آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8843274
بازديدکنندگان : 7133113

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

آیا جوان بودن به خودی خود یک جرم است ؟ چاپ پست الكترونيكي
يكشنبه, 03 دی 1385 16:14
تعداد بازدید :6292

  همه چیز از یک بدبینی شروع میشود . جایی که یک جوان نه به هیچ قصد خاصی بلکه تنها به سبب تفریحی سالم از خانه خارج میشود . او نه میخواهد مواد پخش کند ، نه قصد آزار دختران را دارد و نه میخواهد آسایش دیگران را سلب سازد . او دوست دارد تفریح کند . تفریح کردن برای او به منزله یک نیاز است در زندگی . او جوان است و به اقتضای خود باید سرگرم باشد . این هیچ ارتباطی به نجابت و سربه زیری او نیز ندارد .

از سوی دیگر دید جامعه نسبت به این نوع تفریحات فوق العاده سالم چندان ستودنی نیست . افراد جامعه در اولین نگاه نسبت به این حرکت جوان هزار نوع فکر مختلف را در سر میپرورانند . بی آنکه حتی یک لحظه به خوش بینی نیز به عنوان یک فضیلت عالم انسانی نظری بیفکنند . همگام با تفکرات مردم ، مسئولین جامعه نیز با اقدامات نادرست خود که در حقیقت از نتایج یک تفکر غلط اجتماعی هستند جوان را هر چه بیشتر به این تفکر که جامعه وی با او دشمن است نزدیک میسازند . این نوع تفکر سبب نوع عرف زدگی در نهاد جوان میگردد که آن نیز خود از علل اساسی بروز مشکلاتی نظیر " عدم توجه جوانان به سنت ها " و " گرایش افراطی این قشر از جامعه به فرهنگ های بیگانه " است .

حتی برخی از جوانان از این نیز فراتر میروند و در اقدامی به ظاهر عجیب ولی در حقیقت واقعی با جامعه به جدالی به هیئت نوعی لج بازی بر میخیزند . در حقیقت این دسته از جوانان دقیقا به سمت آنچه میروند که نکرده به آن محکوم میشدند . اگر به ولگردی محکوم میشدند ولگرد میشوند و اگر به غلطدختر باز خوانده میشدند این بار واقعا به این عمل نه چندان صحبح روی می آورند .

نتیجه آنکه اگر میخواهیم یک جامعه سالم داشته باشیم باید نخست فرهنگ خود را اصلاح کنیم و درسوی دیگر یک فرهنگ غلط هیچگاه نخواهد توانست ما را به مفهوم جامعه متعالی نزدیک کند . این واقعیتی است که عمل به موجب خود خود آن (و نه تفاسیر نادرستی که گاها از آن به عمل می آوریم ) میتواند دوایی برای خیلی از امراض جامعه ما باشد

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar