آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 5979781
بازديدکنندگان : 4559439

عضویت در خبرنامه

تبعيض جنسي فقر راتشديد مي كند چاپ پست الكترونيكي
جمعه, 28 ارديبهشت 1386 06:32
تعداد بازدید :4923

یونیسف طی گزارش جدیدی گفته است که نابرابری میان زنان و مردان در خانه ها منجر به وضعیت سلامتی نامناسب تر و فقر بیشتر برای خانواده ها می شود.

یونیسف طی گزارش جدیدی گفته است که نابرابری میان زنان و مردان در خانه ها منجر به وضعیت سلامتی نامناسب تر و فقر بیشتر برای خانواده ها می شود.

این گزارش خاطر نشان می کند، هر جا که زنان از ساختار تصمیم گیری خانواده ها حذف می شوند، کودکان، بیشتر دچار سو تغذیه می شوند.

صندوق کودکان سازمان ملل می گوید در صورتی که زنان در خانواده ه های جنوب آسیا اختیار بیشتری داشتند، 13 میلیون کودک به سو تغذیه مبتلا نمی شدند.

یونیسف، ساختار تصمیم گیری در خانواده ها را در 30 کشور جهان بررسی کرده است.

یافته های اصلی آنها نشان می دهد که برابری میان زنان و مردان، برای کاهش فقر و بهبود وضعیت بهداشتی ضروری است و این به خصوص برای کودکان در کشورهای در حال توسعه مهم است.

کوفی عنان، دبیر کل سازمان ملل متحد می گوید که هیچ ابزاری برای پیشرفت و توسعه، موثر تر از صاحب اختیار کردن زنان نیست.

به گفته آقای عنان، تبعیض علیه زنان در هر سن و سالی، کودکان جهان و نه تنها دختران را، از رسیدن به پتانسیل خود باز می دارد.

گزارش یونیسف همچنین به فقدان فرصت ها برای دختران و زنان برای آموزش و استخدام اشاره می کند و می گوید که این موضوع به فقر و بی اثر کردن آنها در جامعه منجر می شود.

طبق گزارش، هر جا که مردان، خانه ها را اداره می کنند، پول کمتری صرف مصارف بهداشتی و خوراک برای خانواده می شود که این بر سلامت کودکان تاثیر می گذارد.

گزارش یونیسف به عنوان مثال به ساحل عاج و غنا اشاره می کند و می گوید که این موضوع روشن شده که هر گاه درآمد زنان به هر دلیلی افزایش یافته است، این ازدیاد درآمد ، صرف غذای بیشتر برای خانواده شده در حالی که در آمد بیشتر مردان، هیج تغییری در وضعیت خانواده ها به وجود نیاورده است.

در بسیاری از خانواده ها در کشورهای در حال توسعه، زنان از تصمیم گیری درباره مسایل غذایی و بهداشتی محروم هستند.

برابری جنسیتی در تصمیم گیری های خانوادگی در جنوب آسیا، به کم شدن سو تغذیه کودکان تا 13 درصد(13.4 میلیون نفر) می شود.

در کشورهای در حال توسعه، زنان همچنین به نسبت مردان، ساعات بیشتری را کار می کنند و بیشتر وقت خود را، حتی زمانی که شاغل هم هستند به کارهای طاقت فرسای خانه اختصاص می دهند.

در بسیاری از خانواده ها که زنان شاغل هستند، دختران از مدرسه بیرون آورده می شوند تا کارهای خانه را انجام دهند و از سایر کودکان مراقبت کنند.

یونیسف می گوید که فرصت های استخدامی و درآمدزایی بیشتر برای زنان منجر به افزایش قدرت آنها در خانواده ها می شود.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد در گزارش خود اشاره کرده که از میان زن و مرد، هر کدام که سهم بیشتری از درآمد و دارایی های خانه را داشته باشد، در مورد نحوه استفاده از این منابع برای نیازهای خانواده تصمیم گیری می کند.

یونیسف همچنین خاطرنشان می کند که وضعیت زنان در خانواده ها، مشابه با جهان سیاست است. حضور زنان در دولت ها و نهاد های مربوط ، منجر به سیاست هایی می شود که بر روی کودکان و خانواده ها متمرکز می شوند.

این گزارش می گوید که زنان در نهادهای قانونگذاری در جهان، به علت سطح آموزشی کمتر و رفتارهای اجتماعی، حضور کمتری دارند

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
آشنا |1386-3-9 07:08:27
خوب بود دوست عزیز.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar