آمار سایت

مندرجات : 733
تعداد نمایش مندرجات : 5850966
بازديدکنندگان : 4461930

عضویت در خبرنامه

خواندنیهای جدید

اعتقادات و روحانیات

هزاره
پيشاني آب جاري
بهلول و شيخ جنيد بغداد
اسلام و سقط جنين
چشم انداز: آزادی دین و نبرد علیه افراط گرائی
شعله جاوداني
دليل روح
آزادي دين ونبردعليه افراط گرايي
نشست گفتگوي اديان
بررسي نقش اسلام در مبارزه با ايدز
اييني براي انان كه رنج برده اند
شهرخاليست زعشّاق...
اعتقادات و روحانیات
انديشه در مورد ازادي چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
پنجشنبه, 18 مرداد 1386 02:59

هدف نهايي هر انساني در زندگي اين است كه آزاد باشد. ما آفريده شده‌ايم تا، با استفاده از توانايي استدلال و تفكّر، حقّ انتخاب داشته باشيم. "آزادي" در امر بهائي چيست؟

در تجربهء شخصي‌ام كه سعي مي‌كردم مفهوم آزادي در امر بهائي را بفهمم، به اين نتيجه رسيدم كه لذّات كوچك در زندگي من عبارت از آزادي نيست. اين آزادي‌اي نيست كه حضرت بهاءالله بشارتش را داده‌اند.

شروع كردم به تجزيه و تحليل خواسته‌ها و آرزوهايم. متوجّه شدم آنچه كه تصوّر مي‌كردم براي من شادي و خوشبختي به ارمغان مي‌آورد – مانند خانه‌اي با تمام اثاثيه يا اتومبيلي نو – فقط لذّات زودگذري هستند كه دير نمي‌پايند بخصوص اگر بنا به دلايل خودخواهانه در طلبشان بوده باشم. البتـّه اين بيداري سبب شد شعلهء نياز به يافتن حقيقت در من روشن شود.

ادامه مطلب ...
 
پشت و رو چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
پنجشنبه, 18 مرداد 1386 02:58

ديگربار در خانوادهء من زمان زدنِ شاخ و برگ بوته‌ها فرا رسيده؛ زماني از سال كه دندان قروچه مي‌روم و آرزو مي‌كنم كه اي كاش مي‌توانستم آنقدر شفّاف گردم كه با باد و هوا يكي شوم و خودم را پنهان سازم. امّا، افسوس؛ هيچ راه گريزي از اين رسم و رسوم وحشتناك خانهء ما وجود ندارد.

در حياط پشتي ما، بوته‌ها، كه هر كدام سه چهار متر قد كشيده‌اند، در كناره نرده‌ها صف بسته‌اند. معمولاً تا فصل بهار، نه نرده‌هاي ما پيداست نه پشت بام حياط همسايه؛ به اين علـّت مجبوريم آن قيچي‌هاي باغباني را در آوريم و شاخ و برگ اضافه را بزنيم. در خانواده، هر كسي وظيفه‌اي را كه به او محوّل مي‌شود مي‌داند و يك خطّ مونتاژ تشكيل مي‌شود. پدر و برادرم شاخ و برگ بوته‌ها را مي‌زنند؛ من آنها را جمع كرده دسته دسته مرتّب روي هم مي‌گذارم. بعد، پدربزرگم دسته‌ها را بر مي‌دارد و به كنار خيابان مي‌برد؛ آشغال‌جمع‌كن آنها را به زباله‌داني مي‌برد. مادرم، طبق معمول، كُنده‌ها را مي‌بُرد امّا باز هم فرصتي پيدا مي‌كند كه به راهنمايي ما بپردازد و ما را تشويق كند كه بيشتر و بيشتر كار كنيم.

ادامه مطلب ...
 
شعله جاوداني چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
پنجشنبه, 18 مرداد 1386 02:55

در زمان اين مصاحبه، يان اِوِرسان بهائي 27 ساله‌اي با شغل آتش‌نشاني در شارلوت، واقع در كاليفرنياي شمالي بود. او با شغل آتش‌نشاني‌اش با بسياري از اوضاع وخيم، تلخ و ناراحت‌كننده، كه بعضي از آنها منجر به مرگ گرديد، از نزديك روبرو شد. يان از اين فرصت استفاده كرد تا ديدگاهش را در مورد مرگ و طرز كار روح براي ما بيان كند.

ادامه مطلب ...
 
آمدن و رفتن چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
پنجشنبه, 18 مرداد 1386 02:53

آيا شما هر روز صبح كه از خواب بيدار مي‌شويد يادتان مي‌ماند كه آن روز مراقب روح خود باشيد؟ من كه مطمئنّاً يادم نميماند. در واقع، اصلاً يادم مي‌رود كه روحي دارم تا آن كه كسي يادآوري‌ام كند. دقيقاً همينطور شد؛ يعني اخيراً كسي به يادم آورد.

كسي كه خيلي به او نزديكم از من مي‌خواهد كه از زندگي‌اش خارج شوم. فقط يك سال است كه او را مي‌شناسم، امّا در همين مدّت، دوست خيلي خوبي برايم شده؛ دوست جان جاني و به قول معروف يار غار هم شده‌ايم. جذّاب و خنده‌رو و شاداب است. در دل تمام دوستهاي هم جا باز كرده و خيلي زود بخشي از زندگي همهء آنها شده است.

ادامه مطلب ...
 
دليل روح چاپ پست الكترونيكي
خواندنیها
پنجشنبه, 18 مرداد 1386 02:51

چريتي اليزه پابست ( Charity Elise Pabst ) در بَنرز فري ( Banners Ferry )، آيداهو، شهري كوچك درست سي مايل جنوب كانادا متولّد شد. در موقع اين مصاحبه او دختري 22 ساله بود و با والدين و برادرش در پُرتلند، ايالت مين، زندگي مي‌كرد

ادامه مطلب ...
 
مطالب بیشتر...
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 10 از 22

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کتربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar