آیندگان از ما چه خواهند گفت ؟ چاپ
شنبه, 04 فروردين 1386 12:31
تعداد بازدید :5142

  در سایت شبکه خبری مسیحیان فارسی زبان مشغول وبگردی و خواندن اخبار بودم . در این بین دو خبر متفاوت توجه مرا به سوی خود جلب کرد . دو خبر با محتوای کاملا متفاوت که یکی احساس افتخار را در من به وجود می آورد و یکی شرم را در وجودم تقویت می کرد تعظیم یهودیان سراسر دنیا به ایران ! این خبر را در شرایطی می خوانید که ایران بزرگترین دشمن اسرائیل در جهان است .

 پس تعظیم کردن این همه یهودی و اسرائیلی به سمت ایران چه معنایی می تواند داشته باشد ؟ جریان از این قرار است که یهودیان برای احترام به کورش – مردی که 2500 سال قبل یهودیان را از اسارت بابل نجات داد و معبد اورشلیم را برای آنها از نو بنا کرد – در میاشاریم اسرائیل به سمت ایران تعظیم کردند . به گزارش شبکه خبری مسیحیان فارسی زبان به نقل از سایت خبری عصرایران در مراسمی که همه ساله برگزار می شود ؛ دختران و پسران جوان یهودی با پوشیدن بهترین لباس های خود، برای پیروی از ایده فکری کوروش کبیر اعلام آمادگی می کنند و او را سمبل آزادیخواهی در عهد باستان می دانند که در عصر معاصر نیز ایده هایش نقش کاربردی بازی می کند. سایت حراج نوروزی دختران ایرانی در دبی ! اما خبر دومی که نه تنها برای هر ایرانی بلکه برای هر انسان آزاده ای زجرآور است مربوط است به حراج دختران ایرانی در یک سایت اینترنتی در دبی به مناسبت نوروز باستانی ما ایرانی ها ! . ماجرا از این قرار است که برخی شیوخ فارس ستیز عرب اقدام به راه اندازی سایتی کرده اند که در آن دختران ایرانی برای فروخته شدن به نمایش گذاشته می شوند . به گزارش شبکه خبری مسیحیان فارسی زبان در این سایت، علاوه بر نام و سن این دختران، عکس رنگی نیز از هر کدام از آنها گنجانده شده است تا مشتریان عرب آنها، با دید بهتری به انتخاب بپردازند. قیمت های اعلام شده برای تصاحب هر کدام از این دختران نیز بنا به سن و زیبایی آنها بر مبنای درهم در این سایت اعلام شده است. ضمنا در این سایت برای اطمینان بخشی به مشتریان فاسد، در کنار مشخصات هر دختر، تاکید شده است که در صورت بیمار بودنش امکان استرداد وجود دارد یک تحلیل ساده آیندگان ما از ما چه خواهند گفت ؟ آیا می توانند همان طوری که ما به گذشتگانمان با افتخار نگاه می کنیم به ما نگاه کنند و از خاطرات ما بگویند ؟ چطور حاضریم این جنایت را در حق گذشته ؛ حال و آینده فرزندان خود کنیم . فردا چطور می خواهیم به فرزند خود بگویم که در حالی که خواهران و برادرانت در زیر فشار فقر و فساد و ندانم کاری تباه می شدند ؛ ما ساکت نشسته بودیم . پیشنیان ما برای ما افتخار ؛ عزت و شرافت را میراث گذاشتند و ما نیز داریم فرزندانمان را با جامعه ای تنها می گذاریم که مرگ از کوچه و خیابانهای آن احساس می شود . جامعه ای با 70 تا 80 هزار ایدزی ، 400 هزار معتاد تزریقی ؛ 137 معتاد تنها در تهران ، 8 میلیون بیسواد ، 123 هزار کلاس درس مخروبه ؛ 9 میلیون دانش آموز محروم از عدالت تحصیلی ، 13 میلیون نفر زیر خط فقر ، 10 میلیون بیکار ، 135 هزار ایرانی ، 24 میلیارد دلار بدهی خارجی و بسیاری از آماری که تنها مرور آنها آدمی را دچار ترس و وحشتی بزرگ می سازد شاید وقت آن رسیده است که فکر کنیم و ببینیم برای ساختن امروزی بهتر برای خود و گذشته ای درخشان برای فرزندامان چه می توانیم بکنیم ؟ آیا تنها با نشستن و سپردن همه چیز به دست دولت ها و دولت مردها می توان به جایی رسید ؟ بعد از این همه سال روشنفکری و صد سال سابقه مشروطه تازه رسیده ایم به جایی که به هیچ چیز نرسیده ایم . بی شک وقت آن رسیده که در نگرش خود به اطرافمان یک تجدید نظر کلی کنیم و گرنه در روزگاری که هیچ غفلتی را نخواهد بخشید نابود خواهیم شد منابع : 1- شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان 2- سایت گفتمان ایران

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
هلنا  - اشتباه |1387-1-20 12:43:08
سلام به اهل غدیر . ان زنان و دختران اگر درست
فکر کنید ایرانی نیستند . هیچ ایرانی ازده ای
بخاطر فقر تن فروشی نمیکند و این به نظام ما
ارتباطی ندارد . شما رجوع کنید به خاطرات اشرف
پهلوی از این گونه بدتر ان در دوران ان گور به
گور شده وجود داشته . در رابطه با کورش و
یهودیان و تعظیم فعلی انها این چه فایده ای به
خال ما دارد . امروز است که رزیم منحوس
صهیونیستی به انحا ئ گوناگون در صد د ضربه زدن
به ملت مسلمان ایران است پس چه افتخاری برای
ما دارد که دشمن ما در ارزوی اشتباه 2500سال پیش
ما امروز سر تعظیم به ان فرود اورد و این برای
ما اب ون...
puyash1 |1386-6-11 16:20:06
بهرام جان
فکر نمی کنم دیگه بلاگی بگذارم
بهرام |1386-5-30 11:56:20
پویاجان منتظربلاگ های جدیدت هستم. مدتی است
چیزجدیدی نگذاشته ای
سامی |1386-4-9 12:17:36
آنچه درموردخبردوم گفتی واقعاً دردآوراست ،
البته چنین مواردی فقط درمورد ایرانیان
نیست؛بلکه عمومیت بیشتردارد.این مطلب رانه
برای اینکه موضوع راکم اهمیت جلوه دهم گفتم؛
بلکه برعکس برای اینکه بگویم عمق فاجعه بیشتر
ازاینها است.باید برای تربیت نفوس انسانی
وکمک به آنها دررهایی ازبسیاری دام هاتلاشی
بی وقفه کرد

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."