موسيقی زيرزمينی در ايران چاپ
چهارشنبه, 17 آبان 1385 12:50
تعداد بازدید :4991

19:52 گرينويچ - جمعه 22 سپتامبر 2006 - 31 شهریور 1385

الهه گل پری
ايران

در ایران گروه های موزیکی تحت عنوان زیرزمینی فعالیت می کنند که اغلب اجازه اجرای کنسرت و انتشار آثارشان را ندارند.

دلیل این ممانعت سبک و شیوه متفاوتشان با موسیقی مرسوم و متداول در ایران است. این گروه ها را بیشتر، بندهای راک و شاخه های منشعب از آن تشکیل می هند.

دو مانع موثر در انتشار آثار این گروه ها ممیزی و روابط حاکم بر بازار موسیقی ایران است.

در سال های اخیر، برخی از هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی کوشیده اند، با برگزاری کنسرت های کوچکی تحت عنوان کنسرت های پژوهشی، امکان اجراهایی هرچند محدود را برای گروه های موزیک زیرزمینی فراهم کنند.

اگرچه در برگزاری این کنسرت ها اغلب با مشکلاتی مواجه بوده اند. بسیاری از هنرمندان و علاقمندان موزیک راک و شاخه های متنوع آن معتقدند عده ای از هواخواهان ناآگاه با ظاهر نامتعارف و بروز واکنش های نادرست در هنگام اجرای این کنسرت ها، عرصه را برای رشد و ادامه این روند تنگ تر می کنند.

گاهی نیز یک گزارش یا مصاحبه با این گروه ها توسط رسانه های خارجی باعث واکنش هایی در داخل می شود که نتیجه آن سختگیری بیشتر برای برگزارکنندگان و اجرا کنندگان این قبیل کنسرت هاست.

در روزهای اخیر نه تنها از برگزاری کنسرت یک گروه متال در آموزشگاه موسیقی ترانه جلوگیری شد بلکه هم آموزشگاه و هم مرکز فروش و فروشگاه بتهون به دلیل فروش بلیط این کنسرت ها بسته شدند.

منبع

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."