سياره ي ما؟ چاپ
نوشته شده توسط شيوا-الف   
دوشنبه, 18 تیر 1386 16:29
تعداد بازدید :9990

در سیاره ي دوستم که سیاره ای با قدمت هزاران سال است، هیچ کدام حرف یکدیگر را نمی فهمند، دائما در زدو خورد هستند، حرف هیچ کدام به مذاق هم شیرین نمی آید، هر روز فاصله ها بیشتر از روز دیگر می شود صلح ودوستی محدود شده به ............

 اما در سیاره ي ما که نو پاست، در آن هر گونه افرادی با سنت های متفاوت یافت می شود. آیا می دانید در سیاره ي ما اختلافی نیست؟ سیاره ي ما با آنکه قدمت زیادی ندارد، در منتهای الفت و محبت است؛ زیرا در آن، عشق حاکم است. به چشم بیگانگان همدیگر را نمی بینیم. ما با عشق، سیاره مان را متبرک کرده ایم. شیشه دل پنجره ي سیاره مان را از غبار ها پاک کرده ایم، تا تصویر آسمان و درختان، در خشانتر دیده شوند و نور آفتاب، زلال تر به درون سیاره مان بتابد. سیاره ي ما زیباست، زیبا بوده و زیبا خواهد بود؛  فقط باید کسانی که از سیاره ای دیگر نظاره گر سیاره ي ما هستند،  چشمشان را از غبار تعصب پاک کنند، تا زیبائی های آن را بتوانند مشاهده کنند. می دانید چه چیزی عامل زیبا شدن سیاره ي ماشده؟

ثروت و فقر، هیچکدام عامل زشتی و زیبائی سیاره ي ما نشده، تنها احساسات روحانی است که ما را عاشق کرده تا با محبت به هم بنگریم، با محبت ببینیم، با محبت لحظه ها را بچشیم، آنگاه این نیروی ایمان سبب شده فاصله ها از بین برود. ما در خرج کردن مهر و محبت خست به خرج نمی دهیم؛ زیرا یک لبخند و یک نوازش، هیچ هزینه ای برایمان ندارد؛ اما سیاره مان را به دوستی و صلح می کشاند. برای ما معاشرت با همه ي انسان ها فرض است، از آن لذت می بریم؛ همه ي مخلوقات را میوه های یک درخت می دانیم و برگ های یک شاخسار. دراینجا جوی های فداکاری و ایثار همیشه روان است. ما همیشه با آب این جوی ها به احیای سیاره مان می پردازیم و نمی گذاریم درختی خشك شود، زمینی بی آب بماند.

در سیاره ي ماهیچ کودکی تنها نیست، همه تحت  تعلیم وتربیت اجباری قرار دارند. همه ي ما وطن دوست هستیم، ولی بهتر از آن، به عالم دوست بودن مشهوریم. عالم را نیز وطن خود می دانیم. در سیاره ي ما تساوی حقوق زن ومرد وجود داردوهريك، يكي ازبال هاي یک پرنده به حساب می آیند. در سیاره ما همه زبان هم را می فهمند، می دانی چرا؟چون با اینکه هر کداممان به زبان خودمان صحبت می کنیم، ولی یک زبان واحد نیز هست که بوسیله آن با هم صحبت می کنیم؛ زبان و خط واحدی نیز داریم .و خیلی چیزهای دیگر که اگر به سیاره ي ما بیائی برایت خواهم گفت .حالا می توانی حدس بزنی اسم سیاره ي ماچیست؟

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
سپیدار  -  سیاره دوست داشتنی ما! |1386-4-25 00:59:24
شاید خیلی دور و دست نیافتنی به نظر برسه ولی
ما می تونیم و نهایت سعی خودمون رو هم می کنیم
تا با الهام از تعالیم حضرت بهاءالله هر چه
زودتر سیاره مون رو هخمون شکلی کنیم که شما
توصیف کردید.
farzadini  - مامانم به اين نكته اشاره مي كرد كه.... |1386-4-20 15:28:26
يه وقتي كه چلوي ماه واره ميشينم با
مامانم...مي گه كه... آدم ها مي خندند..گريه مي
كنند...تعجب مي كنند..خلاصه هر فرمي چهرشون
بگيره ديگران مي فهمن... خوب هم مي فهمن...ولي
اين زبون ها..هركسي واسه خودش يه چيزي مي
گه...هيچكي هم نمي فهمه چي به چي هست... !
یاسمن |1386-4-20 11:18:59
بسیار بسیار ببببببببببببببببببببببببب
بببببببببببببببسسسسسسسسسس
سسسسسسسسسسسسسسییییییییییی
ییییییییییییییییییییییییی
ییییییاااااااااااررررررر زیبا بود دوست
خوبم
فاران |1386-4-19 23:38:23
يك واقعيت
يك رويا
يك فرداي زيبا
يك جهان بي
انتها

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."