آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 7015399
بازديدکنندگان : 5446527

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

مقالات شما

لزوم وجود اديان
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
پرتو اميد
جواهر وجود انسان
درد دل
ارزش زندگي و جنگ
قاچاقچي بيداردل
حيات نسل جوان ازديدگاه اخلاقي
چرا نماز می خوانیم؟
دین و علم
علم حقيقي
شاه کلید موفقیت
تجمل : راحتی یا اسارت؟
کدام مهمترین بود؟
نظري به توافق علم و دين
علم به تنهايي؟
یک اتفاق ساده
آسمانهانشانه ی بزرگی من است...
محبت
اکسیر
وحدت ادیان، امّا چگونه ؟
آیا علم می تواند خلاء روحانی ما را پر کند ؟
آمال
مهرجانان
نور رو پيدا كرديد؟
شيك بپوشيم اما....
دین و دنیای جدید
آرسنال 6- لیورپول3
شهرخالي است زعشاق
توانسانی یاشیطان؟
شعرفاصله
دین گریزی
درزيرآفتاب
خودتان بخوانید
به نام دوست دارانسان ها
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مهرانورازآن کشوردرخشید
نهایت ظلمت وبدایت نور
ردپا
همچون خدا
زندگی شیرین است
پائیز
ازکجاآمده ام ، آمدنم بهرچه بود؟
یگانه پرستی در دیانت بهایی
گفتگويي باخودم درايام صيام
راه حقیقت
رازونياز
قانون سوم نيوتن يامسيح؟
عشق آفرينان لحظه ها

مطالب خواندنی از منابع دیگر

مقالات شما

مقالات شما
بنماي رخ چاپ پست الكترونيكي
يكشنبه, 07 مرداد 1386 00:27

خسته و درمانده، نااميد و سرگردان سر بر بالين نهادم.

ندايي را در گوش خود احساس كردم:

"دلا چو غنچه شكايت ز كار بسته مكن                 كه باد صبح نسيم گره گشا آورد" «1»

در عالم رؤيا به انتظار باد صبحگاهي نشسته بودم، ساعتي گذشت، باد شديدي شروع به وزيدن نمود. گويا مي‌خواست مرا با خود ببرد. در حالي كه سعي مي‌كردم تعادلم را حفظ نمايم و خود را محكم گرفته بودم، صدايش را شنيدم كه مي‌گفت:

"تو كز سراي طبيعت نمي‌روي بيرون                    كجا به كوي طريقت گذر تواني كرد" «2»

ادامه مطلب ...
 
يكشنبه روز اميد و تغيير چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 13 تیر 1386 10:23

بار دیگر در این روز نعمت های بیکران خدا را شکر گزارم و او را از سلامتی ،ارزشمندترین نعمت زندگی خود ، که به من ارزانی کرده سپاس می گویم . این روز را باتفکری مثبت و عشق به همه اطرافیان آغاز می کنم و در لحظات آغازین صبح دل انگیز  ،یک یک اعضاء بدنم را صدا زده و از آنها برای تلاش در جهت حرکت و زندگی قدر دانی میکنم. به همه کسانی که در مسیر زندگیم حضور یافته اند و تجربیات ارزشمند حیات را باآنها سهیم شده ام ، درود می فرستم و مهر خود را به آنها تقدیم می کنم و برایشان ازصمیم قلب دعا می خوانم  و همینطور عشق ویژه خود را در حال دعا به پدر و مادرم نثارمی کنم واین بیان زیبای حضرت عبدالبهاء را بار دیگر در ذهن مرور می کنم .

ادامه مطلب ...
 
