آرايش زياد خانم‌ها يک بحران جهاني است! چاپ
نوشته شده توسط نقل از هفته نامه سلامت   
دوشنبه, 13 آبان 1387 07:10
تعداد بازدید :5620

براي بعضي از خانم‌ها حتي يک روز معمولي هم با مراسم ويژه‌اي شروع مي‌شود. ابتدا دست و صورت با يک لايه مرطوب‌کننده، سپس يک لايه ضدآفتاب و پس از همه اينها با يک لايه پن‌کيک يا کرم‌پودر روي پوست صورت پوشيده مي‌شود. مرحله بعدي آرايش چشم‌ با احتياط تمام است که از انواع سايه‌ها و مدادها و سپس حجم‌دهنده مژه‌ها استفاده مي‌شود. رژگونه، رژ لب و انواع مواد آرايشي ديگر هم در مراحل آخر و بسته به سليقه به کار مي‌رود. فارغ از تمام مسايل فرهنگي و سلامت، استفاده از اين مقدار مواد آرايشي و وقت زيادي که از اين خانم‌ها تلف مي‌شود، هزينه‌اي که به سبد خريد خانواده‌شان تحميل مي‌شود از مسايلي است که نمي‌توان به راحتي از آن گذشت....

ترجمه: سحر عطاري‌پور


مساله زياد آرايش کردن خانم‌ها تقريبا همانند پديده گرم شدن زمين و آلودگي هوا، يک بحران جهاني است. به همين دليل مدت‌ها است که حتي بعضي شرکت‌هاي توليدکننده، لوازم آرايشي و بهداشتي يک بسيج همگاني را به نام زيبايي دورني به راه انداخته‌اند تا استفاده کمتر از مواد آرايشي را تبليغ کنند. 

خانم ارين فلاهرتي مالک يک سالن زيبايي است که يک قانون ويژه دارد. مشتري‌هاي ثابت اين خانم بايد هرازگاهي يک هفته را بدون لوازم آرايش سپري کنند. به گفته او، بهتر است هر چند وقت به پوست صورت فرصتي براي تنفس داد. به نظر وي همان‌قدر که استفاده از لوازم آرايش مي‌تواند جذاب باشد، استفاده نکردن از آنها مي‌تواند موجب ايجاد اعتماد به نفس و همچنين سلامت پوست شود.

زيبايي در سادگي است 

اين روزها شيک بودن ديگر در استفاده زياد از لوازم آرايش نيست بلکه در سادگي است. خانم ارين فلاهرتي مي‌گويد: «ما در سالن زيبايي‌مان سعي مي‌کنيم براي مشتري‌ها از حداقل لوازم آرايش استفاده کنيم و آنها را تشويق کنيم در خانه هم کمتر اين مواد را به کار ببرند. به نظر بسياري از مشتريان حجم کمتر کرم‌ها و پودرها در صورت حتي موجب زيبايي بيشتر هم مي‌شود. از طرفي وقتي خانم‌ها مجبور نيستند تا هر روز زمان زيادي را نگران استفاده از انواع کرم‌هاي شل و آبکي با پودرهاي عطسه‌آور گران‌قيمت باشند تا زيبا به نظر برسند، بيشتر وقت دارند تا به خود زندگي بپردازند.» 

12 توصيه ساده زيبايي 

با اينکه خيلي از خانم‌ها براي اينکه به خود يا خانواده‌شان برسند خيلي وقت ندارند اما ناخودآگاه زمان زيادي را جلوي آينه تلف مي‌کنند. اولين حسن آرايش کم هم اين است که کمي به وقت‌هاي آنها اضافه مي‌کند. اما به همين راحتي هم نمي‌توان از کنار زيبايي و شيک بودن گذشت. به همين دليل خانم فلاهرتي اين نکات را براي زيبايي بدون آرايش پيشنهاد مي‌کند.

1 به جاي آرايش به سلامت پوست صورت‌تان توجه کنيد. شرط لازم و کافي براي استفاده نکردن از لوازم آرايش داشتن يک پوست سالم و باطراوت است. غذاي سالم بخوريد. بهداشت پوست‌تان را مراقبت کنيد و مراقب جوش‌هاي مزاحم باشيد.

2 پول لوازم آرايش را بدهيد و يک صابون صورت خوب و يک شوينده مناسب براي پوست تهيه کنيد. 

3 يک لايه‌بردارملايم داراي spf بالا هم مي‌تواند در صاف و سالم به نظر رسيدن پوست مفيد باشد. 

4 اغلب کرم‌هاي ضد پيري پوست براي خانم‌هاي زير 30 سال خيلي قوي هستند و نيازي به استفاده از آنها نيست اما اگر هنوز فکر مي‌کنيد که بايد از يکي از اين انواع کرم‌ها استفاده کنيد يک مدل ملايم‌تر و ضعيف آن را انتخاب کنيد. 

5 سعي کنيد موها و ناخن‌هاي مرتبي داشته باشيد. آرايش ساده و مناسب مو در زيبا به نظر رسيدن ظاهر بسيار موثر است. داشتن مو و ناخن مرتب موجب مي‌شود حتي بدون استفاده از لوازم آرايش هم نامرتب به نظر نرسيد. يک مانيکور ساده و يا مدل مويي انتخاب کنيد که بتوانيد براي يک هفته آن را نگه داريد. 

6 به جاي انواع رژلب سعي کنيد فقط از يک مرطوب‌کننده ساده استفاده کنيد. 

7 اگر لب‌ها سالم و مرطوب به نظر برسند زيبايي خاص خود را خواهند داشت.

8 اگر خيلي اصرار داريد که حتما چيزي روي پوست صورت‌تان استفاده کنيد سعي کنيد کرم ضدآفتابي که ته رنگ مختصري دارد به کار ببريد. 

9 اين نکته را از ياد نبريد که حتي بدون آرايش هم بايد هر روز از ضدآفتاب استفاده کنيد. 

10 اگر قرار است فقط کمي آرايش کنيد سعي کنيد فقط ايرادهاي کلي را برطرف کنيد. لکه‌گيري روي پوست صورت با يک کرم ملايم يا يک نوک انگشت از ماسک صورت روي جاي آبله کوچکي که داريد کافي است. 

11 لوازم آرايش اضافه خود را دور بريزيد. يک ميز آرايش خلوت کمتر شما را براي آرايش کردن تحريک مي‌کند. 

12 اگر قرار باشد فقط دو نوع ماده آرايشي انتخاب کنيد فقط يک پودر يا پن‌کيک ساده و يک مرطوب‌کننده و براق‌کننده لب از مارک‌هاي معتبر را انتخاب کنيد. 

منبع : هفته نامه سلامت  www.salamat.ir 

 

 

افزودن جدید
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
ايراندوست |1387-8-13 15:00:49
خيلي جالب بود . واقعاً كه اين آرايش معضلي است
. ضمناً اين را هم بگويم كه كلاً خاورميانه اي
ها از ديرباز بخصوص مناطق عربي به آرايش علاقه
داشتند . كافي است اين را بدانيد كه در هخامنشي
سورمه به چشم مي كشيدند كه البته جنبه زيبايي
و آراستگي داشت . الان هم كه مصرف آرايش در
كشورهاي حوزه خليج فارس غوغا مي كند . به هر
حال راه حل هاي خلاصه و مفيدي ارائه شده بود

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."