آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6077335
بازديدکنندگان : 4638227

عضویت در خبرنامه

مقالات شما
شي-نو-بي چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 26 شهریور 1389 16:30

مدتي پيش فيلم سينمايي شي نو بي از تلويزيون پخش شد. فيلم درباره ي جنگهاي قبيله‌اي در دوره ي ملوك‌الطوايفي ژاپن بود.  قبايل و دسته‌هاي مختلف با هم مي‌جنگيدند و براي پيروزي در جنگ، فنون جنگ‌آوري خود را توسعه مي‌دادند و روشهاي مبارزه مختلف را مي‌آموختند. عده‌اي در اين كار به حدي پيشرفت كرده بودند كه حتی قادر بودند با نگاه،  ديگران را بكشند. داستان درباره ي دختري بود كه داراي قدرت چشمان مرگ‌آور بود. جنگ به حدي طولاني شد و تلفات آن، آن قدر زياد بود كه ديگر كسي تحمل ادامه ي آن را نداشت. دختري كه قهرمان داستان بود، از اين همه خونريزي، از اين كه شاهد مرگ عزيزانش باشد و مجبور باشد ديگران را از بين ببرد، از اين همه فقر و فلاكت و بدبختي خسته شده بود. تنها خواسته ي او اين بود كه اين جنگها به پايان برسد. پس از يك دوره ي طولاني كه جنگ با پيروزي قبيله ي دختر به پايان رسيد، به حضور امپراطور بار يافت و با زاري از او خواست كه جلو جنگها را بگيرد و اجازه ندهد كه كشتار ادامه پيدا كند. امپراطور با درخواست او مخالفت كرد و به او گفت تا زماني كه كساني مانند خود او وجود دارند كه تواناييهايشان براي قتل و نابودي ديگران تا اين حد زياد است، نمي‌توان جلو جنگ را گرفت. در مقابل اين حرف امپراطور، تنها كاري كه از دست دختر جوان ساخته بود، اين بود كه چشمانش را با دستهاي خودش كور كرد تا ديگر نتواند كسي را به قتل برساند. اين اقدام او چنان امپراطور و درباريان را تحت تأثير قرار داد كه با پايان جنگ موافقت كردند و اجازه دادند صلح حكمفرما شود.

ادامه مطلب ...
 
خشونت محكوم است چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 26 شهریور 1389 15:51
دوستی دیرین و برادری نازنین به منزلمان آمد و نشست. بعد از گفتگوهای عادی صحبت از امورجاری شد و طبق روال همیشگی افاضات تلویزیونهای ماهوره ای وارد گفتمان گشت. آن دوست در پاسخ به سوال معمول چه خبر، با اطمینان شروع کرد حرف های یکی از این اندیشمنـد نماهای ماهواره ای را نقل کند مبنی بر تاسف و اندوه شدیدی که ار کشتار مردان قبیله ی بنی قریظه احساس می کرده است. دیدم زهری که آن سخن گو در ذهن دوست من ریخته است تقریبا کار گر افتاده ا ست؛ چون داشت می رفت که حضرت محمد رسول الله را مبتکر و مقصر آن حادثه ی شوم جلوه دهد و ایشان را محکوم کند. در اینجا وارد مذاکره شدم و سعی کردم ذهنیت نسبتـا شکل گرفته ی او را راجع به این قضیه کمی اصلاح کنم.
ادامه مطلب ...
 
عالم بين باش، نه خودبين چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 26 شهریور 1389 10:45

"آسایش هنگامی دست دهد که هر کس خود را نیک خواه همه روی زمین نماید "

هر انسانی برای هدفی هر چند کوچک یا بزرگ به این دنیا پا گذاشته که این اهداف همه وسیله ای است برای رسیدن به هدفی بزرگ تر و مهم تر می باشند که آن وحدت عالم انسانی است. برای رسیدن به این هدف باید جهانی اندیشید. چرا که کل جهان را باید به سوی وحدت و صلح وآشتی سوق داد .پس اگر شخصی در دایره ی خود بینی قرار گیرد، چگونه می تواند برای رسیدن به این هدف بزرگ تلاش کند. دنیای امروز تقریباً به این نتیجه که خود بینی باعث دور شدن از آسایش و راحتی عموم است، رسیده است. چرا که دو جنگ جهانی و قریب به نیم قرن جنگ سرد و پی آمد های آن که جنگ های منطقه ای و ناحیه ای باشد، نشان داد که بشریت برای رهایی از جنگ ها و سایر گرفتاری های خود چاره ای جز به راه نو رفتن، جهانی اندیشیدن و دیگران را برادر خود دانستن ندارد. باید حد ومرزی برای امیال و خواسته های خود قائل شد و تسلیم عدالتی جهانی گردید؛ زیرا که اگر غیر از این عمل کنیم و نیک خواه همه روی زمین نباشیم آسایش به وجود نمی آید.

ادامه مطلب ...
 
چرا جنگ؟ چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 26 شهریور 1389 10:29
 

          من نمي دانم

 

                            و همين درد مرا سخت مي آزارد

 

         كه چرا انسان اين دانا

 

                             اين پيغمبر

 

        در تكاپوهايش

 

                          - چيزي از معجزه آنسوتر-

 

       ره نبردست به اعجاز محبت 

 

                           چه دليلي دارد؟

 

       چه دليلي دارد 

 

                       كه هنوز

 

                                  مهرباني را نشناخته است

 

                                 و نمي داند در يك لبخند 

 

                                                                 چه شگفتي هايي پنهان است

 

      من بر آنم كه در اين دنيا

 

                                خوب بودن – به خدا- سهل ترين كار است

 

      و نمي دانم

 

                    كه چرا انسان

 

                                     تا اين حد

 

                                                 با خوبي

 

                                                            بيگانه است

 

      و همين درد مرا سخت مي آزارد.

 

                                                                                           "فريدون مشيري"

ادامه مطلب ...
 
صلح، جنگ، هردو، هيچكدام چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 26 شهریور 1389 09:16

به نام خدای جنگ

فکر کن سال دیگر همین موقع جنگ شده باشد و فکرکن جنگ جهانی سوم را به راه انداخته باشند. هیچ تصوری از بمب اتمی ندارم و خدا می داند که در آن ذره ی کوچک تر از ذره چیست که می تواند، من، تو، او و همه ی جهان را به یک باره تکه تکه کند و  نابود نماید.  بزرگی می گفت: نمی دانیم جنگجویان، در جنگ جهانی سوم با چه  وسیله ای خواهند جنگید، ولی بی گمان در جنگ جهانی چهارم، با بیل و کلنگ مبارزه خواهند کرد.

 

فکرش را بکن سال دیگر به جای ترانه های خوش صبحگاهی، از رادیو، صدای آژیر خطر بشنوی. فکر کن که باز هزاران هزار سرباز، تفنگ در دست و بمب بر دوش، راهی مرزهای کشورها شوند  و صدها نفر مجروح و زخمی در آن جعبه ی جادويی، به تصوير در آیند و يا تصور کن که کشور تو به قصد کشتن بنده های پروردگار، عازم کشوری ديگر شود و همين بلا بر سر مردم نقطه ای ديگر از کره ی زمین نازل گردد و یا شاید هم در آن سر دنیا قدرتمندی با فشار دادن یک تکمه همه ی انسان ها را به کام  مرگ بفرستد؛ به همین سادگی.

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 بعدي > پايان >>

صفحه 2 از 7

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar