محیط زیست سالم و قوای روحانی چاپ
مقالات شما
سه شنبه, 27 شهریور 1386 14:16
تعداد بازدید :6733

یکی از احتیاجات بشر امروز داشتن محیط زیست سالم اعم از آب و خاک و هوای تمیز و پاکیزه است که متأسفانه اوضاع آنها نابسامان شده است. آب آلوده، گازهای گلخانه ای، گرم شدن هوای زمین، هوا و خاک آلوده و نامناسب و کم شدن جنگل ها و درختان روی زمین، همگی نشانه هایی از وخامت مسائل محیط زیست زمین است. آیا اطلاع رسانی به مردم و حرکت های انتقادانه به رفتار و عمل انسانها در رفع آن کفایت می کند؟

متأسفانه می بینیم علی رغم تلاشهای وسایل ارتباط جمعی، نتایج اساسی حاصل نگردیده است. پس چاره چیست؟ تنها راه حل ممکن، ایجاد تغییری بنیادی در افکار و اذهان بشری و استقبال از این پند الهی است که می فرمایند: وقت آن رسیده است که هر فرد انسانی در خود احساس مسئولیت برای رفاه و سعادت همه هم نوعان خود نماید.

لازمه حصول چنین تغییری بنیادی در افکار و اذهان عالم انسانی نیرو و قوای روحانی است که عالم بشری را به سوی وحدت پیش برد. با توجه به این مطلب آیا می توان برای هوای کره زمین مرز و بومی مشخص نمود، بطوری که هوای آلوده یک ملت اجازه دخول به هوای ملت دیگر نداشته باشد. و آیا جریان های دریایی و طوفان های سخت از مرزی به مرزی دیگر سرایت ننمایند. مطمئناً چنین چیزی ممکن نیست. زیرا امروز دیگر عالم یک وطن محسوب می شود و من علی الارض اهل آن. پس همه ی افراد بشری باید در مورد تمام موضوعات مشترک از جمله محیط زیست بکوشند، آن هم با یک قوه و نیروی ملهم از الهامات الهی. لذا زمان آن رسیده است که با فکر همبستگی همه جهانیان در سرنوشت مشترک از طریق تعالیم روحانی جدید موارد فوق امکان پذیر شود. 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
ملیحه |1387-9-19 16:16:43
مقاله زیبایی بود.اگر کامل تربود بهتر
بود.ممنون.عید سعید قربان مبارک
سارا |1386-7-18 10:19:29
ازمقاله ی زیبای شما لذت بردم واز شما به خا طر
ان از شما متشکر ام

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."