آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 5979731
بازديدکنندگان : 4559392

عضویت در خبرنامه

به تعداد زنان سيگاری در جهان مرتباً افزوده ميشود چاپ پست الكترونيكي
سه شنبه, 16 آبان 1385 13:32
تعداد بازدید :4106

همايش هائی که از تاريخ هفتم تا دهم ژوئيه از سوی سازمان « کنترل جهانی سرطان و سيگار»در واشنگتن تشکيل شد، گزارشی منتشر کرده است که حاکيست: از شمار مردانی که سيگار ميکشند کاسته شده است؛ در حاليکه،  به تعداد زنان سيگاری بشدت افزوده ميشود  .

«لورين گريوز»، مدير عامل سازمان «شبکه بين المللی زنان عليه سيگار»، و نويسنده اين گزارش، ميگويد در حال حاضر بيش از دوازده درصد زنان جهان سيگار ميکشند، و پيش بينی ميکند که اين رقم تا سال دو هزار و بيست و پنج به بيست در صد خواهد رسيد.

«گريوز» در گزارش خود سعی دارد توجه زنان را به تهديدی که مصرف سيگار ميتواند در به سلامتی آنها وارد کند جلب کند.

«گريوز» ميگويد اگرچه در حال حاضر نرخ مردان سيگاری چهار برابر زنان است، ولی پژوهش های سازمان ملل متحد نشان ميدهد که در اکثر کشورها عادت به کشيدن سيگار در ميان دختران جوان بهمان نرخ عادت به کشيدن سيگار در ميان پسران است که نشانگر افزايش مصرف سيگار در بين زنان است.

 پژوهشهای سازمان ملل متحد همچنين حاکيست زنان در کشورهای در حال رشد بطور فزاينده ای در کار کشت تنباکو هستند، و پيش بينی ميشود که تا سال دو هزار و ده، هشتاد و پنج درصد تنباکوی جهان در کشورهای در حال رشد کشت شود.

«گريوز» ميگويد اگرچه شرکت زنان در کشت تنباکو باعث افزايش توليد، فروش، و بازدهی سود در اين صنعت ميشود، ولی با توجه به استثمار زنان در اين صنعت، اين امر در نهايت، از نقطه نظر اقتصادی، اجتماعی، و بهداشتی، به زيان زنان تمام ميشود.

کارشناسان شرکت کننده در کنفرانس های « کنترل جهانی سرطان و سيگار» در واشنگتن از جامعه بين المللی مصراً خواستند که اصول مندرج در قرار داد سازمان ملل در رابطه با کنترل تنباکو را رعايت کنند. اين قرار داد که توسط صد و سی چهار کشور جهان به امضاء رسيده است، تبليغات سيگار و ساير محصولات تنباکو را منع کرده است؛ درج هشدار خطر سلامت مصرف تنباکو را بر روی انواع توليدت تنباکو ايجاب مينمايد؛ و از منع استعمال دخانيات در محافل و مجامع عمومی حمايت ميکند.

منبع

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar