اختلاف جنسيتی در استفاده از اينترنت چاپ
دوشنبه, 15 آبان 1385 19:09
تعداد بازدید :6120

تقسيم بندی های جنسيتی در استفاده از اينترنت نيز خودنمايی می کنند هرچند بر اساس نتايج تحقيقات انجام شده تفاوت در ميزان استفاده زنان يا مردان از اينترنت نيست.

مطالعات انجام شده توسط "پيو اينترنت پراجکت"، يک شرکت متولی تحقيقات اجتماعی پيرامون اينترنت در آمريکا حاکی است زنان و مردان به يک نسبت بصورت جدی از اينترنت استفاده می کنند.

اين باره نظر دهيد

با اين وجود تحقيقات نشان می دهد مردان، اينترنت را به دليل امکانی که برای تجربه راه های تازه برای انجام امور مختلف به آنها می دهد، ارزش گذاری می کنند.

در مقابل، زنان اينترنت را به دليل فرصت هايی که برای حفظ و توسعه روابط انسانی به آنها می دهد دوست دارند.

نتايج اين تحقيق گسترده نشان می دهد که چگونه زنان و مردان از اينترنت استفاده می کنند و برخی تفاوت های برجسته در اين زمينه را آشکار کرده است.

يکی ديگر از يافته های اين تحقيق حاکی است شمار زنانی که از اينترنت استفاده می کنند از مردان بيشتر است.

آمار جمع آوری شده توسط شرکت "پيو" نشان می دهد مردان ۶۸ درصد و زنان ۶۶ درصد کاربر اينترنت هستند. با اين حال مجموع کاربران اينترنت در ميان زنان بيشتر بوده به اين دليل که شمار زنان در جمعيت ايالت متحده آمريکا از مردان بيشتر است.

اين تفاوت در بخش هايی از جمعيت، قابل توجه تر است. بعنوان مثال ۶۰ درصد از زنان سياه پوست از اينترنت استفاده می کنند اما در مقايسه، ۵۰ درصد مردان سياه پوست کاربر اينترنت هستند.

دو دنيای مختلف

اين تحقيق نشان می دهد که مردان و زنان به يک نسبت اينترنت را بخاطر کمک به کارآمدی و تسهيل امور عادی زندگی نظير پرداخت سريع صورتحساب های بانکی، مغتنم می شمارند.

اما تفاوت های عمده در اين تحقيق که بر اساس مصاحبه با بيش از ۶۰۰۰ نفر صورت گرفته در نحوه استفاده زنان و مردان از اينترنت خودنمايی می کنند.

مردان گرايش دارند که در آزمايش فن آوری های تازه "اول" باشند. ۶۸ درصد مردان در مقابل ۴۵ درصد زنان مسئول تنظيم رايانه ها در خانه هستند.

اين تحقيقات همچنين نشان می دهد که مردان بيشتر تمايل دارند از اينترنت برای بدست آوردن انواع و اقسام اطلاعات استفاده کنند. نتايج مسابقات ورزشی، وضع آب و هوا، اخبار، کاريابی و رتبه بندی اجناس و خدمات، موضوعات مورد علاقه مردان هستند.

زنان در اينترنت بيشتر سراغ ای ميل می روند، مطالب مربوط به سلامت و بهداشت را جستجو می کنند، از نقشه های مسيرياب استفاده می کنند و موضوعات دينی را مطالعه می کنند.

زنان همچنين به استفاده از ای ميل برای ارتباط با دوستان و خانواده گرايش دارند تا روابط اجتماعی خود را حفظ کنند. در مقابل مردان از ای ميل بيشتر بعنوان راهی برای حفظ و گسترش رابطه با سازمان ها و گروه ها بهره می جويند و کمتر برای ارتباط با اشخاص منفرد از آن استفاده می کنند.

مردان همچنين از اينترنت برای سرگرمی، شنيدن موسيقی، جمع آوری اطلاعات پيرامون دلمشغولی های شخصی يا عضويت در گروه های ورزشی استفاده می کنند.

منبع

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
Lorinda Delosanglel  - Ø§Ø®ØªÙ„اف جنسيتی در استفاده از   |1400-5-11 09:10:30
I am curious to find out what blog platform you happen to be utilizing? I'm
having some small security issues with my latest blog and I would like to find
something more safe. Do you have any recommendations?

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."