هشدار پليس ايران به بانوان در مورد 'سوء استفاده تصويری' چاپ
چهارشنبه, 08 آذر 1385 12:39
تعداد بازدید :5306

پنج شنبه 23 نوامبر 2006 - 02 آذر 1385

در حالی که پخش تصاوير ويدئويی از صحنه هماغوشی جنسی که به يکی از بازيگران زن تلويزيون ايران نسبت داده می شود به موضوع بحث برانگيزی در ايران تبديل شده، رئيس پليس ايران هشدار داده که برای اينکه تصاوير خصوصی آنها به بازار تصاوير ويدئويی غيرمجاز راه نيابد، جانب احتياط را رعايت کنند.

 سرتيپ اسماعيل احمدی مقدم، فرمانده نيروی انتظامی ايران به بانوان هشدار داده که پيش از استفاده از اتاقکی که در مغازه های لباس فروشی برای امتحان لباس به کار می رود و همچنين هنگام حضور در محيطهای عمومی زنانه، همچون استخرهای شنا بدقت وضعيت را زير نظر داشته باشند تا امکان سوء استفاده تصويری به وجود نيايد.

وی طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفته: "ابزار سهل فيلمبرداری و تنوع طلبی برخی افراد موجب پيشامد و وقوع جرم می‌ شود و لزومی ندارد که از برخی صحنه ‌ها ولو اينکه اشکال شرعی و منع قانونی نيز نداشته باشد، فيلم تهيه شود که بعد هم از اين فيلمها نتوان مراقبت کرد".

به گفته سرتيپ احمدی مقدم، تصاوير ويدئويی از صحنه های خصوصی زندگی افراد که در سطح جامعه در قالب لوحهای فشرده رايانه ای به صورت غيرمجاز پخش می شود به دو دسته تقسيم می شوند، يا اين تصاوير به صورت مخفيانه و با تعبيه دوربين در جاهای خاص تهيه می شوند، يا اينکه خود افراد اقدام به تهيه اين تصاوير از خود می ‌کنند و سپس اين تصاوير به علت بی دقتی آنان يا سرقت به سطح جامعه راه می يابد.

برای اظهار نظر در اين مورد اينجا را کليک کنيد

وی توضيح داده که برخی از افراد رايانه يا تلفنهای دوربيندار خود را به قصد تعمير به تعميرگاه می ‌برند، بی آنکه حافظه آن را پاک کرده باشند و در نتيجه، "تعميرکاران سودجو و فرصت طلب" تصاوير خصوصی آنان را در اختيار افراد "تنوع طلب" می گذارند.

به گفته وی، پليس به صورت مرتب از مراکز تعمير رايانه و تلفن همراه بازرسی می کند.

رئيس پليس ايران همچنين گفته که افراد شياد با اغفال و کشاندن دختران به پارتيها، مواد بيهوش‌ کننده به خورد آنها می ‌دهند و با "اعمال شيطانی" آنها را وارد جريانها و باندهای فساد می ‌کنند يا از وضعيت آنها فيلم و عکس تهيه می ‌کنند و سپس با اين فيلمها به تهديد دختران می‌ پردازند يا از آنان حق سکوت می‌ گيرند.

هشدار رئيس پليس ايران در حالی اعلام می شود که دادستان تهران خواستار مجازات اعدام برای هفت نفر شده که به اتهام توزيع تصاوير ويدئويی حاوی صحنه های هماغوشی جنسی (پورنوگرافی) بازداشت شده اند.

به گفته سخنگوی قوه‌ قضائيه ايران، يکی از افرادی که به اتهام پخش اين تصاوير بازداشت شده، دارنده يک مغازه عکاسی در تهران است.

يکی از اين نوع تصاوير که اخيراً در تهران پخش شده به يکی از بازيگران سريالهای تلويزيونی نسبت داده می شود که آن گونه که سخنگوی قوه قضائيه گفته، متهم اين پرونده بازداشت شده اما اين پرونده "پيچيدگيهای خاصی" دارد که نيازمند بررسی بيشتر است.

در اين تصوير ويدئويی زن جوانی که ادعا می شود زهرا اميرابراهيمی، بازيگر سريال تلويزيونی "نرگس" است در حال هماغوشی با دوست پسرش نشان داده می شود اما خانم اميرابراهيمی بشدت اين ادعا را رد کرده است.

در سالهای اخير فروش فيلمهای غيرمجاز از مراسم عروسی، مهمانيهای خصوصی يا استخرهای ويژه زنان در ايران ناگهان رونق زيادی پيدا کرده و بنابر گزارشها، عکسها و ويدئوی مراسم عروسی علی دائی، فوتباليست سرشناس ايرانی تنها ساعاتی پس از ضبط در اينترنت منتشر شد.

منبع

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
baran  - امانت |1385-10-18 14:26:48
" امانت بای اعظم است از برای راحت و آسایش
خلق "
اگر فقط همین عبارت زیبا ملاک عمل بود
انگاه ...

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."