آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 6118282
بازديدکنندگان : 4670150

عضویت در خبرنامه

قطره باران چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط پيام ستاره   
شنبه, 28 آبان 1390 17:27
تعداد بازدید :7263

قطره ي كوچك آب، در كنار قطرات ديگر در آغوش ابر، آرام نشسته بود و انتظار باريدن را مي كشيد. قطرات آب در جنبش و هياهو بودند. يكي از ترس بر خود مي لرزيد وابر را محكم چسبيده والتماس مي كرد؛ او به هيچ وجه حاضر نبود  اين جاي نرم و آرام را از دست بدهد. ديگري از هيجان بر جاي خود بند نبود و حس ماجراجويي بر هيجانش مي افزود. اما قطره ي كوچك به هيچ يك توجهي نداشت و در افكار خود غرق بود. به اين مي انديشيد كه وقتي باريد چه خواهد كرد و به كجا مي رود. اين به اختيار خود او بود كه چه مسيري را انتخاب كرده و به سمت آن بشتابد.

تنها چيزي كه برايش اجبار بود، باريدن و جدا شدن از ابر بود. گاه به اين مي انديشيد كه بر روي گلبرگ بنفشه كه جايي مانند ابر آرام و بي دغدغه است بنشيند ودنياي كوچك اطراف همان بنفشه را بنگرد. گاه به اين فكر مي كرد كه در خاك فرو رود ودر زير خاك به زندگي ادامه دهد. اما او مي خواست كه دوام داشته باشد و ماندگار شود، مي خواست كه زندگي طولاني داشته باشد و از آن لذّت ببرد. دلش مي خواست چيزي بيش از يك قطره باشد كه هدفش تنها باريدن است. سر انجام پس ازانديشيدن و كشيدن نقشه هاي بسيار تصميم به پيوستن به دريا كرد تا بتواند وسعتي به پهناي آن داشته باشد و به زيبايي وصف نشدني آن بپيوندد. با خود فكر مي كرد كه گاهي تا اعماق آن خواهم رفت و  زيبايي هايش را كشف خواهم كرد و گاهي به سطح آن خواهم آمد و وسعت و بخشندگي آن را ستايش خواهم كرد. آري، با پيوستن به دريا ماندگار خواهم شد و از زندگي شيريني كه در آن خواهم داشت لذت مي برم. قطره ي كوچك دراين افكار غرق بود كه ناگهان ابر غرشي كرد و قطرات باران شروع به باريدن كردند. چه موسيقي گوشنوازي داشت ترنم اين باران.

قطرات باران هر يك در جايي فرود مي آمدند. بعضي بي هدف  به سوي زمين سقوط كرده در آنجا مي ماندند تا سر نوشت، كاري برايشان بكند. بعضي به سوي مزارع و درختان تشنه  فرود مي آمدند و آنها را سيراب مي نمودند.  بعضي خود را به دست باد سپرده تا هر جايي كه باد مقدر كرد بروند. و قطره ي كوچك باريد و به دريا پيوست. 

قطره باران وقتي خود را در آغوش دريا ديد، با شور و شعف فراوان به جستجو در آن  پرداخت؛ به اعماق آن رفت و از زيبايي گياهان و جانوران آن شگفت زده شد. سالها گذشت  و قطره به همين ترتيب در دريا زندگي كرد، با ماهيان و گياهان دريا انس گرفته بود و آنها را دوست مي داشت. او جزئي از وسعت  دريا بود و به آن مي باليد. اما  ديري نگذشت كه شوق و شور قطره پايان يافت. با اين كه غرق در زيبايي دريا بود، اما راضي نبود. او مي خواست  كه بيش از يك قطره باشد. مي خواست كه از قطرات ديگر آب متمايز باشد. مي خواست كه ارزشي بيش از يك قطره باران داشته باشد.  به همين دليل تصميم گرفت كه براي تغيير و بالا بردن ارزش خود، تمام دريا را بپيمايد تا بتواند راهي براي آن بيابد. در اين حين، غول بزرگي در مقابلش نمايان شد و دهان باز كرد و او را بلعيد. قطره ي كوچك خود را در فضاي تنگ و تاريكي يافت. وحشت سراپاي وجودش را فرا گرفت. چند بار سعي كرد كه خود را از آن جاي تنگ و هراس انگيز نجات دهد، اما بي فايده بود. شروع به گريستن كرد؛ چه مي خواست و چه شد. حالا چگونه به هدف خود برسد؟ نمي توانست باور كند كه  دنيا به پايان رسيده  و راهي براي رسيدن به هدفش وجود ندارد. با خود انديشيد كه هيچ چيز حتي اين جاي تنگ و تاريك نمي تواند مرا از رسيدن به هدفم باز دارد؛ اگر لازم باشد سالها صبر خواهم كرد تا اينجا ويران گردد و آزاد شوم؛ آنگاه به سوي هدفم مي شتابم. پس به اجبار در گوشه ي آن محيط خفقان آور نشست  و انتظار كشيد. سالها گذشت و قطره ي كوچك آب همچنان درانتظار نشسته بود و هر گاه كه اميدش را از دست مي داد، شوق رسيدن به هدفش او را اميدوار و سرزنده نگه مي داشت.  سر انجام انتظاربه پايان رسيد. صيادي كه براي صيد صدف به دريا سفر كرده بود، صدف بزرگي كه قطره كوچك را بلعيده بود يافت. آن را باز كرد و قطره ي كوچك را از دل آن بيرون آورد. صياد از ديدن آن  شگفت زده شد و غرق در شادي. حال قطره ي باران ديگر قطره اي بي ارزش نبود، او تبديل به جواهري گرانبها شده بود كه نمي شد به اين راحتي قيمتي روي آن گذاشت. به اين ترتيب، آن مرواريد گرانبها در كنار الماس درخشان و ياقوت ارزشمند جاي گرفت  و اين را مديون صبر و استقامتي بود كه  در برابر غول عظيمي كه آن را بلعيده بود پيشه كرد.

ما انسان ها مانند قطرات باران مي مانيم. زندگي اجباري است؛ اما چگونه زندگي كردن اختياري است. مي توانيم انتخاب كنيم كه مانند اين قطره ي كوچك به دريا بپيونديم و خود را وسعت بخشيم؛ يا مي توانيم بدون در نظرداشتن هدفي خود را به دست سرنوشت بسپاريم.لازم است كه اين درس را از اين قطره ي باران بياموزيم كه به مشكلاتي كه ما را احاطه مي كنند مانند صدفي بنگريم كه ما را در آغوش پر مهر خود مي پروراند تا  به مرواريدي گرانبها تبديل شويم.

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
نارون |1391-7-4 08:36:05
ممنون از ارائه چنین دیدگاه لطیف و عمیقی
احمد |1391-3-28 11:31:13
امیدوارم که زندگی همه آنطور باشه که باید
باشه. خیلی ناراحتم از اینکه بعضی از عمرها
بیخود و بی ارزش هدر داده می شوند

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar