عالم بين باش، نه خودبين چاپ
جمعه, 26 شهریور 1389 10:45
تعداد بازدید :6690

"آسایش هنگامی دست دهد که هر کس خود را نیک خواه همه روی زمین نماید "

هر انسانی برای هدفی هر چند کوچک یا بزرگ به این دنیا پا گذاشته که این اهداف همه وسیله ای است برای رسیدن به هدفی بزرگ تر و مهم تر می باشند که آن وحدت عالم انسانی است. برای رسیدن به این هدف باید جهانی اندیشید. چرا که کل جهان را باید به سوی وحدت و صلح وآشتی سوق داد .پس اگر شخصی در دایره ی خود بینی قرار گیرد، چگونه می تواند برای رسیدن به این هدف بزرگ تلاش کند. دنیای امروز تقریباً به این نتیجه که خود بینی باعث دور شدن از آسایش و راحتی عموم است، رسیده است. چرا که دو جنگ جهانی و قریب به نیم قرن جنگ سرد و پی آمد های آن که جنگ های منطقه ای و ناحیه ای باشد، نشان داد که بشریت برای رهایی از جنگ ها و سایر گرفتاری های خود چاره ای جز به راه نو رفتن، جهانی اندیشیدن و دیگران را برادر خود دانستن ندارد. باید حد ومرزی برای امیال و خواسته های خود قائل شد و تسلیم عدالتی جهانی گردید؛ زیرا که اگر غیر از این عمل کنیم و نیک خواه همه روی زمین نباشیم آسایش به وجود نمی آید.

هنگامی که صحبت از جهان است، دیگر وطن پرستی معنایی ندارد. البته وطن پرستی به معنای عاشق وطن بودن نیست بلکه باید در عین این که عاشق وطن خویش هستیم وطن پرست هم نباشیم.

"به این که وطن خود را دوست داشته باشید فخر نکنید اگر فخری هست باید در آن باشد که همه دنیا را دوست داشته باشید."

آیا این منطق درست است که کشور هایی از شدت خود بینی، تنها در فکر آباد نمودن خود باشند. به هر وسیله ی نامشروع و غیر معقولی در این راه بتازند و عالمی را دستخوش فقر و گرسنگی و نگرانی از جنگ سازند؟ 

همه ی انسان ها ی جهان دور از هر نوع تنگ اندیشی و تعصب باید دست به دست هم داده تا بتوانند کل دنیا را آباد سازند و برای رسیدن به وحدت عالم انسانی تلاش کنند. باید هر انسانی راحت و آسایش عموم اهل عالم را به وجود آورد و به دور از هر تعصبی به فکر نجات کل عالم باشد. چرا که همه انسان ها از یک اصل هستند و مانند برگ های یک شاخسارند و این الفت و اتفاق انسان هاست که سبب روشن شدن عالم است. بنابر این باید کمر همت بندیم، آینه خود بینی را بشکنیم و از پنجره ی خدمت بنگریم.

به خدمت جمیع من علی الارض قیام نماییم.

ماهدفمان جهانی است پس جهانی می اندیشیم.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
غلامرضا  - تشکر |1387-10-10 14:58:20
واقعا مقاله خوبی بود .از اینکه انسانهایی با
این طرز فکر وجود دارد خیلی خوشحالم.امیدوارم
روزی فرا برسد که دنیایی سراسر محبت و بدون
تبعیض و جنگ وخونریزی داشته باشیم,

ای دوست
در روضه قلب جز گل عشق مکار
سامي |1387-9-28 04:31:37
ديدگاه خيلي خوبي است؛ اما بايد بيشتر سعي كرد
تا بتوان آن را در عمل پياده كرد. به اميد
اينكه دراين كار موفق باشيم

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."