شنبه آغاز انرژي و حركت چاپ پست الكترونيكي
چهارشنبه, 13 تیر 1386 10:20

شاید بیشتر اوقات با خودمان فکر کرده ایم که چرا بعضی خواسته های ما اجابت نمیشود در حالیکه اغلب شاهدیم که بعضی نفوس بدون کوچکترین زحمتی و یا حرکت سازنده ایبه ثروت و خواسته های کوچک و بزرگ دست می یابند ؟!و یا حتی زندگی خیلی یکنواخت وکسالت بار شده و هر سو که می نگریم ، تکرار موضوعات چراغ ذهنمان را خاموش کرده واندیشه قدرت وسرافرازی از فکرمان رخت بربسته . ویا توان و قدرت اراده از ما سلب شدهو نمی توانیم حتی کوچکترین امور خود را به سادگی انجام دهیم ! و یا وقتی که قدم اولموفقیت را با سربلندی طی می کنیم موج مشکلات و گره های غیر قابل حل بر سر راهمان قدعلم می کند و حتی دردهای جدیدی که انتظار وقوعش را نداشتیم به وقوع می پیوندد . امادر جواب باید گفت که همه چیز به خودمان بستگی دارد ، ونه یک عامل خارجی . نوعتفکراتمان زیر بنای اتفاقات خارجی است . می گویید نه، امتحان کنید .  کلمات منفی بهکار نبرید ، با کسانی که در ارتباط هستید شاخه گلی تقدیم کنید و این عادت را بهصورت هفتگی   در محل کار و یا خانه و حتی همسر و فرزندان و یا دوستان به کار بندید . ویا حتی بدون تقدیم آن به کسی ، آن را روی میز محل کار و یا آشپزخانه و یا اتاقشخصی و پذیرایی بگذاریم . یک هدیه غیر منتظره به فردی که می شناسیم و یا شناختینداریم بدهیم و یا با جمله ای محبت آمیز به دوست یا هر  فرد دیگری نیروی مضاعف بهوی بخشیم .نیت سوء نفوس را با دعای خیر بدرقه کنیم و هر صبح وشام به عمل خود ونتیجه آن واقف و آگاه باشیم. آن وقت است که باید منتظر اعجاز بمانیم و و موج دریایخوشبختی را در وجودمان به نظاره بنشینیم.

حضرت بهاءالله می فرمایند : " کرم حق لا یحصی و فضلش بی منتهی ، ابداً تعطیل درفیض فیاض نبوده و نیست ، حوائج کل را اجابت فرمودهو خواهد فرمود ، اینکه در بعضیاحیان تاخیر شده لاجل مصلحت آن نفس بوده ، البته به احسن از آنچه خواسته فائز شود . ولکن برای نفوسیکه فی الحقیقة به رضایش متمسکند مقامی دیگر مقدر است ، طوبی لهم ثمطوبی لهم . "

ادامه مطلب ...
 
مرگ! چاپ پست الكترونيكي
شنبه, 09 تیر 1386 11:43

از خاطره شدن آنچه اکنون واقعیت است گریزی نیست ، از مبهم شدن آنچه اکنون چون روز روشن است گریزی نیست،

از بهاران عمر که می آیند و می روند - و هر بار به یادمان می آورند که هی! ای آدم! یک سال دیگر هم گذشت! – گریزی نیست ،

انگار همین دیروز بود که خالی از دغدغه های بزرگی و سرشار از دلخوشی های کودکی برای پختن یک سیب زمینی در آتش، به دور از چشم مادر و پدرو هر چه بزرگسال می نامیدیمش ، لحظه ها را می شمردیم و ثانیه هارا می بلعیدیم. یادت می آید پری جان!

ادامه مطلب ...
 
چرافرشته برانسان سجده كرد؟ چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 08 تیر 1386 09:53

داستان خلقت انسان از دیر باز تا کنون، زبان به زبان و نسل به نسل چرخیده و در کتب آسمانی نیز نقل شده است. اما به راستی در پس این حکایات، چه حقیقتی است و این حکایات بیانگر چیست؟ چرا انسان در بین تمام مخلوقات خداوند ،اشرف مخلوقات لقب گرفت؟

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 10 از 19

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar