ناداني سلاحي فريادرس چاپ
جمعه, 08 تیر 1386 04:47
تعداد بازدید :5780

همه می گویند نادانی چیز بدی است و علم و دانائی پسندیده ترین و گرانبهاترین گوهری است که یک انسان می تواند داشته باشد؛ اما یک نوع نادانی وجود داردكه نه تنها بد نیست، بلکه بسیار عالی است و صاحب این نوع نادانی باید از داشتن آن به خود ببالد.

  این نادانی، نادانی نسبت به محدودیت هائی است که به ظاهر مانع کننده اند و در عمل باز دارنده اند. در این نادانی، فرد، ساده می اندیشد و ساده وابتدائی عمل  می کند و خود را در دام محدودیت ها و قید های ذهنی و پیچید گی های توهمی  داده های ذهنی منفی دیگران نمی اندازد و با بستن کمر همت و با استمداد از قوای روحانی وارد میدان می شود؛ مثلاً اگر شما بخواهید مقاله ای یا کتابی در مورد  مطلبی بنویسید، اگر قبل از نوشتن با خود بیندیشد: شاید بسیاری افراد که از لحاظ  معلوماتی از من سر هستند؛ در این مورد، مقاله یا کتابی نوشته اند؛ آنگاه هیچوقت نمی توانید قلم بر روی کاغذ بگذارید. لذا آنجاست که نادانی به کمک شما می آید؛ اگر نادانی را پیشه ي خود کنید، آنگاه مطلب را نوشته، شاید بعدها بعد از نوشتن و  چاپ کتابتان، وقتی به سراغ کتاب فروشی بروید ببینید که کتابهای متعددی با این عنوان نوشته شده. پس این نادانی می تواند سبب پیشرفت و ترقی ما شود. به گفته انتراکس "قلم و کاغذ و رنگ در اختیار شماست، بهشت را نقاشی کنید بعد وارد آن شوید "

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
noora_gia66 |1386-4-21 15:55:17
دوست خوبم شایدباور نکنی ولی من هم مدت ها قبل
به این موضوع فکر کرده بودم و میخواستم مطلبی
هم بنویسم ولی نتوانستم یا بهتره بگم
تواناییشو نداشتم ولی حالا با خوندن این مطلب
زیبا خیلی خوشحال شدم که دیدم افرادی هستند که
با من همفکرند با این تفاوت که من اعتقاد دارم
زیاد خوندن بعضی وقتا موضوعات جالبی رو در ذهن
بوجود میاره .در ضمن خیلی صمیمی نوشتی .موفق
باشی

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."