو عات جالب با هم بحث مي كنيم. هر دو اهل گفتمانيم و تا دلتان بخواهد پر چانه ! اين پنجشنبه هم به رسم معمول وارد پارك شديم. گوشه دنجي يافتيم و روي نيمكت سبز رنگي نشستيم . هواي خنك، آواز پرندگان و بوي خوش لاله عباسي ها روحمان را شاد مي كرد... كم كم باب صحبت را باز كرديم . حميدكه معلوم بود با دستي پر و ذهني آماده به ديدار آمده مي گفت :در يكي از مجلات علمي خوانده ام كه مغز مردان از مغز زنان بزرگتر و سنگين تر است. تو چطور فكر مي كني ؟ موافقي كه پسر ها ازدختر ها با هوش ترند ؟

ادامه مطلب ...
 
زن مساوی مرد چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
سه شنبه, 12 دی 1385 15:36

هميشه محروم بود، هميشه به دنبال جايي براي شكوفايي استعدادهايش مي گشت، هميشه مقايسه مي شد، هميشه با عنوان ضعيف و ناتوان تعريف مي شد، آري او زن بود.

چرا؟ مگر نقطه ي اشتراك انسان ها در انسانيتشان نيست؟ اگر اينگونه است پس القاب مرد و زن معني پيدا نمي كنند. اگر اينگونه است پس زنان مي توانند پا به پاي مردان حركت كنند و اگر اينگونه است محروميت يعني ظلم. با اينكه امروزه اوضاع اجتماعي و بينش اجتماعي نسبت به زنان بهتر از گذشته شده است اما به جرأت نمي توان گفت كه بهبود يافته است زيرا هستند افرادي كه عقايد گذشته ي خود را حفظ كرده اند و همچنان بر روي آن پافشاري مي كنند.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 7 از 11

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar