آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 6288548
بازديدکنندگان : 4826813

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقالات شما
زن مساوی مرد چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط ترانه   
سه شنبه, 12 دی 1385 15:36

هميشه محروم بود، هميشه به دنبال جايي براي شكوفايي استعدادهايش مي گشت، هميشه مقايسه مي شد، هميشه با عنوان ضعيف و ناتوان تعريف مي شد، آري او زن بود.

چرا؟ مگر نقطه ي اشتراك انسان ها در انسانيتشان نيست؟ اگر اينگونه است پس القاب مرد و زن معني پيدا نمي كنند. اگر اينگونه است پس زنان مي توانند پا به پاي مردان حركت كنند و اگر اينگونه است محروميت يعني ظلم. با اينكه امروزه اوضاع اجتماعي و بينش اجتماعي نسبت به زنان بهتر از گذشته شده است اما به جرأت نمي توان گفت كه بهبود يافته است زيرا هستند افرادي كه عقايد گذشته ي خود را حفظ كرده اند و همچنان بر روي آن پافشاري مي كنند.

ادامه مطلب ...
 
آنچه زن مي گويد چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط انيسا- د   
پنجشنبه, 30 آذر 1385 11:18

و آنگاه از لطافت و ظرافت خود در روح و جسم زن دمید تا این مخلوق شگرف خود را بیش از پیش در بحبوحۀ رنج زندگی بیازماید و بواسطۀ آن دیگران را نیز آزمایش نماید.

ادامه مطلب ...
 
زن وحقوقش چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط گلی   
جمعه, 17 آذر 1385 12:16

محروم بودن از حق مشروع خیلی دردناک است. به خصوص وقتی از آن آگاهی داریم، می شناسیمش و در طلبش هستیم. از موضع دختر جوان ایرانی صحبت می کنم.

ادامه مطلب ...
 
مد و مد گرایی و مسئلة حل نشدة " چگونه بپوشیم؟" چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط پويا   
سه شنبه, 07 آذر 1385 21:51

پوشش فرای آنکه به عنوان یک نیاز بنیادین مادی برای بشر به حساب می آید،  عاملی برای نمایش اعتقاد و شخصیت افراد تلقی می شود و به نوعی پرچم وجودی انسان است . ما می پوشیم و به وسیله نوع پوشش بخشی از هویت خود را به مردمان عرضه می نماییم . چنانکه به عنوان مثال شیوه لباس پوشیدن یک پزشک به خوبی گویای شغل و نقش او در جامعه است. در مورد سایر اقشار جامعه نیز این اصل به کلی صدق می کند و شیوه ها و طرق پوشش سایر افراد را نیز شامل می گردد؛  به گونه ای که ازهر فردی با نوع لباس پوشیدن خاص ؛ ویژگی های شخصیتی و اخلاقی مخصوصی را انتظار داریم . این، در واقع حاصل از هنجار ها و ارزشهایی ناشي مي شودکه بزرگ شدن و زندگی كردن در جامعه ای با فرهنگ و اعتقادات خاص، بر ما عرضه می نماید .

ادامه مطلب ...
 
محدودیت های پیش روی دختران ایرانی چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط پویا   
جمعه, 19 آبان 1385 13:38

تقدیم به دوست عزیزم : ف.م که اندیشه نگارش مقاله ای با این عنوان را به من داد .

زنان از دیرباز در تاریخ کشور ما به دلایل گوناگون در معرض یک نا برابری محسوس قرار داشته اند و همواره سایه مردان را به عنوان افرادی که از لحاظ مقام در رتبه ای مافوق آنان قرار داشته اند، تحمل می نموده اند . بیش از دو قرن نیز از نخستین تلاشهای روشن فکران در ایران جهت احقاق حقوق این قشر بزرگ اجتماع نمی گذرد . این تلاشها که با تغییرات سریع فرهنگی و مساعدت دولت ها نیز هماهنگ گشته است،  با وجود موفقیت ها ی فراوان، ارزشمند و تاریخی ؛ هنوز به آرمان نهایی خود که برابری حقوق مردان و زنان است دست نیافته است و اینگونه به نظر میرسد که تا وصول به این مقصود هنوز راه درازی در پیش است .

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدي > پايان >>

صفحه 3 از 4

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar