آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 6288329
بازديدکنندگان : 4826594

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقالات شما
تساوی زن و مرد وحقیقت جوئی چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط شکیبا   
چهارشنبه, 24 مرداد 1386 13:39

يكي از مناقشاتي كه سالهاست در جهان جريان دارد و هنوز به جواب قابل قبولي نرسيده است برابري يا نابرابري زن و مرد است. گروهي معتقدند خداوند مردان را برتر از زنان آفريده است. گروهي ديگر معتقدند كه اگرچه مردان از نظر جسمي بر زنان برتري دارند، اين به معني برتري روحي و رواني آنان نيست. گروهي معتقدند تفاوتهاي زن و مرد فقط تفاوت است، نه برتري يكي بر ديگري. گروهي معتقدند زنان از نظر هوش و توانايي‌هاي ذهني و رواني بر مردان برتري دارند. گروهي معتقدند زن و مرد با هم از نظر جسمي و رواني هيچ تفاوتي جز از جنبهء جنسي ندارند. خلاصه عقايد فراواني در اين باره وجود دارد.

ادامه مطلب ...
 
زن ومردكدام تصوير؟ چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط شيوا-الف   
يكشنبه, 07 مرداد 1386 01:02

ما ایرانیان سالهاست که  با جهان جدید ایده ها و دستاوردها یش کمابیش آشنا شده ایم.  

یکی از این دستاوردها که از این آشنائی با غرب حاصل آمده فمنیسم است . 

فمنیسم در مقابل مردسالاری قد علم نموده است. مرد سالاری که در واقع سه مؤلفه رادر نظردارد، 1_اساساً زن را فرومایه تر از مرد می شمارد.2_سلسله امتیازات حقوقی و قانونی برای مرد قائل می شود .3_پدر تعیین کننده نسب است.

ادامه مطلب ...
 
به نداي قلبمان گوش كنيم چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط عزت الله-خ   
جمعه, 14 ارديبهشت 1386 15:36

 گام هاي سست من بر زمين کشيده مي شد و تنها به صداي موتورهايي که از اطرافم  مي گذشت توجّه داشتم تا اتّفاقي برايم نيفتد. به درب خانه رسيده، کليد را درقفل کرده، به خانه رفته و به طرف اتاقم حرکت کردم، وسايلم را گوشه اي انداختم و خود را روي مبل پرتاب کردم. در فکر بودم . ذهنم بسيار مشغول بود. نمي توانستم اين تفاوت ها را هضم کنم. چرا قانون همواره طرفدار پسران است!؟ چرا زنان نمي توانند از حق خود دفاع کنند؟ نه در ايران، بلکه در همه جاي دنيا اين بي عدالتي حکمفرماست. به اطرافم مي نگرم به راحتي تفاوت ها و بي عدالتي ها ملموس است. پسران به راحتي تا هر موقع شب که بخواهند خارج از خانه هستند و البتّه امنيّت نسبي دارند؛ امّا دختران چه؟ نه مي توانند و نه اجازه دارند؟

ادامه مطلب ...
 
فریادی ازاعماق قرون چاپ پست الكترونيكي
پنجشنبه, 03 اسفند 1385 12:32

 اين منم يك زن

 با تني رنجور

 با لبي خاموش

ادامه مطلب ...
 
آيا مغز مردان بزگتر از مغز زنان است ؟ چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط zz   
پنجشنبه, 14 دی 1385 18:52

پنجشنبه ها عصر كه مي شود من و دوست عزيزم حميد به پارك مي رويم و درباره ي موضو عات جالب با هم بحث مي كنيم. هر دو اهل گفتمانيم و تا دلتان بخواهد پر چانه ! اين پنجشنبه هم به رسم معمول وارد پارك شديم. گوشه دنجي يافتيم و روي نيمكت سبز رنگي نشستيم . هواي خنك، آواز پرندگان و بوي خوش لاله عباسي ها روحمان را شاد مي كرد... كم كم باب صحبت را باز كرديم . حميدكه معلوم بود با دستي پر و ذهني آماده به ديدار آمده مي گفت :در يكي از مجلات علمي خوانده ام كه مغز مردان از مغز زنان بزرگتر و سنگين تر است. تو چطور فكر مي كني ؟ موافقي كه پسر ها ازدختر ها با هوش ترند ؟

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدي > پايان >>

صفحه 2 از 4

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar