آمار سایت

مندرجات : 721
تعداد نمایش مندرجات : 8843226
بازديدکنندگان : 7133065

قسمتهای سایت

مقالات شما
خواندنیها

عضویت در خبرنامه

مقاله های ارسالی

اعتقادات و روحانیات

لزوم وجود اديان
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم
دروغ فتنه انگيز
پرتو اميد
جواهر وجود انسان
درد دل
ارزش زندگي و جنگ
قاچاقچي بيداردل
حيات نسل جوان ازديدگاه اخلاقي
چرا نماز می خوانیم؟
دین و علم
علم حقيقي
شاه کلید موفقیت
تجمل : راحتی یا اسارت؟
کدام مهمترین بود؟
نظري به توافق علم و دين
علم به تنهايي؟
یک اتفاق ساده
آسمانهانشانه ی بزرگی من است...
محبت
اکسیر
وحدت ادیان، امّا چگونه ؟
آیا علم می تواند خلاء روحانی ما را پر کند ؟
آمال
مهرجانان
نور رو پيدا كرديد؟
شيك بپوشيم اما....
دین و دنیای جدید
آرسنال 6- لیورپول3
شهرخالي است زعشاق
توانسانی یاشیطان؟
شعرفاصله
دین گریزی
درزيرآفتاب
خودتان بخوانید
به نام دوست دارانسان ها
سياست و پرسشهاي يك جوان-2
مهرانورازآن کشوردرخشید
نهایت ظلمت وبدایت نور
ردپا
همچون خدا
زندگی شیرین است
پائیز
ازکجاآمده ام ، آمدنم بهرچه بود؟
یگانه پرستی در دیانت بهایی
گفتگويي باخودم درايام صيام
راه حقیقت
رازونياز
قانون سوم نيوتن يامسيح؟
عشق آفرينان لحظه ها

مطالب خواندنی از منابع دیگر

اعتقادات و روحانیات

هزاره
پيشاني آب جاري
بهلول و شيخ جنيد بغداد
اسلام و سقط جنين
چشم انداز: آزادی دین و نبرد علیه افراط گرائی
شعله جاوداني
دليل روح
آزادي دين ونبردعليه افراط گرايي
نشست گفتگوي اديان
بررسي نقش اسلام در مبارزه با ايدز
اييني براي انان كه رنج برده اند
شهرخاليست زعشّاق...
اعتقادات و روحانیات
پرتو اميد چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
سه شنبه, 05 مهر 1384 12:46

 دستهايش مي لرزدواشكهايش نيز . شهامت گشودن چشمان خويش را ندارد . جسارت دوباره ديدن آنچه ازپيش ديده است از وجودش رخت بر بسته است و لبهايش در نجواي مداوم ؛اما با چه كسي و چرا ؟! چرا در تاريكي با خود، اينگونه پريشان احوال، مي نالد؟ گوئي چهار ستون هويتش به لرزه در آمده است .آيا به راستي سالياني دراز در پي سراب پوييده است ؟

ادامه مطلب ...
 
دروغ فتنه انگيز چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 25 شهریور 1384 11:47

سعدي در كتاب گلستان حكايتي دارد كه اگر چه بسيار زيبا و بسيار درست است ؛ اما اي كاش هرگز آن را ننوشته بود . از تماميت اين حكايت ، بسياري از مافقط اين جمله را آموخته ايم كه دروغ مصلحت آميز به از راست فتنه انگيز ؛ ولي نمي دانيم منظور سعدي از مصلحت و فتنه چه بوده است . مصلحت راصرفا مصلحت شخصي خودمي دانيم و فتنه را كوچكترين لطمه به نافع خود مي پنداريم.ابايي نداريم كه براي ذره اي نفع مادي بيشتر كه از آن به مصلحت تعبير مي كنيم؛ با يك دروغ، حقي را ناحق كنيم، يا از انجام دادن تعهدات خود سر باز زنيم، يا خانمان و حتي مملكتي را به باد دهيم، يا با حساب سازي از پرداخت ماليات فرار كنيم و از انجام دادن وظايف خود شانه خالي نماييم و تقصير راهم به گردن ديگران اندازيم ؛ قولي بدهيم كه هرگز قصد انجام دادن آن را نداريم ، به دروغ قسم بخوريم ، به قول معروف گنجشك را رنگ كنيم و به اسم قناري بفروشيم و به اين زرنگي خود افتخارهم بنمائيم.

ادامه مطلب ...
 
در اصطلاحاتي كه به كار مي بريم دقت كنيم چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 25 شهریور 1384 11:37

(انتقام الهي)

ما در زندگي روزمره خود از اصطلاحاتي استفاده مي كنيم كه هر يك متضمن مفاهيم و اعتقاداتي است و ما ، اغلب به طور ناخود آگاه آن اعتقادات را مي پذيريم، بدون اينكه درباره آنها تأمل كنيم .

يكي از اين اصطلاحات عبارت انتقام الهي است . وقتي كسي كار بدي مي كند و به دنبال آن دچار مشكلي مي شود، مي گوييم دچار انتقام الهي شده است . بياييد كمي درباره اين اصطلاح بينديشيم .

ادامه مطلب ...
 
جواهر وجود انسان چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
جمعه, 25 شهریور 1384 11:16

ساليان دراز افراد بسياري از اين محل عبور مي كردند و هيچ يك جز سنگ و خاك در آن چيزي نمي ديدند . اما يك روز يك نفر از آنان با خود گفت : چطور ممكن است در اينجا هيچ چيز با ارزشي وجود نداشته باشد؟ من مطمئنم كه خداي مهربان به فضل و رحمت خود براي اين مكان هم نصيبي مقدر كرده است .  با اين ايمان شروع كرد به كندن زمين . پس از مدتي به آب رسيد و در آنجا به كشت و كار پرداخت و مزرعه سرسبزي به وجود آورد . آري تنها با ايمان بود كه بياباني خشك به كشتزاري پر بار تبديل شد .

ادامه مطلب ...
 
لزوم وجود اديان چاپ پست الكترونيكي
مقالات شما
پنجشنبه, 27 مرداد 1384 12:55

دين به معناي راه و روشي است كه خدا توسط پيامبران كه مظاهر امر و قدرت او ميباشند؛ براي بشر نازل فرموده تا آنان را در چند راهي هاي پر شك و ترديد زندگي، هدايت و راهنمايي فرمايد . برنامه اي كه اديان الهي براي هدايت انسانها به آنها ابلاغ كرده اند بدون هيچگونه شك و دودلي عالي ترين و كامل ترين برنامه زندگي بشر است و وجود چنين برنامه اي براي ارشاد عالم انساني، نه تنها لازم بلكه اجتناب ناپذير است ؛زيرا همانگونه كه تاريخ بشر ثابت كرده است، كليد سعادت بشري و خوشبختي عالم انساني جز نزد خداوند متعال كه خالق سعادت و نيكبختي است، در اختيار هيچ كسي نيست .

ادامه مطلب ...
 
<< شروع < قبلی 21 بعدي > پايان >>

صفحه 21 از 21

اعلانات

1-آدرس سایت: http://www.javanim.org 

 

همچنين خود جوانان عزيز بايد در پرورش و اصلاح مفاهيمي كه به نظرشان ناقص يا نادرست است اقدام كنند؛ البته با رعايت ادب و احترام نسبت به نويسنده يا هر فرد يا گروه ديگري؛ تا انشاء الله مطالبي كه مطرح مي شود آموزنده و مفيد باشد

2-ارسال عكس: دوستان عزيز مي توانندعكس هاي مناسب اين سايت را ازطريق ايميل زيربراي ما ارسال نمايند.عكس ها توسط خودشما تهيه شده باشد:

lover.loyal@gmail.com

3-مقالات وخواندني هاي مناسب رااز طريق «ارسال نوشته هاي شما» براي ما ارسال نماييد.درج يك خواندني از منبعي ديگر در اين سايت به معناي تأييد صحت آن مطلب يا تأييد منبع آن نيست؛ بلكه هدف، صرفاً توجه به مواردي است كه ممكن است وجود داشته باشد و استمداد از افكار و ايده هاي جوانان در جهت رفع مشكلات احتمالي و استفاده از امكانات و موقعيت هاي مثبت اجتماعي

 

4- لطفاً مقالات و مطالب خواندنی خود را که مناسب این سایت می دانید از طریق گزینه ی ارسال مطالب فوق برای ما ارسال دارید تا در سایت منتشر گردد و مورد استفاده ی همه ی کاربران قرار گیرد. 

5-مطالب جوانیم و نظرات و دیدگاه های دوستان را از طریق صفحه ی فیس بوک جوانیم با آدرس زیر دنبال نمایید:

facebook.com/javanim 

oruspu numarasi canli sohbet numaralari sohbet hatlari telefonda sohbet telefonda sex sohbet numaralari arac muayene dava sorgulama trafik ceza sorgulama isimden numara sorgulama bilinmeyen numaralar